بهترین استودیو برای تصویربرداری خودرواستودیو تصویربرداری خودرواستودیو تصویربرداری خودرواستودیو تصویربرداری خودرو

فیلمسازی امروز با توجه به خطرات احتمالی در فیلمبرداری از خودرو یا هر وسیله نقلیه دیگر در حال حرکت به روش‌های نوین وابسته به نرم افزارهای کامپیوتری انجام می‌شود.

به عنوان مثال برای فیلمبرداری سکانس‌های یک فیلم یا سریال می بایست، گروه کارگردانی و فیلمبرداری شرایطی مشابه به واقعیت را شبیه سازی کند. یا در جاده‌ها، بزرگراه‌ها و خیابان‎ها، سکانس‌های مورد نظرشان را فیلمبرداری کنند. این قبیل پروژه‌ها که در فضای باز ساخته می‌شوند عمدتا در ساعات کم تردد شهر‌ها یا گذرگاه‌های خلوت فیلمبرداری می‌شوند.

صرف نظر از خطر و پرهزینه بودن پروژه‌های فیلم و سریال، نیاز به بدلکاران ماهر و با تجربه نیز برای طراحی و نظارت به پروژه‌های فیلمسازی هر روز بیشتر از قبل احساس می‌شود. هر چند متاسفانه بسیاری از بدلکاران با سابقه و حرفه‌ای ایرانی مانند پیمان ابدی و ارشا اقدسی با وجود محاسبات دقیق و تجربه فراوان در انواع تصادفات شبیه سازی شده و فیلمبرداری صحنه‌های تعقیب و گریز بین المللی جان خود را از دست داده‌اند.

استودیو کروماکی راهکار حرفه ای فیلمسازی

یکی از راهکارهای منطقی و کم هزینه برای فیلمبرداری سکانس‌های دیالوگ محور در فیلمهای سینمایی و سریال تلویزیونی، استفاده از استودیو کروماکی است. بیشتر فیلم و سریال‌هایی که امروز در تماشا می کنید برای سکانس‌های دیالوگ محور خود استودیو کروماکی اجاره می‌کنند. در این روش تیم تولید متشکل از کارگردانی و تصویر برداری در یک استودیو فیلمسازی مستقر می شوند و عناصر خودرو و صحنه را در مقابل یک پس زمینه به رنگ سبز کروماکی قرار می دهند.

پس از فیلمبرداری در مرحله پس تولید بخش‌های فیلمبرداری شده با کمک نرم افزارهای تدوین حذف می‌شود و با تصویر دیگری جایگزین می‌گردد. این تکنیک با نام کروماکی (Chroma key) یا برش فام بیش از یک قرن است که در فیلمسازی و تولید جلوه‌های ویژه کاربرد دارد. استودیو کروماکی فضایی حرفه ای و مدرن را برای فیلمسازی با دیواره های سبز کروماکی در اختیار فیلمسازان و تولید کنندگان محتوا قرار می دهد که می خواهند از تکنیک کروماکی در جلوه های ویژه استفاده کنند. از این رو استودیوهای فیلمسازی در سرتاسر جهان برای کمک به این صنعت فعالیت می کنند. 

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید فیلمبرداری سکانس‌های تعقیب و گریز سینمایی جان ویک ۳ به طور کامل در فضای یکدست به رنگ پرده سبز و با عواملی که لباس کروماکی پوشیده اند فیلمبرداری شده است. 

استودیو تصویربرداری خودرواستودیو تصویربرداری خودرواستودیو تصویربرداری خودرو

استودیو فردا پیشتاز کروماکی در ایران

استودیو فردا دارای مدرن ترین و فعالترین استودیوهای تخصصی کروماکی ایران است که با دو شعبه سردارجنگل و داروپخش در غرب تهران به گروه‌های فیلمسازی خدمات پشتیبانی فنی ارائه می کند. و بسیاری از پروژه تولید که از خودرو در آنها استفاده شده است مانند سریال دراکولا، سریال پدر گواردیولا، خندوانه، سریال روزهای سرنوشت و بسیاری از پروژه‌‌های تبلیغاتی ساخت تیزر و هنری مانند موزیک ویدیو با پشتیبانی استودیو کروماکی فردا ساخته شده اند. ابعاد استودیو فردا قابلیت تصویربرداری از انواع خودرو سبک و سنگین و فیلمبرداری از این خودروها در حال حرکت را دارد.

استودیو تصویربرداری خودرواستودیو تصویربرداری خودرواستودیو تصویربرداری خودرو

همچنین تصویربرداری مانند عکاسی خودرو برای بسیاری از محصولات جدید ایران خودرو، سایپا، کرمان موتور، مدیران خودرو در وایت روم و بلک باکس استودیو فردا انجام شده است.

آینده فیلمسازی با Virtual Production

با گسترش تولید و تکنولوژی فیلمسازی، امروز در پیشرفته ترین استودیو‌های دنیا تکنیک تولید مجازی استفاده می‌شود. این تکنیک که از آن به عنوان استودیو مجازی (Virutal Studio) یاد می شود با کمک ال ای دی‌های بزرگ که در پس زمینه‌ها قرار می‌گیرد، تصویری واقعی را به نمایش می گذارند. از مهمترین مزیت‌های استودیو مجازی دیدن همزمان تصویر پردازش شده است. در حالی که در تکنیک کروماکی بازیگران صرفا پرده کروماکی ایفا نقش می کنند.

خوشبختانه برای پروژه‌های خلاق در استودیو فردا زمینه تولید فراهم شده است و کارگردانان و مدیران تولید و علاقه مندان فیلمسازی و تصویربرداری خودرو می توانند از امکانات پشتیبانی فنی استودیو فردا استفاده کنند.

تلفن روابط عمومی استودیو فردا: ۰۲۱۴۴۴۳۳۲۲۳ – ۰۲۱۴۴۹۸۴۵۵۰

آدرس: تهران-داروپخش- خیابان فروردین سوم- خ شصت و سوم- کوچه سوم- پلاک۹ – استودیو فردا

وبسایت استودیو فردا: www.studiofarda.com

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب