چه افرادی باید دوز چهارم تزریق کنند ؟افراد بالای 70 سال باید دوز چهارم تزریق کنند


دکتر سارا شاه آبادی با اشاره به تزریق دوز چهارم برای گروه های در معرض خطر گفت: این افراد شامل بیماران نقص سیستم ایمنی، بیماران سرطانی، قلبی و عروقی، بیماران مبتلا به HIV، مبتلایان دیابت و فشار خون و سایر مبتلایان بیماریهای زمینه ای هستند.

وی افزود: بیمارانی هم که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف می کنند در شمار گروه های در معرض خطر محسوب می شوند.

شاه آبادی افزود: علاوه بر اینها افراد بالای 70 سال هم طبق اعلام وزارت بهداشت باید نسبت به تزریق دوز چهارم واکسن کرونا اقدام کنند.

معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه افزود: این افراد باید زمانی برای تزریق دوز چهارم واکسن کرونا اقدام کنند که چهار تا شش ماه از تزریق دوز سوم آنها گذشته باشد.

این مسئول در خصوص تزریق دوز چهارم برای سایر گروه های سنی هم گفت: فعلا در این زمینه دستورالعملی صادر نشده و همه چیز بستگی به آینده بیماری دارد.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی بسیاری افراد هنوز دوز سوم را تزریق نکرده اند، گفت: هم اکنون آنچه در جامعه مهم است تزریق دوز سوم است، اما متاسفانه هنوز درصد تزریق در این زمینه به حدود 50 درصد هم نرسیده است.

شاه آبادی گفت: همه باید بدانند که کرونا هنوز تمام نشده و هیچ چیز در خصوص آینده این بیماری مشخص نیست و نباید از خطرات آن غافل شد.

وی افزود: اثرات واکسن کرونا سه تا چهار ماه پس از تزریق کاهش می یابد و نیاز است که دوزهای تزریق تمدید شود، بنابراین افرادی که سه تا چهار ماه از تزریق دوز دوم آنها گذشته باید نسبت به تزریق دوز سوم اقدام کنند.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب