ویکی ایرانی | مرجع کامل ایرانیان

مطالب پیشنهادی

زندگی مشترک قبل از ازدواج

 

زندگی مشترک قبل از ازدواج، اگرچه شبیه به زندگی یک زوج متاهل است، اما این روند مزایا و معایب خود را دارد. زندگی مشترک تماماً به اشتراک گذاشتن هزینه ها، دیدن هر روز همدیگر و آشنایی با عادات و رفتارهای یکدیگر است. ممکن است در ابتدا هیجان انگیز به نظر برسد، اما لذت بردن از چنین شرایط زندگی برای هر زوجی آسان نیست. در عین حال، پس از مدت زیادی زندگی مشترک قبل از ازدواج، ممکن است اهمیت ازدواج رسمی برای شما از بین برود. بنابراین اگر سردرگم هستید و نمی توانید تصمیم بگیرید که آیا زندگی مشترک قبل از ازدواج برای شما خوب است یا نه و به دنبال معایب و مزایای آن هستید ، خواندن این مقاله از پزشکت می تواند به شما کمک کند.

آیا زندگی مشترک قبل از ازدواج ایده خوبی است یا بد؟

پاسخ به این سوال برای هر زوجی متفاوت است. یک رابطه زنده برای برخی از زوج ها معجزه می کند، در حالی که ثابت می کند برای برخی یک فاجعه است. برای اینکه بدانید زندگی مشترک قبل از ازدواج برای شما و شریک زندگیتان ایده خوبی است یا خیر، باید مشخص کنید که چرا می خواهید زندگی کنید. سپس باید مزایا و معایب مرتبط با این تنظیمات را بسنجید. هنگامی که پاسخ خود را دریافت کردید، بهتر می توانید بفهمید که آیا می خواهید زندگی مشترک قبل از ازدواج را انتخاب کنید یا خیر.

مزایا و معایب زندگی مشترک قبل از ازدواج

هم اکنون با مشاوران پزشکت مشاوره آنلاین بگیرید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید با شریک زندگی خود زندگی کنید، مزایا و معایب آن را به دقت در نظر بگیرید. شاید این ایده خیلی شیک به نظر نرسد، یا شاید آن را برای امتحان کردن خیلی جذاب بیابید.

مزایای زندگی مشترک قبل از ازدواج

به گذراندن زمان با کیفیت با هم کمک می کند.

برای زوج‌هایی که به‌دلیل تعهدات کاری، وقت گذاشتن برای یکدیگر دشوار است، این باهم بودن می‌تواند ایده خوبی برای گذراندن اوقاتی با کیفیت هر روز با هم باشد. می توانید حداقل یک وعده غذایی را با هم میل کنید و حتی برای کار با هم سفر کنید. می توانید فعالیت های روزانه خود را به اشتراک بگذارید و یکدیگر را بهتر درک کنید .

نوشته های مشابه
چرا نمی توانم دوست پیدا کنم؟ | پزشکتچرا نمی توانم دوست پیدا کنم؟ | پزشکت
چرا نمی توانم دوست پیدا کنم؟
نشانه های عزت نفس پایین || پزشکتنشانه های عزت نفس پایین || پزشکت
نشانه های عزت نفس پایین

به تقویت پیوند شما کمک می کند.

وقتی با هم زندگی می کنید با عادات و سبک زندگی یکدیگر آشنا می شوید. شما جنبه های خوب و بد یکدیگر را می بینید. این به شما کمک می کند که یکدیگر را بهتر بشناسید و پیوند خود را به عنوان یک زوج عمیق تر کنید.

زندگی جنسی شما را بهبود می بخشد.

از آنجایی که زمان بیشتری برای گذراندن با هم دارید، زمان بیشتری برای کاوش و آزمایش در اتاق خواب دارید. شما می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید خلاق باشید و در تمام وقت دنیا برای تفریح ​​با شریک زندگی خود در اختیار داشته باشید.

 

باعث صرفه جویی زیادی در هزینه ها می شود.

زندگی مشترک یعنی به اشتراک گذاشتن اجاره و خدمات آب و برق. از آنجایی که بیشتر در خانه غذا می خورید، در خرما و گردش های گران قیمت صرفه جویی می کنید. اگر وسیله نقلیه دارید، در مصرف سوخت صرفه جویی می کنید زیرا می توانید با هم سفر کنید. از منظر مالی، زندگی مشترک اقتصادی است.

استرس ازدواج را کاهش می دهد.

ازدواج می تواند یک فرآیند استرس زا باشد. اول، مدیریت تمام مقدمات عروسی، سپس نقل مکان به یک خانه جدید و تغییر بیشتر چیزهای زندگی خود. با زندگی مشترک قبل از ازدواج، از قبل با زندگی مشترک آشنا شده اید، بنابراین نیازی نیست که خیلی استرس داشته باشید.

معایب زندگی مشترک قبل از ازدواج

تصور کنید که زمان و انرژی زیادی را در یک رابطه سرمایه گذاری کرده اید و سپس شریک زندگی تان را مجبور می کنید به خاطر سخت شدن اوضاع از شما کناره گیری کند. این اتفاق در یک ازدواج نیز می‌افتد، اما شکستن یک ازدواج پیچیده است، بنابراین موانع جزئی در یک رابطه باعث نمی‌شود که فرد به این راحتی از آن خارج شود.

متقاعد کردن خانواده دشوار است.

زندگی مشترک قبل از ازدواج مفهومی است که برای قرن ها وجود داشته است. با این حال، شیوع آن تاثیری بر ذهنیت مردم ندارد. افراد شما ممکن است با این ایده مخالفت کنند و حتی اگر بدون تایید آنها به آن ادامه دهید، با شما عصبانی شوند. این می تواند یک موقعیت مضحک باشد، به خصوص به این دلیل که نمی دانید رابطه شما چگونه ممکن است رقم بخورد.

ممکن است ازدواج را بی اهمیت جلوه دهد.

یک اشکال بزرگ در مورد زندگی مشترک قبل از ازدواج این است که زندگی مشترک ممکن است برنامه های ازدواج شما را به تاخیر بیندازد. ممکن است از خود راضی شوید و نیازی به ازدواج نبینید، زمانی که قبلاً مانند آن زندگی می کنید. در صورتی که همه چیز درست نشد، شما قبلاً زمان زیادی را از دست داده اید و چیزی برای بدست آوردن این رابطه ندارید.

ممکن است بر روابط شما تأثیر منفی بگذارد.

وقتی زندگی مشترک را شروع می کنید، باید مسئولیت ها و هزینه ها را تقسیم کنید. در ابتدا، بحث در مورد مسائل مالی می تواند مشکل باشد. اگر به خوبی با آن برخورد نکنید، ممکن است شکاف هایی در رابطه شما ایجاد شود. و اگر یکی از شما بسیار بیشتر از دیگری درآمد داشته باشد، ممکن است اوضاع از همیشه پیچیده تر شود.

ممکن است باعث کسالت شود.

وقتی با هم قرار می گذارید، قبل از بازگشت به خانه، زمان محدودی برای گذراندن با یکدیگر دارید. برای ملاقات با یکدیگر هیجان زیادی وجود دارد و شما می خواهید از آن نهایت استفاده را ببرید. اما وقتی هیجان ملاقات با یکدیگر به سرعت از بین می رود، این در یک زندگی زنده ناپدید می شود. همچنین، بیشتر در مورد شریک زندگی خود کشف می کنید و می فهمید که ممکن است همه چیز را در مورد او دوست نداشته باشید و در نهایت از رابطه احساس بی حوصلگی کنید.

چگونه بفهمیم که بعد از زندگی مشترک آماده ازدواج هستید؟

ازدواج یک نقطه عطف مهم برای زوج هایی است که مدتی با هم زندگی کرده اند و یکدیگر را خیلی خوب می شناسند. با این حال، هر رابطه زنده ای به ازدواج ختم نمی شود. ازدواج یک زن و شوهر به چیزی بیش از زندگی مشترک نیاز دارد. در اینجا چند راه برای تشخیص آمادگی برای ازدواج پس از زندگی مشترک وجود دارد.

زندگی مشترک سرگرم کننده است.

اگر مدت زمان زیادی با هم زندگی می کنید، فراز و نشیب ها، مشاجره ها و دعواهای زیادی داشته اید و همچنان از زندگی مشترک لذت می برید، به این معنی است که برای مدت طولانی مناسب هستید. ازدواج می تواند پیوند شما را قوی تر کند.

اعتماد به یکدیگر آسان است.

زندگی مشترک به شما و همسرتان یاد داده است که به یکدیگر اعتماد کنید . شما اکنون مانند یک تیم به یکدیگر تکیه می کنید و هر زمان که نیاز بود به یکدیگر کمک می کنید. زندگی شما از هر جهت ممکن به هم مرتبط است، از این رو ازدواج تنها راه رو به جلو است.

برای تشکیل خانواده هیجان انگیز است.

شما از مرحله ماه عسل زندگی مشترک خود لذت برده اید و مطمئن هستید که می خواهید بقیه عمر خود را به عنوان یک زوج بگذرانید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید خانواده خود را گسترش دهید، ازدواج قدم بعدی زندگی به نظر می رسد.

مشتاقانه منتظر شروع یک مرحله جدید هستید.

پس از زندگی مشترک، اگر فکر به اشتراک گذاشتن نام خانوادگی، تقسیم دارایی و رشد با هم شما را هیجان زده می کند، پس ازدواج برای شما مناسب است. اگر تجربه زندگی مشترک شما خوب بوده است و ازدواج به خودی خود شما را هیجان زده می کند، پس باید آن را امتحان کنید.

احساس اطمینان در مورد ازدواج

در نهایت، زندگی مشترک باعث شده است که شما و همسرتان متوجه شوید که چقدر همدیگر را دوست دارید و برای خود ازدواج می خواهید. شما در دل خود می دانید که این شریک برای شماست و دیگر نمی خواهید قانونی شدن رسمی آن را به تاخیر بیندازید.

مانند هر رابطه دیگری، زندگی مشترک دارای مزایا و معایبی است. شما باید گزینه های خود را بسنجید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهترین است و آیا زندگی در خانه با نیازها و ترجیحات شما مطابقت دارد یا خیر. مطمئن شوید که تمام جنبه های این راه اندازی را قبل از اقدام به آن به دقت در نظر گرفته اید.

سخن آخر

زندگی مشترک قبل از ازدواج یک انتخاب شخصی است اما باید پس از تجزیه و تحلیل دقیق همه جوانب مورد توجه قرار گیرد.

مزایای آن شامل زمان بیشتر با هم، بهبود صمیمیت و هزینه های شخصی کمتر است. با این حال، زوج ممکن است به راحتی احساس بی حوصلگی کنند و ازدواج را بی اهمیت بدانند.

 

https://www.momjunction.com/articles/living-together-before-marriage-good-bad_00792442/

var params = {limit: 5, online:true, skill: [15]};
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی
آخرین مطالب
تصویر روز 10 تیر ماه
کلیپ تسلط پیرمرد عربستانی به چند زبان
کلیپ تست مقاومت ضد ضربه‌ترین محافظ صفحه گوشی
کلیپ کیسه‌های نوین برای حمل اشیاء شکستنی
کلیپ طرز تهیه سالاد سیب زمینی و مرغ
کلیپ حادثه در اثر عبور خودرو از چراغ قرمز
علی غلامپور – کاش میشد برگردی
امین کیا – خوبم شد
ویژگی های رفتاری انسان های اصیل کدام است؟
دانلود آهنگ ئامینه گیان از ناصر رزازی (آمینه گیان + متن آهنگ)
راهبری در مسیر توسعه متوازن
حمایت از طرح های توانمندسازی بانوان در اولویت فعالیت های مناطق آزاد
شما ازدواج کنید، وام قرض‌الحسنه با بانک آینده
عجیب ترین عکس های هفته در 2022
وانت کاپرا برای آفرود مناسب است؟
جدیدترین مدل مانتو شیک تابستانی جذاب
دیهوانگ – مهیتو
صادق خوشحال – سنگ
دی جی بلک سی – منم
افشین جهاندیده – شاه دلم
مونو بند – نباشی
تقلید صدای بی نظیر حامد آهنگی باز هم توجه خواننده منشوری را جلب کرد | غوغای حامد آهنگی
تبریک تولد احساسی پژمان بازغی | پژمان بازغی از عشق جدیدش بعد ازطلاق رونمایی کرد
بهاره رهنما خودشو برای عشقش لوس کرد | بچه گانه حرف زدن بهاره رهنما
ویژگی ها و نحوه چیدمان مبل شزلون
جواد برزنونی – عاشقونه
آذین بردیا – تقصیر دل
محسن دریه – بازیگر
امیرحسین صفری زاده – گل پامچال
آرمان امینی فر – عاشقانه
مهدی نکونام – عدل جهانی
Arcmd – شب تاریک
اهورا – رد تو
سنسور باران چیست و چگونه کار می‌کند؟
حذف کنکور کارشناسی ارشد 1402
فیلم لو رفته از رقص آذری اکبر عبدی | اکبر عبدی و جمعی از هنرمندان ایرانی
دانلود آهنگ خانمه‌له از ارشاد خان (خانمله)
مدل مفهومی‌ هیوندای Ioniq 6 رونمایی شد
گزارش از آخرین روند توقف مذاکرات دوحه
دانلود آهنگ ده‌رون از عادل هورامی (دل دیار نین + متن آهنگ)
کالاهای اساسی کشور از شنبه ارزان می شوند | تمام قیمت ها به سال قبل باز می گردد
رضا درخشان – مشهدیوم
رضا پیردل – دورت بگردم‌
امید عقابی – دل
اکبر اختری – آخرین دیدار
مصطفی شیدایی – دیگه برنگرد
سقوط وحشتناک قیمت دلار امروز 9 تیر ماه | دلار با سر زمین خورد
امید نوروزی – با تو خوبه حالم
سالار نادی – گلی
کلیپ برخورد صاعقه در نزدیکی یک جوان
هرآنچه می‌خواهید درباره اسلک لاین بدانید
کلیپ عاقبت چرت زدن راننده تریلی پشت فرمان
سمیر سام – آهای لیلی
صاحب ولی زاده – چشای رویایی
دوربین ۳۶۰ درجه Insta360 با همکاری شرکت لایکا عرضه شد
دیدار مشاور وزیر راه و شهرسازی از خانواده تنها شهید زرتشتی یزد
علی زمانی – خیال
مجید صالح – خونسردی
حمید هامان – ملکه ی قلبم
دانلود برنامه STOKiE PRO اپلیکیشن گنجینه عظیم والپیپر و تصویر زمینه اندروید
امیر حسین نقی پور – عشق دلم
محسن حسینی ادیب – عاشقتم
حرکات باور نکردنی غلامرضا نیکخواه | معجزه غلامرضا نیکخواه در جوکر
پیامدهای حذف ارز دولتی را چه کسی گردن می‌ گیرد؟
کلیپ ایده بستن متنوع خمیر پیراشکی
توهین زشت دوقلو های سریال پایتخت به مادرشان | عصبانیت مادر سارا و نیکا از این لایو
شرایط پیش ثبت نام متقاضیان اربعین حسینی 1401
کلیپ واکنش پسربچه توپ جمع کن پس از دست دادن با رونالدو
متن آهنگ دل احمد سلو
دانلود آهنگ ئامین و ئامین از آیت احمدنژاد (آمین و آمین)
دانلود آهنگ احمد سلو دل
کلیپ ثروتمندترین ورزشکاران جهان در یک دهه گذشته
آخرین اخبار رتبه‌بندی فرهنگیان
سقوط وحشتناک قیمت دلار امروز 9 تیر ماه | دلار با سر زمین خورد
تقلید صدای بی نظیر حامد آهنگی باز هم توجه خواننده منشوری را جلب کرد | غوغای حامد آهنگی
بهاره رهنما خودشو برای عشقش لوس کرد | بچه گانه حرف زدن بهاره رهنما
کمپینگ لوکس دارا حیایی در جنگل | دارا حیایی و نامزدش در جنگل
تبریک تولد احساسی پژمان بازغی | پژمان بازغی از عشق جدیدش بعد ازطلاق رونمایی کرد
جزئیات کارت ورود به جلسه کنکور
وضعیت آب و هوای کشور در روزهای آینده
برگه ها