حقایقی در مورد قاعدگی که نمی دانستیدبهتر است ان موارد را در مورد دوران قاعدگی بدانید

قاعدگی مسئله‌ای‌ است که هر خانم در طول زندگی‌اش حدود 450 بار آن را تجربه می‌کند. این یعنی هر خانم حدود ۳۵۰۰ روز یا ۱۰ سال از عمرش  در این دوران می‌گذرد. با این حال بسیاری از خانم‌ها اطلاعات کاملی از قاعدگی و واقعیت‌های آن ندارند و همین باعث می‌شود هر بار، این دوره را سخت‌تر پشت سر بگذارند. آگاهی از حقایق این دوران و افزایش اطلاعات فردی باعث افزایش سلامت روحی و جسمی و گذراندن این دوره با آرامش بیشتر می شود. در این مطلب می‌خواهیم درباره برخی از این حقایق بیشتر بنویسیم.

 قاعدگی سخت‌ در هوای سرد

باورش سخت است اما هوای سرد می‌تواند با تاثیر بر قاعدگی ، آن را طولانی‌تر و سنگین‌تر از حد معمول کند. قضیه از این قرار است که در فصل های پاییز و زمستان میزان درد و جریان خون در این زمان بیشتر و  طول دوره‌ قاعدگی طولانی‌تر از فصل  های بهار و تابستان است. آثار هورمون‌ها هم عامل مضاعفی می‌شود تا برای فرد روزهای سخت‌تر رقم بخورد. به گفته متخصصان، مصرف ویتامین D  می‌تواند به بهبود این مسئله کمک کند.

 صدا و بوی بدن تحت تاثیر قاعدگی 

ترشح هورمون‌ها در دوره قاعدگی روی بوی طبیعی بدن تاثیرگذار است و می‌تواند آن را در  این دوران تغییر دهد. برخی دانشمندان معتقدند این تغییر به دوران غارنشینی نیاکان ما بازمی‌گردد. تغییر بوی بدن به مردان کمک می‌کرد که متوجه زمان تخمک‌گذاری شوند . شاید به نظرتان عجیب باشد اما باید بدانید احتمالا همین تغییر بو باعث افزایش تولید مثل و بقای انسان‌ها شده است.

 ترشح هورمون ها و تغییر کردن صدا

محققان صدا و آواز دریافته‌اند که ترشح هورمون‌های تولید مثل می‌تواند بر تار‌های صوتی تأثیر بگذارد و صدای خانم‌ها را در طول دوره‌ قاعدگی تغییر دهد. موضوعی که ممکن است بعضی از خانم‌ها به آن دچار شوند اما هرچه جست و جو می کنند  علت آن را پیدا نمی‌کنند.

 احتمال باردار شدن در دوران قاعدگی

احتمال بارداری در قاعدگی  وجود دارد و این واقعیتی است که هنوز بسیاری از مردم آن را باور نمی‌کنند. هر چند تخمک گذاری بعد از پایان قاعدگی انجام می شود اما از آن جایی که اسپرم می تواند در بدن زنده بماند امکان بارداری در دوره قاعدگی هم وجود دارد .

بیشتر بدانید : نکاتی که مردان باید راجع به قاعدگی بانوان بدانند!

بیشتر بدانید : در زمان پریود از انجام این کارها جدا بپرهیزید

بیشتر بدانید : بخور و نخورهای دوران قاعدگی

بیشتر بدانید : 9 دلیل برای طولانی بودن مدت قاعدگی

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب