ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری 1402ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری 1402ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام کنکور ارشد 1402 و اطلاعیه های سازمان سنجش در خصوص آزمون ارشد می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

تحصیلات در مقاطع عالی یکی از اهداف بسیاری از داوطلبان بوده تا بتوانند علاوه بر ارتقا سطح علمی و فرهنگی، آینده شغلی مدنظر خود را تضمین کنند. به همین سبب هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور با برگزاری آزمون های علمی نسبت به جذب و پذیرش آن ها در دانشگاه و موسسات علمی اقدام می کند. یکی از آزمون های مربوطه، آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد می باشد که علاقه مندان واجد شرایط می توانند در موعد مقرر جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد و سراسری به صورت اینترنتی روند نام نویسی خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور طی نمایند.

پذیرفته شدگان دوره روزانه کنکور ارشد 1401 در صورت انصراف قطعی از تحصیل تا قبل از اتمام مهلت ثبت نام آزمون 1402، مجاز به نام نویسی می باشند.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

همان طور که اشاره شد ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. لذا داوطلبان می توانند در موعد مقرر با مراجعه به این سایت نسبت به انجام نام نویسی خود اقدام کنند. البته هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نیست، اما سال گذشته فرآیند نام نویسی این آزمون در آذر ماه انجام گرفته بود. برای اطلاع از تاریخ مشخص شده مربوط به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1402، می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد شوید.

همچنین طبق روال هرساله این مهلت برای داوطلبانی که از ثبت نام در آزمون بازمانده اند طی بازه های مختلفی مورد تمدید قرار خواهد گرفت. در ضمن افرادی که قبلا نام نویسی خود را به انجام رسانده اند نیز می توانند از مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد استفاده نموده و در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ارشد بپردازند که تاریخ های مربوطه به طور دقیق در جدول زیر بیان گشته است.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

متقاضیان در صورت تمایل به شرکت در این آزمون می توانند فرآیند نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد خود را با طی مراحل زیر از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به انجام برسانند. 

وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله اول ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

لینک فعال شده “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله دوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

در مرحله بعد کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید. برای انجام این کار از صفحه ای که پیش روی شما قرار گرفته، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کنید. 

مرحله سوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله سوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

شما با کلیک بر روی گزینه “خرید سریال ثبت نام” دو حالت خواهید داشت که اگر به شرکت در رشته های پیام نور یا غیرانتفاعی تمایل داشته باشید، با پرداخت هزینه مراحل مربوط به آن را طی نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله چهارم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

اکنون اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه درج نموده و پس از تایید گزینه مربوط به مطالعه قوانین و یادداشت شماره پیگیری پرداخت، بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله پنجم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

در این مرحله لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله ششم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

به صفحه اول بازگشته و گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله هفتم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

سپس سریال ثبت نام خریداری شده خود را وارد نمایید تا امکان ثبت نام برای شما فراهم شود.

مرحله هشتم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله هشتم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

با ورود به سامانه ثبت نام می بایست عکس داوطلبی خود را با ویژگی های ذکرشده در صفحه، بارگذاری نمایید. از قسمت “choose file” تصویر مورد نظر خود را انتخاب کرده و دکمه “ارسال عکس” را بفشارید تا وارد مرحله تایید شوید.

در صورتی که مراحل ثبت نام را به درستی انجام دهید، مطابق تصویر یک “شماره پرونده” و “کد پیگیری” در بالای صفحه “مشاهده اطلاعات ثبت نامی”، به چشم می خورد. از آن جا که در مراحل بعدی ورود به سامانه به این دو کد نیاز است، حتما آن را در جایی یادداشت کرده و از اطلاعات ثبت نامی خود نیز یک نسخه پرینت شده داشته باشید.

نکته: هر داوطلبی بنابر علاقه خود می تواند حداکثر در یک رشته امتحانی اصلی و یک رشته امتحانی شناور شرکت کند. متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و پیام نور و غیرانتفاعی هستند، جهت ثبت نام ملزم به پرداخت هزینه و دریافت کارت اعتباری به صورت جداگانه می باشند.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

در وهله اول سوالی که در ذهن متقاضیان ثبت نام در کنکور ارشد ایجاد می شود این است که چه کسانی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد هستند؟ طبق شرایط مندرج در دفترچه کنکور ارشد شرایط ثبت نام ارشد به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی بوده که در ادامه به بیان این موارد می پردازیم.

شرایط عمومی

اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که مورد تایید قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته باشد. عدم فساد اخلاقی عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران عدم سوء پیشینه در گروه های سیاسی غیرقانونی

شرایط اختصاصی 

داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه ای و حتی دانشجویانی که حداکثر تا 31 شهریور 1402 موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود شوند، مجاز به ثبت نام در این آزمون خواهند بود. در ادامه به شرایط ویژه ثبت نام کنندگان کنکور ارشد می پردازیم.

فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند، می توانند در رشته دیگری به جز رشته قبلی خود شرکت نمایند و اگر بخواهند برای بار دوم از تسهیلات تحصیل مجدد رایگان استفاده کنند، ملزم به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد که معادل شهریه دوره شبانه (نوبت دوم) است، خواهند بود. دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 1402 خواهند بود که قبل از موعد ثبت نام از تحصیل در دانشگاه خود انصراف دهند در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نیستند. البته دانشجویانی که فقط قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را داشته باشند، الزامی به رعایت این شرط ندارند. پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد 1401 و همچنین دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره روزانه کارشناسی ارشد سال های قبل، چنانچه تمایل به شرکت در پذیرش سال 1402 داشته باشند، لازم است تا پایان مهلت ثبت نام نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام نمایند. (البته دانشجویان دوره های غیر روزانه در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف مشکلی برای ثبت نام در این آزمون ندارند.) فارغ التحصیلان رشته دبیری، گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها باید موافقت سازمان مربوطه را جهت ادامه تحصیل خود جلب کنند.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

شرکت کنندگان توجه داشته باشند که برای انجام فرآیند نام نویسی، مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که هر ساله در راهنمای ثبت نام این آزمون ذکر می گردد، در دسترس خود قرار دهند تا بتوانند از اطلاعات مربوطه آن استفاده کنند.

یک قطعه عکس پرسنلی کارت ملی و شناسنامه شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری ثبت نام اصل مدرک مقطع کارشناسی

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد که به طور معمول همزمان با آغاز روند نام نویسی منتشر می شود، جزئیات مربوط به نحوه ثبت نام، مراحل آزمون، مدارک، نحوه پذیرش دانشجو، ظرفیت دانشگاه های پذیرنده و جدول رشته ها و مواد امتحانی هریک از گروه های آزمایشی درج می گردد.

این دفترچه را می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و همچنین لینک موجود در جدول زیر دریافت کنید. البته با توجه به عدم انتشار این دفترچه برای سال 1402 تا این لحظه، فایل پی  دی اف سال 1401 برای آشنایی بیشتر در جدول زیر قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1401

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1402 در چه تاریخی انجام می گیرد؟

هنوز زمان دقیق ثبت نام این آزمون مشخص نیست، اما به محض انتشار جزئیات از طریق مقاله فوق بروز رسانی خواهد شد.

2- نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد 1402 به چه صورت انجام می شود؟

فرآیند ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اجرا خواهد شد.

3- علاقه مندان به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 1402 می بایست دارای چه شرایطی باشند؟

این دسته از شرایط در دو بخش عمومی و تخصصی در نظر گرفته می شود که موارد آن به طور کامل در مقاله فوق بیان شده است.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1402 در چه تاریخی انجام می گیرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "هنوز زمان دقیق ثبت نام این آزمون مشخص نیست، اما به محض انتشار جزئیات از طریق مقاله فوق بروز رسانی خواهد شد." } },{"@type": "Question", "name": "نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد 1402 به چه صورت انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "فرآیند ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اجرا خواهد شد." } },{"@type": "Question", "name": "علاقه مندان به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 1402 می بایست دارای چه شرایطی باشند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "این دسته از شرایط در دو بخش عمومی و تخصصی در نظر گرفته می شود که موارد آن به طور کامل در مقاله فوق بیان شده است." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید..

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب