برخی ویژگی های تارا اتوماتیک جدید مشخص شدبرخی ویژگی های نسخه جدید تارا اتوماتیک مشخص شدبرخی ویژگی های نسخه جدید تارا اتوماتیک مشخص شد

منابع آگاه می گویند که از مهر ۱۴۰۱، نسخه جدید تارا اتوماتیک وارد بازار می شود و جایگزین نمونه فعلی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، تارا اتوماتیک جدید به چراغ های عقب متفاوتی مجهز شده و گرافیک جدیدی در کاسه چراغ پیوسته این خودرو استفاده گردیده است. همچنین قابلیت E-Call و تماس اضطراری SOS به نمونه ارتقا یافته این سدان ملی اضافه می شود و در کنار پنل چراغ سقف و دکمه سانروف، دکمه های مربوط به تماس مستقیم و اضطراری نصب می گردد. همچنین قرار است تا صندلی عقب تارا ۶AT تغییر کند و زیر آرنجی عقب به این خودرو اضافه شود.

در بحث قوای محرکه، ارتقایی در نظر گرفته نشده و همچنان قرار است تا تارا اتوماتیک با پیشرانه ۱٫۶ لیتری TU5 پلاس و جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک به دست مشتریان برسد. منابع آگاه می گویند که از مهر ۱۴۰۱، تحویل تارا اتوماتیک با نسخه ارتقا یافته همراه خواهد شد و این نمونه جایگزین نسخه فعلی در خط تولید ایران خودرو می شود.

در حال حاضر تارا اتوماتیک به امکاناتی مانند ۴ کیسه هوا، سانروف، رینگ آلومینیومی ۱۶ اینچی، دوربین و سنسور پارک عقب، تریم داخلی چرم و پارچه، نمایشگر لمسی، سنسور نور و باران، شیشه های عقب دودی، سامانه کنترل پایداری و کنترل شروع حرکت در سربالایی، استارت دکمه ای، صندلی راننده و شاگرد با تنظیم برقی، کروز کنترل، محدودکننده سرعت، آینه های تاشو برقی، تهویه الکتریکی دستی، ترمزهای جلو و عقب دیسکی و… مجهز است.

همچنین پیشرانه این خودرو که از نوع ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ است، ۱۱۳ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک ساخت DAE (با فناوری HPT) نیز توان را به چرخ های جلوی تارا اتوماتیک می رساند. حالت تیپ ترونیک، اسپرت و برقی نیز برای جعبه دنده AT تارا در نظر گرفته شده است.

پایگاه خبری اسب بخار

عکس: علیرضا پاداش

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب