ماجرای کارت قرمز گرفتن سعید آقایی در بازی پرسپولیس و تراکتوربه گزارش تیتربرتر؛ سعید آقایی هم یکی از بازیکنانی بود که در دیدار جنجالی دو تیم تراکتور و پرسپولیس کارت قرمز گرفت و از زمین اخراج شد!

علت کارت قرمز گرفتن سعید آقایی در بازی پرسپولیس و تراکتور

علت کارت قرمز گرفتن سعید آقایی در بازی پرسپولیس و تراکتور علت کارت قرمز گرفتن سعید آقایی در بازی پرسپولیس و تراکتور

عجیب آن که تا یک روز پس از پایان این مسابقه هیچ کس نمی دانست مدافع چپ تبریزی پرسپولیس هم کارت قرمز گرفته باشد.

شاید خیلی ها تصور می کردند حامد پاکدل از پرسپولیس و محمد مسلمی پور از تراکتور تبریز تنها بازیکنانی هستند که در این بازی کارت قرمز گرفته و اخراج شده اند.

۲۴ ساعت پس از این بازی اما عنوان شد که آقایی نیز کارت قرمز گرفته است. برای خیلی ها این پرسش به وجود آمد که دلیل اخراج سعید آقایی چه بوده است؟

یکی از شاهدان این ماجرا گفت:

" زمانی که داوران مسابقه با سرعت توپ را برداشته، بازی را قطع کرده و به سمت رختکن می دویدند،آقایی نیز در کنار آنها بود. همین لحظه تماشاگران تبریزی شروع به فحاشی کردند که مدافع پرسپولیس درست کنارگوش مهدوی داور مسابقه جواب آنها را داد و کارت قرمز گرفت!

سعید آقایی که در بازی مقابل تراکتور در ترکیب ثابت تیمش قرار داشت به دلیل تحریک تماشاگران در ورزشگاه یادگار امام(ره) از سوی داور مسابقه با کارت قرمز مواجه شد تا دیدار هفته آینده تیمش مقابل شهرخودرو را از دست بدهد.

روایت یکی از شاهدان عینی ماجرا از این قرار است که سعید آقایی پس از ورود به تونل ورزشگاه در حالی که جو ورزشگاه به شدت علیه او و چند بازیکن پرسپولیس بود مجدد به داخل زمین برگشته و شروع به تحریک هواداران تراکتور می‌کند که این حرکت آقایی بلافاصله با عکس‌العمل داور مسابقه مواجه می‌شود و در تونل ورزشگاه از داور کارت قرمز می‌گیرد.

آقایی به دلیل جوی که در ورزشگاه بود بازی را از ابتدا بسیار عصبی آغاز کرد و پیش از خروج از تونل ورزشگاه نیز یک‌بار به توهین هواداران تراکتور واکنش نشان داده بود.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال قرار است روز سه‌شنبه رای خود را درباره نتیجه بازی پرسپولیس- تراکتور و خاطیان آن اعلام کند. باید منتظر ماند و دید آیا علاوه بر برخورد انضباطی با تراکتوری‌ها بازیکنان پرسپولیس هم جریمه خواهند شد یا نه.

واکنش باشگاه تراکتور به حواشی بازی

واکنش باشگاه تراکتور به حواشی بازی واکنش باشگاه تراکتور به حواشی بازی

محمد نصیری عصر اظهار داشت: پس از اتفاقات بازی دو تیم تراکتور و پرسپولیس، به طور دقیق وضعیت سکوها را بررسی و رصد کردیم که با مدنظر قرار دادن تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، مشخص شد که هواداران پرسپولیس در بین هواداران تراکتور حضور داشتند و عامل اصلی ایجاد تنش در سکوها بودند.

نصیری توضیح داد: بازیکنان پرسپولیس در داخل زمین و هواداران نفوذی‌شان در سکوها تنش ایجاد کردند و باید پاسخگوی رفتارشان باشند.

وی خاطرنشان کرد: هواداران تنش‌زا به بازیکنان محبوب تراکتور همچون اخباری و کیانی سنگ و بطری آب پرتاب کردند که محال امر است این اتفاق از سوی تراکتوری‌ها رخ داده باشد.

معاون فرهنگی باشگاه تراکتور با اشاره به توهین‌های زننده امید عالیشاه و سعید آقایی به هواداران تراکتور، خاطرنشان کرد: میلیاردها تومان از بیت المال در فوتبال این کشور هزینه می‌شود، اما دو بازیکن با رفتارشان تمامی هزینه‌ها را به باد فنا داده و فرهنگ یک کشور را زیر سوال می‌برند. انتظار داریم کمیته انضباطی، کمیته اخلاق و مراجع بالا نه به خاطر جو استادیوم‌ها، بلکه به خاطر حفظ فرهنگ کشورمان، چنین افرادی که به اجتماع آسیب می‌زنند را مادام العمر محروم کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به زودی بخش مسئولیت‌های اجتماعی باشگاه راه‌اندازی می‌شود تا علاوه بر انعکاس فرهنگ والای هوادارانمان به مسئولان استان و کشور، زمینه‌ای ایجاد شود تا از اتفاقاتی همچون حضور هواداران رقیب در بین هواداران ما و بسیاری از موارد دیگر و ایجاد تنش توسط آنان در فضای حقیقی و مجازی جلوگیری شود.

بیوگرافی سعید آقایی

بیوگرافی سعید آقایی بیوگرافی سعید آقایی

سعید آقایی آغاز فوتبال آقایی از شهر تبریز شروع گردید و او در ۱۴ سالگی به آکادمی باشگاه تراکتورسازی پیوست. از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۱ در دو سطح نوجوانان و جوانان برای تراکتور بازی کرد. زمانی آقایی توانست وارد تیم بزرگسالان شود که به تیم گسترش فولاد تبریز پیوست و آغاز بازی او در لیگ برتر با همین باشگاه رقم خورد.

تابستان ۱۳۹۶ سال ورود آقایی به جمع زرد پوشان اصفهانی بود. آن گونه که گفته می شود مبلغ قرارداد وی بسیار بالا بوده و این مدافع چپ بعد از درخشش در فوتبال تبریز، مشتریان زیادی داشت.

ازدواج سعید آقایی

از ازدواج سعید آقایی اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتبط: جزییات بازگشت بیرانوند به پرسپولیس مخالف اصلی بازگشت بیرانوند به پرسپولیس کیست؟

دوران حرفه ای سعید آقایی

دوران حرفه ای سعید آقایی دوران حرفه ای سعید آقایی

  او دوران حرفه ای خود را با گسترش فولاد در لیگ آزادگان ۹۲–۱۳۹۱ آغاز کرد و با سه بار گل زنی در ۱۵ بازی به تیمش کمک کرد تا به لیگ برتر فوتبال ایران، راه یابند. آقایی در مجموع، ۶۹ بار برای تیم فوتبال تراکتورسازی به میدان رفته است. در یک دوره به شکل قرضی و پس از آن، به عنوان بازیکن تراکتور بوده است. در ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، آقایی با قراردادی به مدت سه فصل، به تیم پرسپولیس پیوست. او برای سپاهان در ۷۵ مسابقه به میدان رفته است و یک گل هم برای این تیم، زده است. او با تیم فوتبال سپاهان به نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۸–۱۳۹۷ دست یافت. در ۱۱ شهریور ۱۳۹۹، آقایی با قراردادی به مدت ۲ فصل، به تیم پرسپولیس پیوست تا جایگزین محمد انصاری که به تازگی جراحی کرده بود، باشد. نخستین بازی او برای پرسپولیس، در ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ در ورزشگاه بنیاد قطر در مسابقه ای برابر التعاون بود که با پیروزی ۱ بر ۰ پرسپولیس، همراه شد. او نیز در فروردین ماه ۱۴۰۰ به کرونا مبتلا شد و بازی های پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا در مرحله گروهی را از دست داد.

محرومیت سعید آقایی

یکی از حاشیه های عجیبی که آقایی برای سپاهان ایجاد کرد، کبوتر معروفی بود که در مصاف با پرسپولیس حاشیه ساز گردید! او عکسی از کبوتری با لنگ را در صفحه شخصی اش منتشر کرد و این حرکت آقایی برای وی و سپاهان گران تمام شد و مورد حمله منتقدان قرار گرفتند. کمیته انضباطی دستور موقت مبنی بر محرومیت او را صادر کرد.

افتخارات سعید آقایی

افتخارات سعید آقایی افتخارات سعید آقایی

  لیگ برتر خلیج فارس: نایب قهرمان ۹۸–۱۳۹۷ لیگ برتر خلیج فارس: نایب قهرمان ۹۴–۱۳۹۳ جام حذفی: قهرمان ۹۳–۱۳۹۲ و نایب قهرمان ۹۶–۱۳۹۵ دیگر: قهرمان جام شهدا ۱۳۹۳ قهرمانی در لیگ برتر ایران: ۱۴۰۰–۱۳۹۹ لیگ قهرمانان آسیا: نایب قهرمان ۲۰۲۰ سوپر جام فوتبال ایران: ۱۳۹۹ بهترین مدافع چپ سال نوروز فوتبالی از نگاه مردم: ۱۳۹۹

 

آنچه دیگران میخوانند: ابوالفضل جلالی استقلالی می شود؟  محمد دانشگر پرسپولیسی می شود؟

گردآورنده: شایان صفر زاده 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب