آمیکو آرتیستون در نمایشگاه تهران رونمایی شدآرتیستونآرتیستونآرتیستون

بازار پیکاپ ها در چهارمین نمایشگاه خودرو تهران چندان که باید و شاید گرم نبود، اما در این بین، آمیکو با معرفی پیکاپ آرتیستون، به عنوان محصول جدید خود، کمی تنور این سگمنت را گرما بخشید.

آرتیستون چه خودرویی و از کدام برند است؟

شرکت آمیکو نماینده رسمی و شریک تجاری Huanghai در ایران است، پیکاپ آرتیستون نیز مانند آسنا از همین شرکت است. آرتیستون در اصل مدل N7 از برند Huanghai است و قرار است این پیکاپ دو دیفرانسیل منطقه آزاد جلفا مونتاژ شود.
آمیکو آرتیستون را با توجه به سبک طراحی، امکانات و مشخصات فنی باید یکی از پیکاپ های لوکس بازار قلمداد کرد.

طراحی ظاهری و داخلی آرتیستون

آرتیستونآرتیستونآرتیستون

با نگاه به ظاهر پیکاپ آرتیستون، به خصوص، در بخش دماغه به سرعت متوجه شباهت ظاهری آن با پیکاپ های آمریکایی نظیر سیلورادو خواهید شد. جلوپنجره با یک نوار کرومی سرتاسری، چراغ های مربعی و درشت و سپر عضلانی همه و همه عناصری هستند که ما را به یاد پیکاپ های آمریکایی می اندازند.

آرتیستونآرتیستونآرتیستون

اما بخش عقب آرتیستون تا حدود زیادی سبب ناامیدی بیننده می شود، چراکه چراغ های بسیار کوچک این خودرو به هیچ وجه با ابعاد و سگمنت آن همخوانی ندارد.

آرتیستونآرتیستونآرتیستون

در بخش داخلی شاهد طرحی ساده و به نوعی از مدافتاده هستیم؛ خطوط کاملاً اتوکشیده که حداقل به یک دهه قبل برمی گردند و هیچ جذابیتی ندارند.
به عنوان یک نکته مثبت هم باید به فضای داخلی بزرگ و راحت این پیکاپ اشاره نماییم.

آرتیستونآرتیستونآرتیستون

مشخصات فنی آرتیستون

آرتیستون در جایگاه یک پیکاپ به نسبت بزرگ قرار می گیرد که به پیشرانه ۲.۴ لیتری توربو ۴K22 مجهز است. در حال حاضر، این پیشرانه در بازار ایران بر روی آمیکو آسنا توربو اتوماتیک هم نصب است و توان ۲۱۵ تا ۲۱۸ اسب بخار را با گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر تولید می کند. پیکاپ آرتیستون در بازار چین با جعبه دنده ۶ سرعته دستی و یا ۶ سرعته اتوماتیک عرضه می شود، اما نمونه حاضر در نمایشگاه از نوع اتوماتیک آن است و ساختار جعبه دنده اتوماتیک آن کاملاً با آسنا توربو اتوماتیک برابر است. این جعبه دنده اتوماتیک ساخت کمپانی پانچ فرانسه است و توان را به چرخ های جلو و عقب منتقل می کند.

آرتیستونآرتیستونآرتیستون

امکانات پیکاپ آرتیستون

در آرتیستون امکاناتی بیش تر از آسنا توربو اتوماتیک وجود دارد. این پیکاپ در نسخه فول آپشن به دوربین ۳۶۰ درجه، کروز کنترل، استارت دکمه ای، آینه های تاشو برقی، ترمزهای دیسکی جلو و عقب، تریم داخلی چرم مصنوعی، گرم‌کن صندلی های جلو، صندلی برقی راننده، تهویه اتوماتیک، نمایشگر لمسی، کامپیوتر سفر، چراغ روشنایی روز، سنسور نور، تنظیم الکتریکی وضعیت انتقال قدرت به چرخ ها، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل حرکت در سربالایی، رینگ آلومینیومی، قفل دیفرانسیل محور عقب، دو کیسه هوا و… مجهز است.

آرتیستونآرتیستونآرتیستون آرتیستونآرتیستونآرتیستون آرتیستونآرتیستونآرتیستون

رضا صفرآبادی فراهانی

تصاویر: علیرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

مشخصات فنی پیکاپ آرتیستون چه قدر است؟

آرتیستون در جایگاه یک پیکاپ به نسبت بزرگ قرار می گیرد که به پیشرانه ۲.۴ لیتری توربو ۴K22 مجهز است. در حال حاضر، این پیشرانه در بازار ایران بر روی آمیکو آسنا توربو اتوماتیک و کلوت مکث موتور هم نصب است و توان ۲۱۵ تا ۲۱۸ اسب بخار را با گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر تولید می کند. پیکاپ آرتیستون در بازار چین با جعبه دنده ۶ سرعته دستی و یا ۶ سرعته اتوماتیک عرضه می شود و ساختار جعبه دنده اتوماتیک آن کاملاً با آسنا توربو اتوماتیک برابر است. این جعبه دنده اتوماتیک ساخت کمپانی پانچ فرانسه است و توان را به چرخ های جلو و عقب منتقل می کند.

امکانات پیکاپ آرتیستون چیست؟

در آرتیستون امکاناتی بیش تر از آسنا توربو اتوماتیک وجود دارد؛ این پیکاپ در نسخه فول آپشن به دوربین ۳۶۰ درجه، کروز کنترل، استارت دکمه ای، آینه های تاشو برقی، ترمزهای دیسکی جلو و عقب، تریم داخلی چرم مصنوعی، گرم‌کن صندلی های جلو، صندلی برقی راننده، تهویه اتوماتیک، نمایشگر لمسی، کامپیوتر سفر، چراغ روشنایی روز، سنسور نور، تنظیم الکتریکی وضعیت انتقال قدرت به چرخ ها، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل حرکت در سربالایی، رینگ آلومینیومی، قفل دیفرانسیل محور عقب، دو کیسه هوا و… مجهز است.
تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب