قاتل 300 میلیونی، مشهد را در شوک فرو برد !قاتلِ ۳۰۰ میلیونی زن جوان را در خواب خفه کرد!


 بیست و نهم تیر سال گذشته، مرد ۴۳ ساله‌ای به نام «محمد – ط» که به شدت نگران بود، هراسان خود را به پلیس آگاهی رساند و از آنان برای یافتن همسر گمشده اش کمک خواست.

او درباره این ماجرا به کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: طبق معمول حدود ساعت ۷ صبح در حالی از خانه بیرون آمدم که پسر ۴ ساله و همسرم (همسر دوم) در خواب بودند.

آن روز همسرم نیز نوبت پزشکی داشت و قرار بود به درمانگاه برود. من هم که در زمینه خرید و فروش خودرو فعالیت دارم به بنگاه رفتم و تا ظهر در محل کار بودم، اما هرچه با همسرم تماس می‌گرفتم پاسخ نمی‌داد.

با این تصور که احتمالا اقدامات درمانی همسرم طول کشیده است، نگرانی به دلم راه ندادم بالاخره بنگاه را تعطیل کردم و به طرف منزل همسر دومم در بولوار میرزا کوچک خان رفتم چراکه به خاطر ناراحتی و نگرانی‌های همسر اولم برای الهام (همسر دوم) یک واحد آپارتمانی را در منطقه میرزا کوچک خان اجاره کرده بودم و برخی روز‌های هفته را نزد او می‌رفتم، اما هنگامی که به منزل رسیدم پسر خردسالم در خانه تنها بود.

از او درباره مادرش پرسیدم که گفت: مادر به مطب دکتر رفته است! هرچه زمان بیشتر می‌گذشت من نگران‌تر می‌شدم، ولی خبری از همسرم نبود. در همین حال خانواده الهام نیز مدام به من زنگ می‌زدند چرا که الهام پاسخ تلفن را نمی‌داد به همین خاطر و به ناچار پسر کوچکم را نزد همسر اولم در قلعه ساختمان بردم ودر جست وجوی همسرم برآمدم، اما هیچ اثری از او نیافتم به همین خاطر به آگاهی آمدم تا مرا برای یافتن همسرم کمک کنند و ...

با توجه به اهمیت موضوع و با دستور سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) گروهی از کارآگاهان اداره جنایی ماموریت یافتند تا این ماجرا را با دقت مورد بررسی قرار دهند.

این درحالی بود که «محمد- ط» در اظهارات خود به اختلافات بین همسر اولش و زن گمشده نیز اشاره کرد و گفت: چند سال قبل هنگام معامله یک خودرو با الهام آشنا شدم که این آشنایی به ازدواج پنهانی انجامید، اما مدتی بعد و در حالی که الهام باردار بود مریم (همسر اولم) متوجه موضوع شد و اختلافات خانوادگی بالا گرفت تا حدی که مریم با حالت قهر مرا ترک کرد.

این مشاجرات و درگیری‌ها هر روز افزایش یافت تا این که بالاخره تصمیم گرفتم برای هرکدام از آن‌ها خانه‌ای مجزا تهیه کنم که از یکدیگر دور باشند، ولی روز‌های هفته را تقسیم کردم که هیچ کدام ناراحت نشوند.

اگرچه منزلی را در بولوار میرزا کوچک خان برای همسر دومم اجاره کردم، اما باز هم برادر همسر اولم به طرفداری از خواهرش پیگیر این موضوع بود و ما اختلافاتی باهم داشتیم. از سوی دیگر هم «الهام» با همسر اولش اختلاف داشت که بعد از ازدواج با من این اختلافات شدیدتر شده بود.

با اظهارات این مرد جوان، تحقیقات گسترده و غیرمحسوس با نظارت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) آغاز شد و افراد مظنون با شگرد‌های تخصصی و پلیسی مورد بازجویی قرار گرفتند با آن که سرنخ مهمی در این تحقیقات به دست نیامد، اما کارآگاهان دایره قتل عمد آگاهی که فرضیه وقوع جنایت را قوی‌تر می‌دانستند سررشته بررسی‌های پلیسی را به دست گرفتند و بدین ترتیب این پرونده زیر نظر قاضی ویژه قتل عمد قرار گرفت.

قاضی «محمود عارفی راد» پس از مطالعه اوراق این پرونده ۱۰ ماهه و گزارش‌های کارآگاهان، بی درنگ دستور بازداشت «محمد – ط» (همسر زن گمشده) را صادر کرد چرا که تناقض گویی در اظهارات او و دیگر مظنونان به حدی بود که با واقعیت‌های موجود و تحقیقات غیرمحسوس کارآگاهان مطابقت نداشت.

هنگامی که مرد ۴۳ ساله دوباره در پلیس آگاهی مورد بازجویی قرار گرفت باز هم ادعا‌های قبلی خود را تکرار کرد، اما این بار کارآگاهان شواهد و مدارکی را رو کردند که راه انکار را بر او بسته بود!

پس از حدود نیم ساعت بازجویی، بالاخره «محمد – ط» به قتل همسرش اعتراف کرد، اما در ادعاهایش گفت: من همسرم را نکشتم! از این که زندگی ام به خاطر ازدواج دوم متلاشی شده بود ناراحت بودم و اختلافات شدیدی با هم داشتیم.

به همین خاطر از مدتی قبل نقشه قتل او را کشیدم به این منظور با پسرعمه ام که سرایدار یک مرکز آموزشی در منطقه فدک مشهد است تماس گرفتم و از او خواستم در قبال دریافت مبالغی که در نهایت به بیش از ۳۰۰ میلیون تومان رسید، همسرم را به قتل برساند.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه خراساننظر خود را بنویسید

آخرین مطالب