بیت کوین دوباره کانال 40 هزار واحدی را می بیند؟ / علت ریزش بیت کوین چیست؟به گزارش تیتربرتر؛ هزینه استخراج بیت کوین یک کف قیمتی برای بیت‌کوین است چرا که ماینرها علاقه دارند که با استخراج بیت‌کوین سود کسب کنند و در نتیجه ترجیح نمی‌دهند که بیت‌کوین خود را در رقمی کمتر از هزینه‌ی  تمام‌شده برای خود بفروشند.

هم‌اکنون این هزینه‌ی تمام‌شده برای هر یک بیت‌کوین رقمی بین ۲۶ تا ۲۸ هزار دلار است و این نوید را به ما می‌دهد که قیمت قرار نیست از این ناحیه به میزان زیادی پایین‌تر بیاید. بنابراین می‌توان امید داشت که در بدبینانه ترین سناریو بیت‌کوین در ناحیه‌ای بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار کف قیمتی خود را ببیند مگر آنکه اتفاق خاصی در اقتصاد جهانی بیافتد. 

جزئیات حمله نهنگ‌ها به بیت‌کوین 

جزئیات حمله نهنگ‌ها به بیت‌کوین جزئیات حمله نهنگ‌ها به بیت‌کوین

 

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که نسبت نهنگ‌ها در مبادلات بیت‌کوین به‌شدت افزایش یافته و نشانه‌ای از این است که دامپینگ در بازار جریان دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، نهنگ‌ها در حال حاضر تقریبا ۹۰ درصد از ورودی‌های صرافی بیت‌کوین را پشت سر گذاشته‌اند بنابراین ممکن است دامپینگ را افزایش دهند و می‌تواند نشانه‌ای برای کاهش قیمت بیت‌کوین باشد.

«نسبت نهنگ مبادله‌ای» شاخصی است که نسبت بین مجموع ۱۰ تراکنش برتر بیت‌کوین به مبادلات و کل جریان‌های ورودی مبادلات را اندازه می‌گیرد. از آنجایی که ۱۰ تراکنش بزرگ در صرافی‌ها معمولا متعلق به نهنگ‌هاست، این معیار می‌تواند میزان نسبی جریان ورودی نهنگ‌ها به بقیه بازار را به ما بگوید.

هنگامی که مقدار این معیار بالا باشد (یعنی بالای ۸۵درصد)، به این معنی است که نهنگ‌ها در حال حاضر بخش بسیار زیادی از جریان کلی مبادله را تشکیل می‌دهند به خصوص مقادیر بالا می‌تواند نشان دهد که در حال حاضر نهنگ‌ها دامپینگ انبوه دارند، چیزی که می‌تواند نزول قیمت بیت‌کوین را رقم زند.

از سوی دیگر، شاخصی که دارای مقادیر کمتر از ۸۵ درصد است می‌تواند نشان دهد که فروش در بازار در سطح سالمی است. در طول دوره‌های صعودی، معیار معمولا در این محدوده باقی می‌ماند.

بر اساس داده‌ها، نسبت نهنگ صرافی بیت‌کوین افزایش یافته و اکنون به مرز ۹۰ درصد نزدیک شده است. این نشان می‌دهد که نهنگ‌ها ممکن است در حال حاضر شروع به افزایش تخلیه خود کنند. در اوایل ماه، این نسبت از ۹۰ درصد فراتر رفت و قیمت سکه به زیر ۲۶ هزار دلار سقوط کرد.

اگر این اندیکاتور همچنان در حال افزایش باشد و این بار نیز روند مشابهی دنبال شود، ممکن است نزولی بیشتری برای ارز دیجیتال رخ دهد. مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۲۲ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۵.۶۹ درصد کمتر شده است.

جزئیات حمله نهنگ‌ها به بیت‌کوین جزئیات حمله نهنگ‌ها به بیت‌کوین

 

در حال حاضر ۴۴.۸۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۶۰ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹.۵۴ میلیارد دلار است که ۲.۷۲ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۷.۲۶ میلیارد دلار است که ۹.۱۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۹.۵۶ میلیارد دلار است که ۸۷.۵۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

مطالب مرتبط: چرا بیت کوین یکباره ریزش کرد؟/ تراکنش بیتکوین چه شد؟ خبرهای مهم درباره ارز دیجیتال+ قیمت رمزارزها در 18 شهریور 1400

قیمت روز ارزهای دیجیتال

قیمت روز ارزهای دیجیتال قیمت روز ارزهای دیجیتال

 

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱_ بیت‌کوین
قیمت: ۲۸ هزار و ۸۵۲.۱۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۴۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد افزایش

۲- اتریوم
قیمت: هزار و ۹۱۸.۰۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۷.۱۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۶۹ درصد کاهش

۳- بایننس کوین
قیمت: ۳۰۱.۰۲۲۸۹.۸۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۶۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۳۰ درصد افزایش

۴- تتر
قیمت: ۰.۹۹۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۲۵ درصد افزایش

۵- سولانا
قیمت: ۴۸.۹۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۳.۰۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۹۸ درصد افزایش

۶- کاردانو
قیمت: ۰.۵۰۱۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۲.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۹ درصد افزایش

۷- ریپل
قیمت: ۰.۳۹۹۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۲۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۰.۳۶ درصد کاهش

۸- پولکا دوت
قیمت: ۹.۳۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۳.۲۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۸۶ درصد افایش

۹ - یو اس دی کوین
قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۴ درصد افزایش

۱۰- دوج کوین
قیمت: ۰.۰۸۲۴۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۱۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۸۳ درصد کاهش

آنچه دیگران میخوانند: قیمت بیت کوین چگونه بر آلت کوین تأثیر می گذارد؟/ قیمت ارزهای دیجیتال 7 مهر 1400 قیمت بیت کوین در 1 مهر 1400/ عرضه اولیه در رمزارزها چیست؟

نویسنده: سینا گلستانی 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب