ترکیب رنگ مبل زرشکی با چه رنگی خوبه + عکس های ست منزلترکیب رنگ مبل زرشکیترکیب رنگ مبل زرشکیترکیب رنگ مبل زرشکی

استفاده از رنگ زرشکی در دکوراسیون همیشه مورد توجه طراحان داخلی بوده است.

ترکیب رنگ مبل زرشکی با چه رنگی خوبه

استفاده از رنگ زرشکی در دکوراسیون همیشه مورد توجه طراحان داخلی بوده است. زرشکی به دلیل غلظت بیشتر و با وقار تر بودن نسبت به رنگ قرمز از محبوبیت بیشتری برخوردار است. استفاده از مبل زرشکی یکی از گزینه‌های مناسب برای ترکیب با دیگر وسایل منزل است. اکثر افراد هنگام خرید مبل زرشکی با این سؤال مواجه می‌شوند که چه رنگ‌هایی را می‌توانند با آن ست کنند.

اگر به رنگ قرمز تیره علاقه مند هستید و دوست دارید از آن در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید با ما همراه باشید تا رنگ‌هایی که می‌توان با مبل قرمز تیره ست کرد را بیان کنیم.

بیشتر بخوانید: جدیدترین مدل های فرش ۱۵۰۰ شانه ویژه عروس و دامادها

رنگ زرشکی چه رنگی است؟

رنگ زرشکی جزئی از رنگ قرمز بوده که در فارسی به آن رنگ سرخ نیز گفته می‌شود. واژه قرمز برگرفته از زبان ترکی بود که در مرور زمان جایگزین واژه فارسی سرخ شده است. رنگ قرمز تیره یا زرشکی بسیار پر انرژی بوده و استفاده از آن در دکوراسیون منزل سبب جنب و جوش و انرژی مثبت در محیط منزل می‌شود. رنگ قرمز جزء ۴ رنگ اصلی است که نماد عشق، هیجان و فداکاری می‌باشد.

استفاده درست از ترکیب رنگ‌ها در محیط منزل علاوه بر زیبایی می‌تواند بر روی خلق و خوی و رفتار افراد نیز تاثیرگذار باشد پس لازم است آگاهی کاملی از انرژی رنگ‌ها و نحوه ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: جدیدترین مدل های فرش افشان مدل ۱۴۰۱ مشهد و کاشان

رنگ زرشکی با چه رنگ‌هایی قابل ترکیب شدن است؟

رنگ زرشکی جزء رنگ‌های نسبتاً تیره به حساب می‌آید و رنگی تأثیرگذار و غنی است و استفاده از آن در فضا اتاق می‌تواند حال و فضا محیط را به کلی تغییر دهد. اما باید توجه داشته باشید استفاده بیش از حد از این رنگ می‌تواند باعث سنگینی فضا شود. رنگ زرشکی با رنگ‌هایی مانند سبز، سرمه‌ای، صورتی، کرم، سفید، نقره‌ای، طوسی و طلایی بسیار ترکیب رنگ مناسبی هستند. اما باید دقت کرد که تعادل رنگی را در فضا کنترل کرد. بیشترین استفاده از رنگ زرشکی در مبلمان است. به خصوص استفاده آن در مبلمان مخملی که نمادی از مبل‌های سلطنتی است. رنگ زرشکی آن‌قدر مجذوب کننده است که هنگام مراجعه به فروشگاه‌های مبلمان جهت خرید مبل، حتی ممکن است از رنگ مبلی که قصد خرید آن را داشتیم صرف نظر کنیم.

استفاده از مبل زرشکی در دکوراسیون منزل

مبل زرشکی یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های برای خرید است. اما باید در خرید آن دقت لازم را داشته باشید زیرا که هر رنگی را نمی‌توان با رنگ زرشکی ترکیب کرد در غیر این صورت سبب بی نظمی و شلوغی در دیزاین منزل خواهید شد. یکی از المان‌های مهم در ترکیب رنگی با مبل، فرش‌های ماشینی است. امروزه فرش‌ها در رنگ و نقش‌های متفاوتی تولید می‌شوند که دست افراد و طراحان داخلی برای ست کردن مبل و فرش را بسیار باز گذاشته است. در زیر بهترین رنگ فرش که قابل ست شدن با مبلمان قرمز می‌باشد را بیان می‌کنیم.

ترکیب رنگ مبل زرشکیترکیب رنگ مبل زرشکیترکیب رنگ مبل زرشکی

ست کردن مبل زرشکی با فرش نقره‌ای

همان طور که می‌دانید رنگ نقره‌ای جزء رنگ‌های خنثی و ملایم است که با تمامی رنگ‌ها قابل ست شدن بوده و می‌توانید از آن در کنار اکثر رنگ‌ها استفاده کنید. فرش‌های نقره‌ای طلاکوب امروزه جزء جدیدترین فرش‌های ماشینی سال ۱۴۰۱ است که ترکیب آن با مبلمان زرشکی بسیار زیبا می‌شود. فرش‌های نقره‌ای به دلیل رنگ بندی ملایم در کنار رنگبندی های شاد و پر انرژی بسیار ترکیب مناسبی بوده و سبب زیبایی فوق‌العاده ای در محیط منزل می‌شود. رنگ‌های طوسی نقره‌ای و خنثی با رنگ‌هایی مانند قرمز به راحتی ترکیب می‌شوند، اگر می‌خواهید از رنگ‌های شادتر استفاده کنید اطمینان پیدا کنید فرش مورد نظرتان دارای گل‌های قرمز رنگ باشد

انتخاب رنگ پرده مناسب با مبلمان زرشکی

یکی از المان‌هایی که باید با مبلمان زرشکی ست کرد پرده‌ها می‌باشد ترکیب رنگ زرشکی با رنگ‌هایی مانند کرم، طوسی، سفید، سرمه‌ای بسیار جذاب است و در صورتی که تمایل دارید فضا منزل روشن‌تر به نظر آید می‌توانید از ترکیب رنگ زرشکی با رنگ‌های کرم و سفید استفاده کنید. در مقابل استفاده از رنگ‌های تیره مثل سرمه‌ای و دودی سبب تاریک شدن محیط اطراف می‌شود. پرده‌ها در هر منزل یکی از مهم‌ترین المان‌های ظاهری بوده و بسیار به چشم می‌آیند؛ بنابراین در انتخاب رنگ آن‌ها باید بسیار حساس باشید.

استفاده از فرش زرشکی یا لاکی در دکوراسیون منزل

افراد زیادی عاشق رنگ زرشکی هستند اگر فکر می‌کنید که فرش‌های لاکی قدیمی شده و دیگر استفاده نمی‌شود. قطعاً در اشتباه هستید. درسته که امروزه فرش‌های ماشینی بیشتر در رنگبندی های کرم، سرمه‌ای، نقره‌ای، دودی و طوسی تولید می‌شوند اما فرش‌های زرشکی هنوز محبوبیت خود را دارند. برای ست کردن مبلمان با فرش قرمز باید از رنگ‌های مکمل با رنگ فرش استفاده نمایید. مبلمان با رنگ‌هایی مانند کرم و نقره‌ای یکی از بهترین گزینه برای ترکیب با رنگ زرشکی است. البته می‌توانید از رنگ‌های سبز، نارنجی و سرمه‌ای نیز استفاده کنید ولی در نظر داشته باشید که فرش زرشکی به خودی خود توجه‌ها را جالب می‌کند. بنابراین اگر رنگ‌های ساده تری مانند کرم و نقره‌ای در ترکیب با آن استفاده کنید خانه‌ای شیک‌تر و منظم‌تری خواهید داشت.

در این مقاله از کارخانه فرش نگین مشهد با انواع ترکیب رنگ مبل زرشکی با رنگ‌های مکمل آن پرداختیم. همان‌طور که بیان شد استفاده از رنگ‌های خنثی در کنار مبل زرشکی گزینه‌ای بسیار عالی است. رنگ‌های خنثی دیزاین منزل را شلوغ نکرده و باعث خاص شدن فضا اطراف خود می‌شوند. نظر شما درباره ست کردن مبل زرشکی با فرش و پرده چیست؟ چه رنگ‌هایی رو تمایل دارید با مبل زرشکی ست کنید؟ رنگ‌های خنثی را ترجیح می‌دهید یا رنگ‌های مکمل؟

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب