رشته های بدون کنکور تجربی 1401رشته و دانشگاه های بدون کنکور تجربی 1401رشته و دانشگاه های بدون کنکور تجربی 1401رشته های بدون کنکور تجربی 1401

ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور معمولا در دو نوبت مهر و بهمن انجام می شود. متقاضیان می توانند پس از انتشار لیست رشته های بدون کنکور سراسری توسط سازمان سنجش آموزش کشور و با در نظر گرفتن شرایط و علاقه مندی های خود، نسبت به ثبت نام آن ها اقدام کنند. همان طور که می دانید هر ساله برخی از رشته های گروه علوم تجربی نیز به صورت بدون کنکور ارائه می شوند اما تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی، برخی از رشته های پیراپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و… فقط با شرکت در کنکور و کسب رتبه و تراز بسیار خوب امکان پذیر خواهد بود.

با توجه به تغییر در میزان ظرفیت پذیرش هر دوره و شیوه جدید گزینش رشته های بدون کنکور سال های اخیر، داوطلبان می بایست ابتدا از کد رشته های ارائه شده توسط دانشگاه ها و همچنین نحوه پذیرش آن ها آگاهی کامل پیدا کنند تا با دید کامل تری، مسیر رسیدن به هدف خود را مشخص نمایند.

تمامی داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب رشته های بدون آزمون اقدام کنند اما در صورت کسب قبولی در هر دو دوره، صرفا مجاز به ادامه تحصیل در یکی از آن ها هستند.

رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه های سراسری و آزاد 1401

یکی از سوالاتی که همواره برای علاقه مندان به تحصیل در رشته های بدون کنکور تجربی مطرح می گردد، لیست رشته هایی است که در دانشگاه های مختلف ارائه می شوند. از همین رو، قصد داریم عنوان رشته هایی که در دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت بدون کنکور ارائه شده اند را بیان کنیم. توجه نمایید که معمولا هر ساله رشته های بدون کنکور ذکر شده در جدول زیر ثابت خواهد بود اما شما می توانید به محض انتشار دفترچه های بدون کنکور مهر و بهمن 1400، از لیست رشته ها و دانشگاه های ارائه دهند مطلع شوید.

رشته های بدون کنکور گروه آزمایشی تجربی 
رشته های مقطع کارشناسی
زمین شناسی علوم دامی علوم و مهندسی باغبانی علوم و مهندسی خاک
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی مهندسی فضای سبز علوم و مهندسی جنگل علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)
زیست شناسی گیاهی شیمی محض ترویج و آموزش کشاورزی پایدار زیست شناسی جانوری
مهندسی طبیعت مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی علوم و مهندسی شیلات علوم و مهندسی محیط زیست
گیاه پزشکی بهداشت و بازرسی گوشت زیست فناوری زیست شناسی سلولی و مولکولی
شیمی کاربردی اقتصاد کشاورزی میکروبیولوژی مهندسی صنایع مبلمان
زیست شناسی دریا اقیانوس شناسی
رشته های مقطع کاردانی
کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی کاردانی تکنولوژی مواد غذایی کاردانی شیمی آزمایشگاهی کاردانی امور اراضی
کاردانی امور زراعی و باغی کاردانی تولید و فرآوری خرما کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر
کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری

نکته قابل توجه در ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور این است که هیچ داوطلبی مجبور به انتخاب رشته های گروه آزمایشی خود نمی باشد. یعنی دارندگان مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی رشته تجربی می توانند نسبت به انتخاب رشته های گروه آزمایشی ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی نیز اقدام کنند. بنابراین در ادامه، دفترچه های انتخاب رشته دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه دانشگاه های سراسری و آزاد را قرار داده ایم تا با رشته هایی که به صورت بدون آزمون ارائه می شوند، آشنا گردید.

لازم به ذکر است، دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 منتشر نشده است اما شما می توانید پس از انتشار آن و آشنایی با رشته های ارائه شده، در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید. توجه داشته باشید که لینک های موجود در جدول زیر مربوط به دفترچه های سال تحصیلی 1400 می باشند و به محض انتشار دفترچه های سال تحصیلی 1401، لینک های مربوطه نیز در مقاله ارائه خواهند شد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400
نیمسال اول
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر 1400
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)
دانلود اصلاحیه اول دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر 1400
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)
دانلود اصلاحیه دوم دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر 1401

(به محض انتشار، لینک های فوق فعال می گردد.)

نیمسال دوم
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن 1400
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)
دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن 1401
(به محض انتشار، لینک های فوق فعال می گردد.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور تجربی 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور ریاضی 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور انسانی 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور سراسری 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی اول 1400
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی اول 1400
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته 1401

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی نا پیوسته 1401

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته 1401

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی نا پیوسته 1401

(به محض انتشار، لینک های فوق فعال می گردد.)

پس از دانلود و مطالعه دفترچه های فوق، حتما متوجه شده اید که رشته های بسیار متنوعی به صورت بدون آزمون در دانشگاه های سراسری و آزاد ارائه می شوند. ثبت نام علاقه مندان به تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401 در بازه های زمانی متفاوتی انجام می پذیرند. پیش از هر اقدامی در راستای نام نویسی، لازم است ابتدا دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 و همچنین دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد 1401 را به ترتیب از سایت سازمان سنجش آموزش کشور و سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد دریافت کرده و مطالعه نمایید. همچنین متقاضیانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی هستند، می توانند به لینک لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 مراجعه کنند.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توانیم از لیست رشته های بدون کنکور تجربی آگاه شویم؟

شما می توانید با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری و آزاد یا مراجعه به مطلب فوق، از رشته های بدون آزمون که معمولا هر ساله ارائه می شود اطلاع پیدا کنید.

2- آیا لیست رشته های بدون کنکور تجربی سراسری و آزاد 1400 منتشر شده است؟

خیر، معمولا رشته های ارائه شده از طریق دانشگاه ها برای پذیرش بدون کنکور ثابت است اما شما می توانید پس از انتشار دفترچه ثبت نام برای مهر و بهمن و با مطالعه آن ها، از تمامی جزئیات و کد رشته ها آگاهی پیدا کنید.

3- دفترچه ثبت نام بدون کنکور رشته های تجربی از چه سایتی منتشر می گردد؟

علاوه بر مقاله فوق، دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و آزاد به ترتیب از سایت sanjesh.org و سایت azmoon.iau.ac.ir نیز قابل دریافت می باشد.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "چگونه می توانیم از لیست رشته های بدون کنکور تجربی آگاه شویم؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "شما می توانید با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری و آزاد یا مراجعه به مطلب فوق، از رشته های بدون آزمون که معمولا هر ساله ارائه می شود اطلاع پیدا کنید." } },{"@type": "Question", "name": "آیا لیست رشته های بدون کنکور تجربی سراسری و آزاد 1400 منتشر شده است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "خیر، معمولا رشته های ارائه شده از طریق دانشگاه ها برای پذیرش بدون کنکور ثابت است اما شما می توانید پس از انتشار دفترچه ثبت نام برای مهر و بهمن و با مطالعه آن ها، از تمامی جزئیات و کد رشته ها آگاهی پیدا کنید." } },{"@type": "Question", "name": "دفترچه ثبت نام بدون کنکور رشته های تجربی از چه سایتی منتشر می گردد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "علاوه بر مقاله فوق، دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و آزاد به ترتیب از سایت sanjesh.org و سایت azmoon.iau.ac.ir نیز قابل دریافت می باشد." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب