تریلر هوشمند دنیای ماموت معرفی شدبه گزارش خبرنگار خودروکار، محمد مومنی مدیرعامل شرکت دنیای ماموت اشاره کرد دنیای ماموت یک خودروساز نیست اما در نمایشگاه خودرویی حضور پیدا کرده که سایر شرکت ها با یک یا چند خودرو حضور پیدا کرده اند. دلیل حضور یک شرکت کاربری ساز مانند دنیای ماموت در نمایشگاه خودرو این بوده که تقریبا تمام خودروهای تجاری اعم از کامیونت تا کامیون کشنده با کاربری سازی به بازار عرضه می شوند. شاید کاربری سازان متعددی در بازار ایران حضور داشته باشند، اما شرکت دنیای ماموت سهمی 90 درصدی از بازار کاربری سازان ایران دارد که بازیکن اصلی این حوزه محسوب می شود.

مومنی اشاره کرد که هم خودروهای تجاری صفر کیلومتر تولید شده در داخل و هم خودروهای تجاری دست دومی که به بازار کشور وارد می شوند، نیاز به کاربری سازی دارند و این موضوع نشان دهنده اهمیت فعالیت شرکت های کاربری سازی مانند دنیای ماموت است. وی ضمن اشاره به قدمت 30 ساله دنیای ماموت در این حوزه بیان کرد که این شرکت کاربری سازی های متنوعی برای مشاغل و نیازهای متنوع، تریلرهای خاص برای حمل خودرو و گاز مایع و … را تا امروز تولید کرده است.

نوآوری های دنیای ماموت در زمینه کاربری سازی و ساخت تریلر

مومنی مدیرعامل دنیای ماموت اظهار کرد که رویکرد این شرکت طی 30 سال فعالیت همواره رویکردی مدرن و ایمن بوده و برای سالها پیش برای اولین بار محور بالنی برای تریلر را به بازار ایران عرضه کرد. همچنین چند سال قبل سیستم توزیع نیروی ترمز تریلر یا EBS را به بازار ایران عرضه کرد. اهمیت این سیستم توزیع هوشمند نیروی ترمز در تریلر این بوده که دیگر مشکل قیچی شدن تریلر در هنگام ترمزگیری و لغزنده بودن مسیر به طور کامل برطرف شده می شود. سالهای سال به دلیل قیچی شدن تریلر کامیون کشنده ها، سوانح تلخی در جاده های کشور رخ می داد و تجهیز تریلرها به این سیستم ترمز موجب ایمن تر شدن حمل و نقل جاده ای شده است.

مومنی اظهار کرد که دنیای ماموت هرچند سال یکبار یک نوآوری برای راحتی و ایمنی بیشتر راننده ها انجام می دهد. رانندگی خودروهای سنگین جزو مشاغل سخت بوده و امروزه این صنف نیز در حال عبور از دنیای سنتی به عصر دیجیتالیست. عبور از این مرحله دو اثر مهم دارد که یکی ایمنی و رفاه بیشتر راننده و دیگری امکان استفاده از تکنسین برای کنترل هوشمند و آنلاین ناوگان حمل بار شرکت هاست.
همین راستا دنیای ماموت یک تریلر هوشمند با هدف ایمن سازی، حمل با کیفیت تر و بهتر بار و امکان کنترل تریلر از راه دور را برای اولین بار در ایران طی نمایشگاه خودرو تهران 1401 رونمایی کرد. تریلر هوشمند دنیای ماموت امکان مسیریابی و هواشناسی، کنترل ارتفاع تریلی به همراه امکان ذخیره سازی، امکان موقعیت یابی آنلاین، مانیتورینگ دما و رطوبت یخچالی به همراه امکان آلارم دهی، نمایش دما و میزان فشار باد تایرها، تعیین سرویس های دوره ای به همراه آلارم دهی، نمایش میزان وزن بار تریلر و نحوه توزیع وزن بار روی اکسل ها و کنترل محور اول را دارد. تمامی این قابلیت ها برای اولین بار است که روی یک تریلر در بازار ایران لحاظ می شود و همه این امکانات به وسیله یک وب اپلیکیشن از روی یک تلفن همراه هوشمند یا هر وسیله دیگری قابل کنترل است.

این وب اپلیکیشن هر چند وقت یکبار بروزرسانی می شود و قابلیت های جدیدی به آن افزوده می شود. ضمن اینکه رابطه کاربری بسیار ساده ای دارد و هر فردی امکان کار کردن با این وب اپلیکیشن را دارد. نکته مهم در خصوص این هوشمندسازی این بوده که تنها محدود به مکان یابی نیست. بلکه دارای عملگرهای متعددی است که به وسیله همین وب اپلیکیشن قابل کنترل هستند.

مدیرعامل دنیای ماموت اظهار کرد که قرار است ابتدا این تریلر از ماه آینده به صورت آپشنال به بازار عرضه شود و پس از دریافت نظرات مشتریان به طور گسترده به بازار عرضه شود. وی اظهار کرد که این تریلر هوشمند در مقایسه با رقبای اروپایی دارای همان استانداردها و کیفیت بوده و قیمتی به مراتب پایین تر دارد. مومنی بیان کرد که ماموت هم اکنون صادرات گسترده ای به کشورها اروپایی و سایر نقاط دنیا هم دارد. دنیای ماموت قصد دارد که این هوشمندسازی را در آینده به سایر سگمنت های خودروهای تجاری اعم از کامیونت، پیکاپ و کامیون هم اجرا شد.

عدم نظارت پلیس روی تریلرهای بی کیفیت و ناایمن

مومنی ضمن اشاره به ماهیت مستقل کشنده و تریلر بیان کرد که هر کامیون کشنده دارای یک پلاک جداگانه از تریلری بوده که به آن متصل می شود. هر تریلری که توسط ماموت فروخته می شود دارای پلاک، سند و برگ سبز جدا از کشنده بوده و کاملا استاندارد است. وی اشاره کرد که نزدیک به 700 کارگاه تولید تریلر در کشور فعالیت می کنند که بسیاری غیراستاندارد و ناایمن هستند. مومنی بیان کرد که از پلیس تقاضا داریم نسبت به کنترل تریلرها نیز نظارت بیشتری داشته باشد و پلاک تریلر را هم چک کند. به طور معمول پلیس پلاک تریلرها را چک می کند و صرفا به بررسی مشخصات کشنده بسنده می کند. به همین دلیل شاهد تردد تریلرهای غیر استانداردی در جاده ها هستیم.


انتهای پیام/

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب