واکنش تند کیهان به رضا رشیدپور به خاطر خودروسازها | انتقاد مجری معروف کار دستش داد! + ویدیوبه گزارش تیتربرتر؛ کیهان نوشت: رضا رشیدپور از مجریان پرحاشیه اخیرا در یک مصاحبه در شبکه‌های مجازی خواستار تعطیلی تولید خودرو توسط شرکت‌های داخلی شده است.

حمله تند کیهان به رضا رشیدپور به خاطر خودروسازها

حمله تند کیهان به رضا رشیدپور به خاطر خودروسازها حمله تند کیهان به رضا رشیدپور به خاطر خودروسازها

 

جدای از اینکه این نظر درست یا غلط است، رشیدپور تا چندی قبل از مدافعان سرسخت شرکت‌های تولید خودروی داخلی بود! اما ظاهرا تغییر ۱۸۰ درجه‌ای نظر وی به این دلیل است که تا چندی قبل به‌عنوان مجری هم در صداوسیما برنامه داشت و هم به‌عنوان مجری در مراسم شرکت‌های خودروسازی دعوت به کار می‌شد و قاعدتا دستمزد بالایی هم دریافت می‌کرد؛ به همین دلیل هم آن موقع مدافع متعصب و سرسخت محصولات این شرکت‌ها بود و از آنها به‌عنوان مظلوم یاد می‌کرد و انتقاد به آنها را «سرکوب هموطن متخصص» می‌دانست!

اما اکنون که نه در رسانه ملی برنامه دارد و نه دیگر جیبش از پول شرکت‌های خودروسازی پر می‌شود، به تعبیر خودش به سرکوب هموطن متخصص دست زده است! هنوز فراموش نکرده‌ایم که رشیدپور در سال‌های ۹۲ و ۹۶ که از ستاد انتخاباتی دولت وقت دستمزد می‌گرفت چگونه از آفتاب تابان و غوغای روحانی سخن می‌گفت و تأکید می‌کرد که اگر کلاهش هم در صداوسیما بیفتد به آن‌جا برنخواهد گشت، اما چیزی نگذشت که، دوباره راهی تلویزیون شد و برنامه اجرا کرد و البته منتقد دولت تدبیر شد که دیگر ناکارآمدی‌اش شهره خاص و عام شده بود!

حمله تند کیهان به رضا رشیدپور به خاطر خودروسازها حمله تند کیهان به رضا رشیدپور به خاطر خودروسازها

 

گفتنی است رضا رشیدپور مجری باسابقه تلویزیون در لایو اینستاگرامی مشترکی که با السا فیروزآذر داشت در واکنش به ادعای ضرر ۷۰ میلیونی یک خودروساز به ازای تولید هر خودرو؛ گفت: به درک، نسازید.

مطالب مرتبط: چرا وزیر صمت مخالف واردات خودرو است؟ معرفی بهترین آفرودر آمریکایی در سال 2021

برنامه جدید خودروسازها برای آینده باید چگونه باشد؟

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: وقتی این شرکت های دانش بنیان در تعداد پایین محصولات خود را تولید می کنند خدمات پس از فروش برای آنها صرفه اقتصادی ندارد.

در حالی که رهبر معظم انقلاب با نام گذاری امسال به عنوان تولید دانش بنیان و اشتغال زا به اهمیت این بخش از اقتصاد پرداخته‌اند، اما متاسفانه سیاست شرکت های دولتی در این راستا نیست.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره علت روند کند ارتباط بین صنایع و شرکت های دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج گفت: متاسفانه آن طور که باید و شاید به شرکت های دانش بنیان در کشور توجه نمی شود و از محصولات آنها استقبال چندانی صورت نمی گیرد. به شرکت‌های دانش بنیان آنچنان که باید اهمیت داده نمی شود، در حالیکه برخی از کالاهای تولید این شرکت های دانش بنیان در مقایسه با شرکت های خارجی از کیفیت بالاتری برخوردار است و ضمانت های لازم را نیز دارد ولی خیلی از شرکت ها، تولید کنندگان و کارخانجات بزرگ همچنان به کالاهای خارجی روی می آورند. 

حسین محمد صالحی دارانی در ادامه توضیح داد: امیدواریم که امسال با توجه به شعاری که مقام معظم رهبری مطرح کرده اند، توجه بیشتری به شرکت‌های دانش بنیان شود و گسترش این شرکت ها باعث شود که محصولات این شرکت ها جای خودش را در بازار داخلی پیدا کند و بازار محصولات شرکت های دانش بنیان در کشور پر رونق تر شود.

 این نماینده مجلس یازدهم در ادامه توضیح داد: تا جایگاه شرکت های دانش بنیان در داخل کشور مشخص نشود متاسفانه باید بگویم که محصولات این شرکت ها نیز جایگاه خودش را پیدا نمی کند. لازم است که همه دستگاه ها مثل دولت مجلس توجه بیشتری به این شرکت ها داشته باشند که هم موجب اشتغال داخلی شود و هم مقداری کیفیت کالاهای ایرانی بالاتر برود؛ قطعاً در این چنین مواردی این شرکت ها کارشان را با قدرت بیشتری ادامه خواهند داد و محصولات با کیفیت تری تولید خواهند کرد.

 این نماینده مجلس یازدهم درباره علت عدم تمایل صنایع به محصول داخلی و اشتیاق به خرید محصول خارجی گفت: متاسفانه دلیل این موضوع غالب شدن فرهنگ واردات در کشور ما است. متاسفانه وقتی شرکتی که شهرت خاصی هم دارند محصول بی کیفیت تولید کند، سایر شرکت های داخلی را نیز بدنام می کند.

به عنوان مثال اگر در زمینه خودرو و تولیدات خودروسازی های داخلی توجه داشته باشیم می‌بینیم که کیفیت این محصولات بسیار پایین است و باعث شده که این بی کیفیتی به سایر محصولات تولیدی داخل نیز سرایت پیدا کند؛ در زمینه کالاهای خانگی و تجهیزات کشاورزی نیز با همین مشکل مواجه هستیم.

نماینده مردم فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت در مجلس بیان کرد: با توجه به اینکه خیلی از محصولات از بعد کیفیت برتر از محصولات خارجی هستند بدبینی نسبت به کیفیت آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: محصولات تولیدی داخل متاسفانه به نسبت محصولات خارج از خدمات پس از فروش مطلوبی برخوردار نیستند و دلیل آن نیز این است که فروش محصولات آنها رونقی ندارد ولی اگر این محصولات و بازار فروش آنها از رونق مناسبی برخوردار باشد و مورد حمایت قرار بگیرند، خدمات پس از فروش آنها تقویت می شود و باعث می شود که مشتریان اعتماد بیشتری به آنها داشته باشند. ولی هم اکنون این خدمات پس از فروش برای آنها به صرفه نیست.

نماینده مردم فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت در مجلس بیان کرد: وقتی این شرکت های دانش بنیان در تعداد پایین محصولات خود را تولید می کنند خدمات پس از فروش برای آنها صرفه اقتصادی ندارد ولی وقتی یک محصول را در تعداد بالا تولید کنند، قطعاً خدمات پس از فروش می تواند برای آنها به صرفه نیز باشد؛ وقتی بازار این محصولات رونق پیدا کند خدمات پس از فروش آنها نیز رونق پیدا خواهد کرد.

 این نماینده مجلس یازدهم درباره راهکار حل مشکل عدم وجود سرمایه در گردش برای این شرکت‌های دانش بنیان گفت: امسال اعتبارات خوبی در بودجه مصوب شد و شرکت ها، دست‌اندرکاران و نهادهای دولتی موظف شده‌اند حمایت ویژه از شرکت های دانش بنیان داشته باشند. اگر حمایت ها از این شرکت ها صورت بگیرد مشکل سرمایه در گردش آنها نیز حل خواهد شد.

 عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: این شرکت ها در مشاغل بزرگ و حتی مشاغل خرد و خانگی ورود کرده اند، مشاغل خانگی که در شهرهای کوچک و روستاها شکل گرفته است به سرعت می تواند مشکل اشتغال را برطرف کند و اگر در یک شهرستان یک کارخانه تاسیس کنیم که ۲۰۰ نفر سر کار بروند فقط ۲۰۰ نفر را مشغول به کار کرده ایم ولی با راه اندازی مشاغل خانگی میتوانیم در هر شغلی ۵ الی ۱۰ نفر را با سرمایه کم مشغول به کار کنیم. با این شیوه اشتغال به سمت روستاها و مشاغل خانگی می‌رود و در حذف بیکاری و ایجاد اشتغال تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

آنچه دیگران می خوانند: نرخ جدید معاینه فنی خودروها در سال 1400 نحوه محاسبه تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو در 1400 +جدول

گردآورنده: علیرضا یوسفی

‍‍‍‍‍‍

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب