طرز تهیه سالاد بلغور و نخود

طرز تهیه سالاد بلغور و نخود , دستور پخت سالاد بلغور و نخود

سالاد بلغور و نخود یکی از انواع سالادهای خوشمزه و ساده بین المللی است که با ترکیبات متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد بلغور و نخود در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
بلغور۱ پیمانه
نخود۱ پیمانه
کاهو۱ عدد کوچک
کدو سبز۱ عدد
مواد لازم سس
ماست یونانی۴ قاشق غذاخوری
سیر۱ حبه
آب لیمو ترش۱ قاشق غذاخوری
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری
شوید خشک۱ قاشق چایخوری
سرکه سفید۱ قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

طرز تهیه سالاد بلغور و نخود

مرحله اول

برای تهیه سالاد بلغور و نخود در ابتدای کار نخود را درون یک کاسه حاوی آب می ریزیم و اجازه می دهیم چند ساعت خیس بخورد. در ادامه بلغور را درون یک کاسه حاوی آب گرم می ریزیم و اجازه می دهیم یک ساعت خیس بخورد تا نرم شود.

مرحله دوم

در این مرحله نخود را آبکشی کرده و به همراه ۴ لیوان آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت قرار داده و اجازه می دهیم نخود به طور کامل بپزد. پس از اینکه نخود پخت، آنرا آبکشی می کنیم و اجازه می دهیم خنک شود.

مرحله سوم

بلغور را هم پس از اینکه نرم شد، با دست فشار می دهیم تا آب اضافی اش گرفته شود، سپس به همراه نخود درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه کاهو را به صورت درشت خرد می کنیم و به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله کدو سبز را به صورت ورقه ای خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و کمی روغن اضافه می کنیم. در ادامه ورقه های کدو سبز را به همراه کمی ادویه و نمک به تابه اضافه کرده و به طور کامل سرخ می کنیم.

مرحله پنجم

حالا برای تهیه سس سالاد ماست یونانی را به همراه آب لیمو ترش، روغن زیتون، شوید خشک، سرکه سفید و مقداری نمک و فلفل سیاه درون یک کاسه می ریزیم، سپس سیر را روی مواد رنده کرده و با هم ترکیب می کنیم.

مرحله ششم

پس از اینکه بافت سس یکدست شد، آنرا به کاسه سالاد اضافه کرده و مواد را زیر و رو می کنیم تا سس به تمام نقاط سالاد برسد. در نهایت روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و تا زمان سرو در یخچال قرار می دهیم.