نکاتی که باید هنگام خرید خودرو دست دوم رعایت کردبه گزارش خبرنگار خودروکار، هنگام خرید خودرو دست دوم باید چندین نکته را رعایت کنیم:

موتور قلب تپنده خودرو است و هنگام خرید باید به سلامت این قسمت دقت بسیاری شود. در صورت امکان خودرو را به یک تعمیرگاه مورد اطمینان برده تا سلامت خودرو را بررسی کند. معمولا خودروهایی که دارای قیمتی بسیار ارزان تر هستند (در صورتی که کارکرد بالایی نداشته باشند)، مشکوک به ایراد موتور هستند.

تمامی درهای خودرو را بررسی کنید و ببینید که درست باز و بسته می‌شوند یا خیر.

به تمامی قسمت‌های خودرو به صورت عمودی فشار زیادی وارد کنید. در حالت طبیعی باید به شکل اولیه خویش بازگردد اما اگر خودرو شروع به لرزیدن کرد یا دفعات نوسان بیشتر از حد معمول بود، نشانگر آن است که سیستم تعلیق نیاز به تعمیر دارد. معمولا در هنگام فشار عمودی، خودروها پس از 2 تا 3 بار حرکت عمودی ثابت شده و به حالت اول باز می‌گردند.

سیستم برق خودرو را حتما بررسی کنید. (ترجیحا توسط کارشناس)

اتاق خودرو را کاملا برسی کنید و از سلامت مواردی مانند چرم صندلی ها، داشبورد، فرمان، دسته دنده و غیره اطمینان حاصل کنید.

بررسی کنید که قسمت‌هایی از خودرو مانند داخل کاپوت، کمک فنر متصل به چرخ‌ها، جعبه دنده و غیره، نشتی نداشته باشد.

به صدا‌های غیر عادی در خودرو توجه کنید. سر و صدای غیر عادی نشان دهنده 100 درصدی ایراد است.

لنت‌ها و همچنین باتری خودرو را بررسی کنید.

اگر با خودرو رانندگی می‌کنید به مواردی مانند لرزش خودرو در سرعت‌های مختلف، شنیدن صداهای غیرعادی از اتاق یا موتور، شنیده شدن صدای جیغ یا سوت مانند و مواردی از این قبیل توجه کنید.

قیمت خودرو را نسبت به قیمت خودروهای هم مدل دست دوم دیگر خودش مقایسه کنید. قیمت خودرو نباید زیادی گران یا ارزان باشد. ارزان بودن خودرو نشان دهنده احتمال یک ایراد اساسی در خودرو است.

شما از ما بپرسید!

*** گفتنی است شما مخاطبان عزیز نیز می‌توانید سوالات یا مشکلات فنی خودرویی خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید تا «خودروکار» به آن‌ها پاسخ دهد.انتهای پیام/

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب