تصویب تأسیس پردیس بین‌الملل اروند دانشگاه تربیت مدرس در نشست با رئیس‌جمهوربه گزارش تیتربرتر؛ ناصر اقبالی با اعلام این خبر اظهار داشت: با حمایت‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، طرح تأسیس پردیس بین‌الملل دانشگاه تربیت مدرس در منطقه آزاد اروند طی پنجاه و نهمین جلسه هیأت امناء این دانشگاه با رئیس‌جمهور، به‌تصویب رسید، در این جلسه آیت‌الله رئیسی به‌عنوان رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بر ضروت همکاری کلیه نهادها و سازمان‌های مربوط در تثبیت و گسترش پردیس بین‌الملل دانشگاه تربیت مدرس در این منطقه تأکید کرد.

وی با توضیح اینکه نخستین جلسه هیأت مؤسس پردیس بین الملل اروند دانشگاه تربیت مدرس در آذر ماه سال گذشته در دفتر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تشکیل شد؛ ادامه داد: آقای اسکندری در این بازه زمانی دستورات لازم برای اختصاص فضای آموزشی مناسب ، پیشرفت کار، تجهیز و پیگیری امور را ابلاغ کرد و خوشبختانه در مدت کوتاهی این واحد آموزشی توانست مراحل تصویب را ابتدا در هیات رئیسه دانشگاه و هم اکنون از ریاست محترم جمهور، اخذ کند.

 اقبالی تصریح کرد: دانشگاه تربیت مدرس جزو 500 دانشگاه برتر جهان بوده و تنها دانشگاه جامع تحصیلات تکمیلی کشور است که از جایگاه خاصی برخوردار و تأسیس آن در منطقه آزاد اروند یک موفقیت بسیار مهمی برای سازمان منطقه آزاد اروند و مردم شهرستان‌های آبادان و خرمشهر، محسوب می‌شود.

 این مسئول دانشگاهی با ابراز امیدواری از اینکه شروع و گشایش دانشگاه با سال تحصیلی جدید آغاز شود، گفت: رشته های تحصیلی که در اولویت راه اندازی در منطقه آزاد اروند قرار گرفته‌اند؛ شامل گروهای آموزشی مدیریت، حقوق، شهر سازی و رشته‌های وابسته به پزشکی نظیر فیزیوتراپی و بهداشت،  فنی و مهندسی و علوم پایه است.

مشاور رئیس دانشگاه و رئیس پردیس بین المللی دانشگاه تربیت مدرس ، اذعان داشت: این مرکز مأموریت آموزش تار دوره های پست دکترا را دارد . مضاف بر آن به دلیل بین‌المللی بودن آن نه تنها ارائه خدمات آموزشی و تحصیلات تکمیلی برای شهروندان عزیز داخل کشور را انجام می دهد بلکه مجوز آموزش دانشجویان خارجی؛ به‌ویژه دانشجویان کشورهای همسایه را نیز در دستور کار قرار دارد. 

اعضای هیأت موسس پردیس بین المللی دانشگاه تربیت مدرس منطقه آزاد اروند عبارتند از: دکتر فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه، مهندس محمدرضا اسکندری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، دکتراحسان عباس‌پور فرماندار ویژه آبادان و دکتر ناصر اقبالی «به‌عنوان دبیر هیأت مؤسس و رئیس پردیس بین‌المل».

خبرنگار:سمیه اریس

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب