قیمت مرغ ثابت ماند | آخرین قیمت مرغ در بازار امروز 30 اردیبهشتپای مرغ به سفره مردم باز شد اما کماکان قیمت مرغ برای برخی از مردم بالا است.

با توجه به افزایش یارانه ها قیمت مرغ در بازار بالا رفت که حتی دولت هم نتوانست جلوی افزایش قیمت مرغ را بگیرد. با افزایش قیمت مرغ مردم به بازار رفته و مرغ کمیاب شد اما با توجه به تدبیرات دولت قیمت مرغ کاهش اندکی را شاهد خواهد بود. 

قیمت مرغ
در دهمین روز اجرای اصلاح یارانه ها،‌ توزیع و عرضه اقلام غذایی بیشتر هماهنگ شده است و اغلب کالاها نظیر روغن هم به قفسه ها برگشته است، قیمت چهار قلم کالای مشمول اصلاح یارانه‌ها همان نرخ مصوب و برای مرغ ۱۳ هزار تومان کمتر است و مردم دیگر خرید هیجانی ندارند.

قیمت مرغ

مشاهدات خبرنگار ما حاکی است، کمبودی در بازار روغن وجود ندارد، روغن خوراکی در قفسه‌های فروشگاه‌ها چند ردیف چیده شده و برچسب قیمت‌های جدید روی آنها نصب شده است، قیمت روغن ۸۰۰ گرمی سویا و پالم ۶۲ و ۶۳ هزار تومان است، روغن جامد حلب ۴.۵ کیلویی، را ۴۰۰ هزار تومان می فروشند.

قیمت مرغ

مردمی که روغن می‌خرند و یارانه کمک معیشتی گرفته‌اند، مشکلی برای خرید روغن ندارند اما کسانی که یارانه دریافت نمی‌کنند از این قیمت‌ها ناراضی‌اند و می‌گویند: رشد چهار برابری قیمت برایشان زیاد است.
 
* تخم مرغ فراوان در بازار با قیمت های پر نوسان
 
بررسی‌ها از بازار نشان می‌دهد تخم مرغ که در اوایل اجرای‌ طرح اصلاح یارانه‌ها تا حدودی در بازار کم شده بود، اکنون به صورت فراوان وجود دارد، اما قیمت‌ها متفاوت است و فروشندگان از شانه ای ۶۰ تا ۸۰ هزار تومان می‌فروشند، مغازه داران ریز و درشتی تخم مرغ‌ها را دلیل اختلاف قیمت عنوان می‌کنند.

قیمت مرغ

ستاد تنظیم بازار قیمت شانه ۲ کیلویی تخم‌مرغ را ۸۰ هزار تومان تصویب کرده است، اما وزن شانه ها خیلی نوسان دارد. وزن و اندازه تخم مرغ در یکی دو سال گذشته خیلی فرق کرده و این برای خریداران عجیب است. 
عدم شفافیت در قیمت گذاری تخم مرغ موجب شده، است فروشگاه ها تخم مرغ‌های معروف به سنتی و یا با بسته بندی‌های ۲۰ تایی را گران‌تر بفروشند، هر دانه تخم مرغ سنتی یا ۲۰ تایی ۵ هزار تومان است.
پیش از این رئیس هیئت مدیره تولید مرغ تخم‌گذار هم اعلام کرده بود که دولت این نوع تخم مرغ ها را هم قیمت‌گذاری کند.
در حال حاضر تولید تخم مرغ در کشور بیش از نیاز است و اخیرا معاون وزارت جهاد کشاورزی مجوز صادرات آن را صادر کرد.

* عرضه لبنیات با نرخ مصوب 

اوضاع لبنیات هم در بازار بسیار خوب است، تولید فراوان است و در قفسه ها از هر نوع محصول لبنی با برندهای مختلف وجود دارد، نرخ مصوب روی محصولات برچسب خورده و مردم خرید معمولی خود را دارند.

مشاهدات خبرنگار فارس نشان می‌دهد که مردم نسبت به قبل تمایل بیشتری برای خرید لبنیات سنتی پیدا کرده‌اند، چون این روزها نرخ‌های لبنیات سنتی برای آنها مناسب‌تر تمام می‌شود.

قیمت مرغ

 قطعه فروشی همچنان مشکل بازار مرغ

 قطعه مرغ جزو قیمت‌گذاری‌ها نیست و در بازار به قیمت‌های ‌گران‌تر عرضه می‌شود، مثلا فیله مرغ ۱۰۵ هزار تومان قیمت دارد که ۲ برابر نرخ مصوب مرغ کامل است.

مشکل جدی آنجاست که ‌برخی مغازه‌ها در مراجعه افراد می‌گویند مرغ کامل ندارند و آنها بالاجبار قطعات مرغ را به قیمت های خیلی گرانتری می خرند قیمت‌هایی که همه آنها گرانتر از قیمت مرغ است.
مشکل دیگر قطعه فروشی، امکان افزایش انتقال بیماری است که سازمان دامپزشکی هم مخالف است و رئیس این سازمان می‌گوید به زودی در قبال قطعه فروشی مرغ واکنش نشان می‌دهد.
پیش‌تر در دوره بحران کرونا، قطعه فروشی مرغ ممنوع شد ولی پس از اعتراض فروشندگان،‌ دوباره به ویترین مغازه‌ها برگشت و وزارت جهاد به طور رسمی قیمت گذاری کرد اکنون این قیمت ها رعایت نمی شود و سازمان دامپزشکی دوباره مخالفت کرده است.
در زیر به قیمت انواع مرغ که در بازار ‌عرضه می‌شود اشاره شده است.
قیمت مرغ و قطعات آن در فروشگاه های تهران
کالا (هر کیلوگرم) قیمت (تومان)
مرغ ۴۵۵۰۰ 
فیله مرغ ۱۰۵۰۰۰
سینه مرغ بدون استخوان ۹۸۰۰۰
سینه مرغ با استخوان ۵۵۰۰۰
بال مرغ ۴۵۰۰۰
کتف مرغ ۴۵۰۰۰
کمر مرغ ۵۵۰۰۰
گردن مرغ ۱۷۰۰۰
بوقلمون ۶۸۰۰۰
دل مرغ ۱۸۰۰۰
جگر مرغ ۱۲۰۰۰
سنگدان ۱۸۰۰۰
پای مرغ ۷۰۰۰
قارچ ۵۳۰۰۰
سکوت علی دایی شکست | حمایت جنجالی علی دایی از وریا غفوری

سکوت علی دایی شکست | حمایت جنجالی علی دایی از وریا غفوری

var NewsListLimit = 5;
آنچه دیگران میخوانند :

قیمت مرغ ثابت ماند | آخرین قیمت مرغ در بازار امروز 30 اردیبهشت

سکوت علی دایی شکست | حمایت جنجالی علی دایی از وریا غفوری

عکس عروسی دارا حیایی لو رفت | لباس عروس لاکچری عشق دارا حیایی

فوری و مهم | قیمت گوشت قرمز امروز 30 اردیبهشت اعلام شد | مرغ گران است یا گوشت؟

یوسف تیموری از عشق جدیدش رونمایی کرد | عشق جدید یوسف تیموری نمایان شد

var newsMasterIdForRate = "82066";
آیا این خبر مفید بود؟
0
قیمت مرغ امروز قیمت مرغ زنده قیمت مرغ دولتی چند؟ قیمت مرغ چند؟ قیمت مرغ کشتار روز

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب