چگونه لباس جین خود را زاپ دار کنیم؟چگونه لباس جین خود را زاپ دار کنیم؟

چگونه لباس جین خود را زاپ دار کنیم؟ : جین های زاپ دار از لباس های بسیار محبوب در استایل های مختلف هستند که طرفداران زیادی دارند. جالب آنکه لباس های جین در سال 2022 نیز ترند شده و بسیاری از افراد از آنها استفاده می کنند. در این مطلب بخوانید که چطور لباس های جین خود را زاپ دار کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای نگهداری لباس های کشمیری

فهرست مطالب این صفحه:

6 ابزار مورد نیاز برای پاره کردن شلوار جینچگونه شلوار جین را قبل از پاره کردن آماده کنیمچگونه شلوار جین را پاره کنیم

6 ابزار مورد نیاز برای پاره کردن شلوار جین

برای پاره کردن یک شلوار جین، به ابزار زیر نیاز دارید:

مقوا: قرار دادن یک تکه مقوا در شلوار جین خود – بین پانل های جلو و پشت پا – از ایجاد سوراخ در پشت شلوار هنگام پاره کردن جلوی آن جلوگیری می کند.

گچ: از گچ غلیظ – که با آب شسته می شود – برای مشخص کردن شکل و جایی که می خواهید شلوار جین خود را پاره کنید، استفاده کنید.

چاقو و قیچی: یک چاقو و یک جفت قیچی ابزار اصلی پاره کردن جین شما هستند. لبه چاقو پارچه را برای برش اولیه شل می کند. قیچی به شما کمک می کند سوراخ ها را ایجاد کنید.

خط کش: از یک خط کش برای اندازه گیری طول ریپ های خود استفاده کنید و آنها را با گچ ترسیم کنید.

کاغذ سنباده: قبل از شروع به پاره کردن، باید جین خود را با کاغذ سنباده نرم کنید، که الیاف بافت را شل می کند. در صورت عدم وجود کاغذ سنباده، از سنگ پا یا رنده پنیر برای شل کردن پارچه استفاده کنید.

موچین : برای ایجاد ظاهری فرسوده و دادن کیفیتی فرسوده به جین، از موچین برای کشیدن انتهای پارچه پاره شده و اضافه کردن نخ های بلند و سفید استفاده کنید.

چگونه شلوار جین را قبل از پاره کردن آماده کنیم

قرار دادن شلوار جین در چرخه شست و شو به نرم شدن پارچه کمک می کند و ایجاد پارگی های تمیز را آسان تر می کند. برای آماده کردن شلوار جین برای پاره کردن، مراحل زیر را دنبال کنید:

چگونه لباس جین خود را زاپ دار کنیم؟

جفت مناسب را انتخاب کنید: همه انواع شلوار جین برای پاره کردن مناسب نیستند. شلوار جین نخی بهتر از شلوار جین پلی استر یا کشدار عمل می کند زیرا پنبه به راحتی پاره می شود. شلوار جین قدیمی که از قبل نرم شده اند ایده آل هستند زیرا احساس سفت شدن ندارند. قبل از پاره کردن شلوار جین، برچسب مراقبت را مرور کنید تا مطمئن شوید که با یک جین نخی کار می کنید.

شستن: جین تازه شسته شده راحت تر از یک شلوار جین شسته و نو بریده می شود. با شستن شلوار جین خود در ماشین لباسشویی در یک چرخه سریع شروع کنید تا جین را پر کنید. برای داشتن ظاهری پریشان جین، شلوار جین خود را چند بار شستشو دهید تا به طور طبیعی مواد محو شوند، یا مقداری سفید کننده به چرخه شستشو اضافه کنید تا رنگ روشن شود.

خشک کردن: قبل از بریدن و پاره کردن شلوار جین، آن را خشک کنید تا رطوبت اضافی که می تواند مانع پاره شدن آن شود، از بین برود. شلوار جین خود را در یک چرخه ملایم بیش از ده دقیقه از داخل خشک کن بگذرانید تا روند خشک شدن سریعتر شود.

صاف بخوابید: شلوار جین خود را روی یک سطح کار صاف، مانند میز یا پیشخوان بزرگ قرار دهید، پارچه را به طور یکنواخت پخش کنید تا از چروک شدن جلوگیری شود. اگر این مرحله را دنبال کنید، شانس خود را در کاهش یکسان افزایش می دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش استایل جین با بوت

چگونه شلوار جین را پاره کنیم

ایجاد ریپ یک راه سرگرم کننده و ساده برای بازسازی و استایل یک شلوار جین قدیمی است. نحوه ی این کار در اینجا به تفکیک گام به گام آورده شده است:

ریپ های خود را علامت گذاری کنید. با استفاده از گچ سفید یا مداد، طرح ریپ خود را با کشیدن خطوط مستقیم برای هر سوراخ کوچک در هر مکان دلخواه ترسیم کنید. برای یک جین پاره کلاسیک، یک خط برای سوراخ یک اینچی بالای زانو بکشید. برای داشتن ظاهری شیک و تند، خطوطی را به سمت بالا و پایین پا ایجاد کنید – از بالای زانو تا وسط ساق پا. همچنین می توانید یک سوراخ روی زانوی شلوار جین قرار دهید. اگر این کار را انجام دهید، سوراخ از خم شدن زانو به گسترش خود ادامه می دهد. اگر می خواهید ریپ های شما روی هر دو پا مطابقت داشته باشد، از خط کش برای اندازه گیری طول خطوط و ایجاد سوراخ های متقارن استفاده کنید.

مقوا را وارد کنید. برای جلوگیری از بریدن قیچی و چاقو از پشت شلوار، یک تکه مقوا را داخل هر پایه شلوار قرار دهید. در صورت عدم وجود مقوا از یک مجله یا تخته برش به عنوان مانع استفاده کنید.

پارچه را نرم کنید. قبل از بریدن طرح ریپ خود، جین را با یک تکه سنباده شل کنید. کاغذ سنباده را روی خطوط سوراخ مشخص شده خود بمالید تا نخ های افقی شل شده و پارچه نرم شود.

در امتداد خطوط برش دهید. با یک چاقو یا انتهای تیز قیچی، یک فرورفتگی کوچک در امتداد یکی از خطوط خود ایجاد کنید. از این سوراخ برای برش دادن جین در امتداد خط مشخص شده خود با چاقو یا قیچی استفاده کنید.

با موچین زاپ ها را ایجاد کنید. با ساییدن لبه‌های سوراخ‌های خود با موچین، یک جین کهنه و فرسوده ایجاد کنید – شبیه به آنچه در جین پاره شده خریداری شده در فروشگاه می‌بینید. به آرامی انتهای سوراخ ها را بکشید، با استفاده از موچین، رشته ها و پارچه های گشاد را بکشید و شلوار جین شیک، سوراخ دار و فرسوده ایجاد کنید.

کلام آخر:

استفاده از شلوارهای جین زاپ دار کاملا سلیقه ای است . اگر به دنبال یک روش استفاده جدید از شلوارهای قدیمی تان هستید زاپ دار کردن شلوار یک روش ساده و محبوب است. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: چند روش برای استایل با کت جین

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب