نحوه بستن کمربند زنجیری | استایل با کمربند زنجیرینحوه بستن کمربند زنجیری | استایل با کمربند زنجیری

نحوه بستن کمربند زنجیری | استایل با کمربند زنجیری : کمربندهای زنجیره ی اکسسوری همه کاره ای هستند که طراحان مد به شیوه های مد روز و کلاسیک از آنها استفاده می کنند. نحوه بستن کمربند زنجیری را در این پست یاد بگیرید و به راحتی این قطعه را در لباس های خود بگنجانید. 

فهرست مطالب این صفحه:

کمربند زنجیری چیست؟نکاتی برای بستن کمربند زنجیراکسسوری کم استفاده کنید.کمربندتان را شل ببندید.استایل خاصی در نظر بگیرید.نحوه مدل دادن به کمربند زنجیریاستایل یک لباس:این اکسسوری را با یک دامن ست کنید:ست کردن با شلوار:استفاده به عنوان زنجیر بدن:زنجیرهای لایه ای:

کمربند زنجیری چیست؟

کمربند زنجیری نوعی تسمه است که از فلز متصل شده ساخته شده است. به‌جای قرار گرفتن در حلقه‌های کمربند یک شلوار مانند یک کمربند سگک دار سنتی، یک کمربند زنجیر معمولاً دور وسط کمر یا باسن حلقه می‌زند و به پایین آویزان می‌شود، گاهی اوقات بیش از یک بار به دور بدن می‌پیچد.

نحوه بستن کمربند زنجیری | استایل با کمربند زنجیری

کمربندهای زنجیره ای در مواد و طرح های مختلفی وجود دارند، از فلز ساده گرفته تا بافته شده با چرم تا تزئین شده با تزئیناتی مانند بدلیجات و جواهرات . در طول سال ها برای خدمت به اهداف و سبک های مختلف تکامل یافته است و آن را هم به یک کمد لباس کاربردی و هم به عنوان یک اکسسوری تزئینی تبدیل کرده است. بسیاری از استفاده کنندگان از آنها به عنوان جواهرات بدن یا کمربند لباس برای برجسته کردن ظاهر رسمی استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کمربند مجلسی زنانه 2022

نکاتی برای بستن کمربند زنجیر

نکات و ترفندهای زیر را برای استایل دادن به این اکسسوری جذاب دنبال کنید:

اکسسوری کم استفاده کنید.

هنگام استایل زدن به کمربند زنجیری، ظاهر خود را با لوازم جانبی پر سر و صدا اشباع نکنید. عناصر رقیب بیش از حد می توانند لباس را تحت تأثیر قرار دهند و توجه را از کمربند زنجیر شما دور کنند. در عوض، کمربند زنجیری خود را با رنگ های ثابت و الگوهای ساده (مانند چهارخانه) برای تعادل شیک ست کنید.

کمربندتان را شل ببندید.

اکثر کمربندهای زنجیر به صورت شل در اطراف وسط شما می افتند و در جایی بین کمر و باسن به شما برخورد می کنند.کمربند را به صورت شل در لگن بپوشید. به جای اینکه کمربند زنجیری خود را تا جایی که می توانید محکم کنید، آن را شل بپوشید.

استایل خاصی در نظر بگیرید.

این اکسسوری معمولاً در رنگ‌های نقره‌ای یا طلایی عرضه می‌شود، اما بسیاری از کمربندهای زنجیر دارای چرم مشکی، مهره‌های رنگی، یا طرح‌های جذاب هستند. از کمربند زنجیر خود به عنوان راهی برای افزودن حس غیرمنتظره ای به لباس خود استفاده کنید.

نحوه مدل دادن به کمربند زنجیری

به عنوان یک اکسسوری همه کاره، می‌توانید یک کمربند زنجیری را با لباس‌های مختلف مدل دهید تا مدهای غیررسمی و شیک بسازید. برای مدل دادن به کمربندهای زنجیره ای برای ایده های مختلف لباس، از سبک خیابانی تند تا پیچیدگی کلاسیک، این نکات را دنبال کنید.

استایل یک لباس:

اضافه کردن یک کمربند زنجیری به یک لباس ساده ظاهر را از گاه به گاه روز به شیک بودن شب می‌برد. یک لباس مشکی ساده را با یک کمربند زنجیری میخ دار برجسته کنید یا یک کمربند زنجیر طلایی را دور یک لباس سفید روان بپیچید تا ظاهری زیبا به رنگ بوهو داشته باشید. کمربندهای زنجیر نیز یک راه عالی برای زیبا کردن یک پیراهن سایز بزرگ هستند. برای برجسته کردن و محکم کردن کمرتان، کمربند زنجیر را دور قسمت میانی خود بپیچید.

نحوه بستن کمربند زنجیری | استایل با کمربند زنجیری

این اکسسوری را با یک دامن ست کنید:

یک کمربند زنجیری روی دامن دایره‌ای بچینید تا کمرتان را ببندید. یک کمربند زنجیره ای چند لایه را با یک دامن کوتاه چهارخانه یا دامن مدادی با یک بلیزر توید ست کنید.

نحوه بستن کمربند زنجیری | استایل با کمربند زنجیری

ست کردن با شلوار:

یک جفت شلوار مشکی دوخت را با یک کمربند زنجیره ای نقره ای برای ظاهری جاودانه و شیک برجسته کنید. یک کمربند زنجیر طلایی کاملاً بر شلوارهای گشاد، پشمی یا کتان سفید تأکید می کند. شما همچنین می توانید یک کمربند زنجیر با یک کت و شلوار بپوشید، یا به دور باسن یا کمر بسته شده است. برخلاف زمانی که از کمربند چرمی استفاده می کنید، باید شلوار بدون حلقه کمربند را انتخاب کنید، به خصوص اگر کمربند زنجیر به اندازه ای بلند باشد که بتواند چندین بار دور آن بپیچد.

نحوه بستن کمربند زنجیری | استایل با کمربند زنجیری

استفاده به عنوان زنجیر بدن:

اگر می‌خواهید با پوشیدن تیشرت یا تی‌شرت کودک، قسمت میانی خود را اکسسوری کنید، از کمربند زنجیری به عنوان زیورآلات بدن استفاده کنید. به سادگی کمربند را دور شکم خود بپیچید تا یک لباس غیر رسمی برای تابستان ایجاد کنید. این بهترین کار با کمربندهای فلزی نازک است، زیرا کمربندهای زنجیره ای درشت می توانند حواس را از خط کمر منحرف کنند.

نحوه بستن کمربند زنجیری | استایل با کمربند زنجیری

بیشتر بخوانید:مدل کمربندهای عریض و پهن زنانه و دخترانه شیک

زنجیرهای لایه ای:

می توانید دو کمربند زنجیره ای مکمل بپوشید یا یک کمربند بلند را که دو بار پیچیده شده است بپوشید تا ظاهری دو زنجیره ای ایجاد کنید. این سبک با شلوارها، دامن ها و لباس های جامد به خوبی کار می کند. ست کردن یک تکه طرح دار، مانند شلوار جین گلدوزی شده یا دامن گلدار، با یک کمربند زنجیر حلقه دوتایی ممکن است چشم را تحت تأثیر قرار دهد. در عوض، یک کمربند زنجیره ای چندلایه را در لباس های ملایم بگنجانید، زیرا این کمربند یک عنصر زرق و برق را اضافه می کند.

نحوه بستن کمربند زنجیری | استایل با کمربند زنجیری

سخن پایانی: 

امیدواریم این مطلب توجه شما را جلب کرده باشد. کمربندهای زنجیری را در استایل های خود استفاده کنید و در مهمانی ها بدرخشید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش استفاده از سنجاق سینه را بخوانید:

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب