آشنایی با بازیگر نقش طلا در سریال یاغیتیتربرتر: سریال خانگی یاغی عنوان سریال شبکه نمایش خانگی به کارگردانی محمد کارت و تهیه کنندگی سید مازیار هاشمی محصول سال 1400 کشور ایران است، که در درامی جنایی با رویکردهای معمایی دنبال میشود. علی شادمان در این سریال نقش کشتی گیر را بازی می کند، در ادامه با این بازیگر بیشتر آشنا می شویم.

داستان سریال یاغی

داستان سریال یاغی داستان سریال یاغی

داستان این سریال اقتباسی از رمان سالتو به نویسندگی مهدی افروز منش بوده که درباره پسر نوجوانی به نام سیاوش بوده که در پایین شهر تهران زندگی میکند و عاشق کشتی است او استعداد زیادی در کشتی دارد و در همه مسابقات محلی پیروز شده است یک روز دو مرد غریبه مسابقات او را میبینند و بر روی او سرمایه گذاری می کنند و از او یک قهرمان جهانی می سازند.

اسامی بازیگران سریال یاغی

پارسا پیروزفر علی شادمان طناز طباطبایی امیر جعفری نیکی کریمی فرهاد اصلانی آبان عسکری مهدی حسینی نیا مه لقا باقری عباس جمشیدی فر جواد خواجوی ناهید مسلمی امیر رضا دلاوری بهرام ابراهیمی نادر شهسواری

حاشیه های سریال یاغی

حاشیه های سریال یاغی حاشیه های سریال یاغی

  محمد کارت برای اولین پروژه نمایش خانگی خود با نام «یاغی» در اولین گام طناز طباطبایی و پارسا پیروزفر را برای ایفای نقش در این سریال انتخاب کرده است. نگارش فیلمنامه سریال یاغی توسط حسین دوماری، پدرام پورامیری و محمد کارت طی یک سال گذشته انجام شده و مدتی‌ست به اتمام رسیده است. این تیم تجربه نگارش فیلمنامه «فیلم شنای پروانه» را نیز با یکدیگر در کارنامه هنری خود دارد. پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی بازیگران گزیده ‌کاری که هر دو سال ‌هاست بازی در سریالی را نپذیرفته‌اند، برای اولین بار در «سریال یاغی» کارت، نقش‌آفرینی خواهند کرد. سریال یاغی مانند «شنای پروانه» در محله‌های جنوبی تهران ساخته می‌شود و داستانی اجتماعی دارد.

بیوگرافی طناز طباطبایی بازیگر نقش طلا

بیوگرافی طناز طباطبایی بازیگر نقش طلا بیوگرافی طناز طباطبایی بازیگر نقش طلا

طناز طباطبایی در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۶۲ در محله نیاوران تهران متولد شد. طناز طباطبایی بسیار اهل خانه و خانواده اسـت، مادرش را بسیار دوست دارد و بـه او شدیدا وابسته اسـت، تنها خواهر کوچک تر او لیلا نام دارد و بـه خواهرش خیلی علاقه‌مند اسـت، خواهر طناز طباطبایی در سینما هیچ فعالیتی ندارد، بلکه شغل اصلی او مترجمی زبان اسـت.

پدر طناز طباطبایی در عرصه تجارت آدم بسیار موفقی اسـت و در زمینه‌ی موسیقی نیز فعالیت دارد، طناز کارگردانی تئاتر خوانده، با موسیقی آشنایی دارد و گیتار می‌زند، مدتی هم کار نقاشی می‌کرد و کم و بیش نزد پدرش در عرصه بازرگانی فعالیت می‌کند.

ورود طناز طباطبایی به عرصه بازیگری

طناز طباطبایی بازیگری را از شرکت در کلاس‌هـای آزاد بازیگری شروع کرد. کـه هنوز یک ماه از کلاس‌هایش نگذشته بود کـه اولین تجربه خودرا در سن ۱۸ سالگی برای بازی در «جوانی» سعید سلطانی درسال ۸۰ انجام داد. خانواده‌اش برای ورود او بـه عرصه بازیگری مخالفتی نکردند و بیشتر همراهش بودند.

زندگی خصوصی طناز طباطبایی از زبان خودش

زندگی خصوصی طناز طباطبایی از زبان خودش زندگی خصوصی طناز طباطبایی از زبان خودش

خانواده‌ای دارم کـه همیشه بـه مـن چند گزینه می‌دهند و می‌گویند انتخاب کن و هیچ‌گاه دست و پایم را برای انجام کاری نمی‌بندند. پدرم پس از انتخاب این راه بـه مـن گفت :دوست ندارم تـو از کوچه و بازار بازیگر شوی. دوست دارم تحصیلات آکادمیک داشته باشی و تصمیم گرفتم در دانشگاه کارگردانی نمایش و تئاتر بخوانم.

دوستان اندک و گزیده‌ای دارم. بـه روانشناسی عشق می‌ورزم. انسان دلیر و آینده نگری هستنم و از زندگی عادی کینه دارم. در اوقات فراغت خود بـه گالری‌هـای عکس و نقاشی می‌روم، همینطور فیلم تماشا می‌کنم و کتاب می‌خوانم. زیاد آدم معاشرتی نیستم. منطق خاص خودم را دارم و براساس آن عمل می‌کنم،‌ حالا می‌خواهد بقیه خوششان بیاید یا نیاید و کمی عصبی هستم.

حساسیت طناز طباطبایی در انتخاب لباس

قبل از هر چیزی مهم‌ترین نکته اسانی با آن لباس اسـت. مـن هیچوقت هم طراح خاصی برای همه ی لباس هایم نداشتم. خودم را خوب می شناسم و می‌دانم چـه بپوشم بیشتر بهم می‌آید و طرفدار جدی سادگی هستم. روی حساب همه ی این‌ها انتخاب هایم را خودم انجام می‌دهم و از طراح هـای مختلف کـه کارهای متفاوتی دارند خرید می کنم.

ولی همیشه در همه ی آنها یک ویژگی بوده کـه بـه مدل و سبک و سلیقه مـن نزدیک بوده. مـن در مورد مد و لباس برخلاف خیلی ها کـه برندباز هستند و برند برای شان مهم اسـت ، این چیزها اهمیت ندارد و تنها مهم این اسـت لباسم ساده باشد و بتواند مدت زمان طولانی ازآن زیاد استفاده کنم. یعنی اینطوری نباشد کـه یکبار بپوشم و بعد در کمد خاک بخورد. مـن دوست دارم یک دست لباس را بارها بپوشم.

مطالب مرتبط: بهدخت ولیان نقش افرا در سریال میدان سرخ بازیگر نقش اعلا در سریال میدان سرخ کیست؟

ازدواج و همسر طناز طباطبایی 

اصلا بـه ازدواج فکر نمیکنم و اگر فرزندی هم داشته باشم بیشتر از خودم دوستش نخواهم داشت. بـه شدت از پیر شدن هراس دارم و دوست دارم همیشه جوان و شاداب باشم. نه تنها از پیرشدن جسم کـه از پیرشدن فکر نیز می‌ترسم و از یک جا ماندن و بیهوده بودن متنفرم.

هیچ وقت نگران نیستید برای مادر شدن دیر شود؟

این حرفی کـه هم اکنون می خواهم بگویم خیلی حرف رادیکالی اسـت شاید خیلیها با مـن مخالف باشند و البته خیلی مسئله شخصی اسـت، ولی تصورم این اسـت کـه با ازدواج و بچه‌دار شدن و با هر چیزی کـه از این دست بـه مـن اضافه میشود، انگار کـه مـن یک مرحله عقب می روم و این حس کهنگی بـه مـن دست خواهد داد کـه حالا دیگر هم اکنون تمام شدم و بچه‌ام از مـن مهم‌تر اسـت.

هم اکنون خودت نباید غذا بخوری و اول باید بچه‌ات را سیر کنی. همین حالا جیب خودت ممکن اسـت خالی باشد اما جیب بچه‌ات باید پر باشد. خودت نباید فلان کار را کنی کـه شوهرت بتواند فلان کار را کند. همین حالا مجبوری کار نکنی چون بچه کوچک داری و… راستش را بخواهید مـن یک ذره خود‌خواهم، نه خیلی خود‌خواهم. این خیلی خود‌خواه بودن و ترس از کهنه شدن باعث می شود کـه محتاط باشم.

همیشه دوست دارم همه ی چیز تازه باشد. این خیلی خطرناک اسـت چون فکر میکنم اگر یک روزی کهنه شوم و بـه این باور برسم کـه کهنه شدم دچار افسردگی خیلی حاد می شوم کـه حتی ممکن اسـت بلایی سر خودم بیاورم. همه ی آرزوی زندگی‌ام هم همین اسـت کـه خداوند این تازگی را از مـن نگیرد.

بازی طناز طباطبایی در تئاتر

بازی طناز طباطبایی در تئاتر بازی طناز طباطبایی در تئاتر

تجربه بازی در تئاتر را داشته اسـت. دراین رابطه میگوید:” فضای تئاتر نسبت بـه سینما بـه مـن اجازه تجربه بیشتری میدهد. بـه اضافه این کـه مـن آن تجربیاتی کـه برای ورود و شناخت و یادگیری بازیگری در مدیوم سینما و تلویزیون لازم داشتم را پیدا کردم. مـن هنوز مدیوم تئاتر را خوب نمی‌شناختم و کمی با آن برخورد سینمایی می کردم.

اما در کارها یک شب هایی با تماشاچی بی واسطه حرف میزنم و این تجربه نفس بـه نفس بودن با تماشاگر را واقعا دارم لمس میکنم.” او بـه اصل ” کم دیده شدن ولی خوب دیده شدن” بسیار معتقد اسـت. و ترجیح میدهد ۱۰ نفر مخاطب در تئاتر داشته باشد اما همان ده نفر متفاوت بودن نقش وی را تایید کنند تا در سینما مخاطبی میلیونی داشته باشد و آن طور کـه باید و شاید عمل نکند.

علاقه طناز طباطبایی به سینما

بیشتر بـه سینما علاقمند اسـت و عاشق پرده نقره ایست. بنظر او سینما سبک بازی و ژانرو مدل متفاوتی از بازی را می‌طلبد، نمی توان این دو رابا هم مقایسه کرد زیرا شبیه بـه هم نیستند.

تاثیر گریم در بازی طناز طباطبایی

مـن بعنوان بازیگر باید بازی خودم را بکنم گاهی گریم هم میتواند کمک کند. چهره پردازی در جایگاه خودش خیلی خوب اسـت و میتواند کمک کند، اما بعنوان بازیگر خیلی اعتقاد ندارم چهره پردازی بـه بازی کمک کند.

تاثیر بازیگر مقابل طناز طباطبایی 

از نظر طناز طباطبایی بازی نقش مقابل تاثیر زیادی روی او دارد و درباره تجربه در مقابل بازیگران کاربلد می گوید کاملا این احساس را می کردم کـه این عزیزان انرژی هـای زیادی بـه مـن هم منتقل میکنند، لذا ناخودآگاه اگر بازی مـن نقص داشت. یک دفعه ده پله بالا می آمدم بخاطر این کـه مـن هم پاسخ این انرژی رابه همان شدت می دادم.

طناز طباطبایی درباره کارهایش می گوید:طبق معمول افرادی کـه برای کارشان تلاش می‌کنند نسبت بـه آن کار غیرت نشان میدهند. پس در جایگاه نقد کردن نیستم زیرا بکار خود غیرت دارم و در موردش نمیتوانم صحبت کنم، بهتراست این نقد و بررسی ها رابه دیگران واگذارم.

آثار هنری طناز طباطبایی

آثار هنری طناز طباطبایی آثار هنری طناز طباطبایی

 

سینمایی های طناز طباطبایی

1383دیشب باباتو دیدم آیدارسول صدرعاملی 1386چهارانگشتی سعید سهیلی 1386دماغ فرزاد مؤتمن 1386جعبه موسیقی فرزاد مؤتمن 1386شب زده فرزاد مؤتمن 1387میزاک حسینعلی لیالستانی 1387پسر تهرانی کاظم راست گفتار 1387صداها فرزاد مؤتمن 1387شیرین عباس کیارستمی 1388طهران تهران مهدی کرم پور 1389مرهم علیرضا داودنژاد 1389سرسپرده بهمن گودرزی 1389پریناز بهرام بهرامیان 1389گزارش یک جشن ابراهیم حاتمی کیا 1390نارنجی پوش داریوش مهرجویی 1390هفتم مسعود قراگزلو 1391هیس! دخترها فریاد نمی زنند پوران درخشنده 1392قطعه ای از سکوت آریانا رستمی 1392ساکن طبقه وسط شهاب حسینی 1392پنجاه قدم آخر کیومرث پور احمد 1392آرایش غلیظ حمید نعمت الله 1393رخ دیوانه ابوالحسن داوودی 1393مرگ ماهی روح الله حجازی 1394بیست هفته مسعود قراگزلو 1394خشم و هیاهو هومن سیدی 1394اروندپوریا آذربایجانی 1395ارادتمند؛ نازنین، بهاره و تیناعبدالرضا کاهانی 1395ویلایی هامنیر قیدی 1395بی حساب مصطفی احمدی 1396روسی (فیلم)امیر حسین ثقفی 1397طلاپرویز شهبازی 1397سرکوب رضا گوران

مجموعه تلویزیونی های طنازطباطبایی

380     گریه  1385     در چشم باد 1385     میوه ممنوعه  1388     پرانتز باز  1392     کلاه قرمزی 92 1380      جوانی

سریال خانگی

1391 قلب یخی شبکه خانگی سامان مقدم  1392 شاهگوش (بیست و هشت قسمت) شبکه خانگی داوود میرباقری 

تئاترهای طناز طباطبایی

1390درس داریوش مهرجوییاجرا در تماشاخانه ایرانشهر 1390کمی بالاترآروند دشت آرای اجرا در تالار حافظ 1391تن تن و راز قصر مونداسآروند دشت آرای اجرا در تماشاخانه ایرانشهر 1392باغبان مرگآروند دشت آرای اجرا در تالار شمس کاندیدای دو نامزدی در سی و دومین جشنواره تئاتر فجر 1395نامه های عاشقانه از خاورمیانه کیومرث مرادی اجرا در تماشاخانه پالیز

جوایز و افتخارات

نامزدشدهبهترین بازیگر نقش دوم زن در بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجرصداها1387 برندهجایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن در سومین جشن منتقدانصداها1388 برندهبهترین بازیگر زن کمدی تلویزیونیپرانتز باز (سریال)1388 برندهدیپلم افتخار از سوی پنجمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایرانمرهم1390 برندهبهترین بازیگر نقش اول زن در سنندجهیس! دخترها فریاد نمی زنند1391 نامزدشدهبهترین بازیگر نقش اول زن در کرمانشاههیس! دخترها فریاد نمی زنند1391 برندهلوح تقدیر و جوایزی از سوی جشنواره زنان مستقل آمریکا به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زنهیس! دخترها فریاد نمی زنند1392 برنده لوح تقدیر و جوایزی از جانب جشنواره فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زنهیس! دخترها فریاد نمی زنند1393 نامزد شده بهترین بازیگر نقش اول زن در سی و سومین جشنواره فیلم فجررخ دیوانه1393 نامزد شده بهترین بازیگر نقش اول زن در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجرخشم و هیاهو1394 برنده تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل زن در یازدهمین دوره جشن انجمن منتقدان سینمای ایرانویلایی ها1396 برنده تندیس بهترین بازیگر زن برای فیلم ویلایی ها در جشنواره فیلم یزدویلایی ها1396

 

آنچه دیگران میخوانند: بازی پاوان افسر در سریال جزیره بازی السا فیروزآذر در سریال جزیره

نویسنده: علیرضا یوسفی 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب