ویکی ایرانی | مرجع کامل ایرانیان

مطالب پیشنهادی

ببینید | چهره جان باختگان حادثه متروپول | صحنه های دلخراش مترو پول

آخرین جزئیات ریزش متروپل آبادان

به گزارش رصد ورزشی: بخش‌هایی از ساختمان بزرگ «متروپل» دیروز در آبادان فرو ریخت.براساس اعلام فرماندار آبادان، تعداد کشته شدگان به ۱۱ نفر افزایش یافته و ۳۵ نفر نیز زنده از زیر آوار‌ها بیرون کشیده شده اند. تکنسین فوریت‌های پزشکی از سراسر استان خوزستان از جمله؛ اهواز، خرمشهر، ماهشهر، بندر امام خمینی، دزفول و ... به آبادان اعزام شده اند و در حال امدادرسانی به مصدومان و انتقال آن‌ها به مراکز درمانی هستند.

adexo_init_player( 'adexo-player-2sHx3RUzZqrxy', 'https://static0.rasadvarzeshi.com/thumbnail/sHx3RUzZqrxy/b-m9ZMlcPHI0c-M22aRUsKECedlB2UaIGxoZAeH8RO9FW3FX6dF57ZbcIhCbw1v8VtVZttjKcSWZCJsYV_Dx9Q,,/%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%84.jpg', [ { "file": "https://static0.rasadvarzeshi.com/mediav2/sHx3RUzZqrxy/dmlkZW8tbWVkaXVtLm00dg,,/%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%84.mp4", "type": "mp4", "label": "720p" }, ], 'https://panel.adexo.ir/api/v1/main/serve?origin=https://www.rasadvarzeshi.com/fa/' );

نجات یک نفر دیگر از محبوسین متروپل

کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمرگفت: با تلاش بی وقفه عوامل امدادی جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه‌های امدادی، دقایقی پیش یک نفر دیگر «زنده» از زیر آوار ساختمان متروپل در آبادان بیرون کشیده شد.

بستری ۶ مجروح در حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه آبادان

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در طبقات بالای ساختمان ۱۰ طبقه آبادان کار جستجو نجات کاملاً به درستی انجام شده و تیم های زنده یاب افراد قابل توجهی را به صورت زنده شناسایی کرده و نجات دادند.

او افزود:در طبقه همکف و زیر زمین ساختمان عملیات سنگینی در خصوص آوار برداشتن و جستجوی افراد داریم.

در حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان ۶ نفر بستری هستند و حال آنها رو به بهبود است.

کولیوند می‌گوید: با توجه به شدت حادثه و آوار زیاد دقیقا نمی توانیم زمان پایان عملیات را اعلام کنیم، اما به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستیم.

متروپول

با متخلفان ساختمان متروپل آبادان به شدت برخورد شود

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: کم کاری و نواقص در ساخت این ساختمان علت حادثه و جان باختن و مصدومیت چندین شهروند آبادانی شد که دستگاه قضا باید متخلفان را شناسایی کند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد گفت: تمامی متخلفان این ساختمان باید تحت پیگرد جدی قرار گیرند تا دیگر شاهد وقوع چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.

راه ورودی به طبقه همکف متروپل آبادان باز شد

پس از ساعت‌ها تلاش و آواربرداری راه ورودی به طبقه همکف برج ۱۰ طبقه متروپل آبادان باز شد، اما با توجه به شدت آوار همچنان دسترسی به مغازه‌ها و افراد گرفتار شده واقع در طبقه همکف مسدود است و نیاز به آوار برداری بیشتر دارد.

متروپول

شهروندان از متروپل فاصله بگیرند

پیرحسین کولیوند گفت: با توجه به احتمال بالای خطر در اطراف محل سانحه و احتمال ریزش قسمت دیگری از ساختمان متروپل، در همین راستا ایمن سازی محیط آغاز شده است تا به سایرین آسیب وارد نشود و از شهروندان می‌خواهیم از متروپل فاصله بگیرند.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، محیط پیرامونی ساختمان متروپل بسیار خطرناک است و شهروندان باید هر چه سریع‌تر محل را ترک کرده و حتی در ساختمان‌های خیابان امیری نیز حاضر نشوند تا میزان آسیب دیدگان حادثه افزایش پیدا نکند و امدادرسانی امدادگران هلال احمر به گرفتارشدگان احتمالی در زیرزمین ساختمان متروپل بدون مشکل صورت گیرد.

متروپول

پرونده حادثه آبادان بدون اغماض رسیدگی می‌شود

سخنگوی قوه قضائیه گفت: تعدادی از عزیزان ما در حادثه ریزش متروپل آبادان  فوت و تعدادی زخمی شدند. با آبادانی‌های عزیز همدرد هستیم و این قول را به آنها می‌دهیم که هر کسی در این فرآیند مرتکب جرم شده باشد با قاطعیت برخورد می‌شود. باید مسائل پیشگیرانه رعایت شود تا دیگر شاهد این گونه حوادث نباشیم.

سه طبقه از متروپل آبادان اضافه ساخته شده بود

به گفته آقای حمزه شکیب سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، در زمان ساخت این پروژه، چندین بار مهندسان ناظر هشدارهای لازم را در رابطه با تخلفات و وضعیت بحرانی آن به شهرداری آبادان گزارش داده بودند.

طبق اطلاعات دریافتی از سازمان نظام مهندسی کشور، پروژه متروپل در سال ۹۶ پروانه ساخت اخذ کرده، اما طراحی ساختمان آن از سوی سازمان نظام‌ مهندسی انجام نشده است. این سازمان بیش از ۶ بار، هشدارهای لازم را درباره وضعیت بحرانی این پروژه داده بوده؛ چراکه حدود سه طبقه از برج متروپل اضافی ساخته شده و بر بحرانی شدن وضعیت این ساختمان دامن زده بود.

متروپول

برج متروپل در زمینی به مساحت بیش از ۶ هزار مترمربع، در ۱۱ طبقه با ۳۵ متر بر در خیابان امیری آبادان ساخته شده که امکان دسترسی به این مجموعه، از خیابان‌های امیری، امام خمینی و سعدی هم وجود دارد.

طبق قانون سازمان نظام‌ مهندسی، این سازمان وظیفه قانونی و ابزار توقف پروژه‌ها را ندارد و فقط می‌تواند در طول فرآیند ساخت، گزارش تخلفات را به شهرداری ارائه دهد و شهرداری‌ها هستند که باید جلوی ساخت‌وساز غیرمجاز را بگیرند.

آقای رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان درباره این حادثه گفته، تمامی ابعاد حادثه آبادان در دست بررسی است و ما دستور داده‌ایم که در صورت تخلف ناظر پیمانکار و شهرداری با آن‌ها برخورد قاطع شود.

آبادان و خرمشهر غرق در عزا

در پی حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد، نماینده ولایت فقیه در استان خوزستان در پیامی ضمن تسلیت درگذشت جان باختگان حادثه به مردم شهرستان های آبادان و خرمشهر اعلام کرد:  فردا، چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ در آبادان و خرمشهر عزای عمومی خواهد بود. 

متروپول

زمان اتمام آواربرداری ساختمان متروپل مشخص نیست

وحیدی، وزیر کشور گفت: طبق آخرین آمار ریزش ساختمان متروپل آبادان ۱۰ نفر فوتی و ۳۲ نفر زخمی را به جای گذاشته است. او گفت: مردم آبادان در منطقه حادثه حضور پیدا نکنند زیرا خطرناک است و کار برای مجریان حادثه سخت می‌کند.

به گفته وحیدی حساسیت آواربرداری بالاست و زمان اتمام آن مشخص نیست.

جسد مالک متروپل از زیر آوار بیرون کشیده شد

دادستان خوزستان گفت: بازداشت‌شدگان شامل شهردار فعلی آبادان و دو شهردار سابق و نیز تعدادی از کارکنان شهرداری و ناظرین این پروژه هستند. او گفت: مالک و پیمانکار اصلی ساختمان نیز که از متهمان بوده و دستور بازداشت وی صادر شده بود، در جریان ریزش ساختمان در محل بوده و جسد وی از زیر آوار بیرون آورده شده است.

adexo_init_player( 'adexo-player-2e4unk58qOWas', 'https://static0.rasadvarzeshi.com/thumbnail/e4unk58qOWas/b-m9ZMlcPHI0c-M22aRUsKECedlB2UaIGxoZAeH8RO9FW3FX6dF57ZbcIhCbw1v8VtVZttjKcSWZCJsYV_Dx9Q,,/%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%84.jpg', [ { "file": "https://static0.rasadvarzeshi.com/mediav2/e4unk58qOWas/dmlkZW8tbWVkaXVtLm00dg,,/%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%84.mp4", "type": "mp4", "label": "720p" }, ], 'https://panel.adexo.ir/api/v1/main/serve?origin=https://www.rasadvarzeshi.com/fa/' );

ادامه روند آواربرداری از ساختمان متروپل آبادان

محمدحسن نامی رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: از دیشب گروه‌های آتش نشانی استان‌های تهران، اصفهان، ایلام و شهر‌های استان خوزستان برای امداد رسانی در این منطقه حضور پیدا کردند.

محمدحسن نامی گفت: دیشب بخشی از آوار برداری انجام شد و امروز به صورت فعال با دریافت تجهیزات خاص مثل دستگاه برش بتون و ستون‌های آهنی که می‌توانند کار را آسانتر کرده و سرعت بخشند روند آوار برداری ادامه دارد. او گفت: ۲ منطقه عملیاتی در این محل وجود دارد که از سمت جلو و پشت ساختمان باید آوار برداری انجام شود تا بتوانیم هرچه سریعتر تا اواخر وقت امروز وضعیت را ساماندهی کنیم.

به گفته رییس سازمان مدیریت بحران کشور تخریب این ساختمان می‌توان بر روی ساختمان همچوار تاثیر بگذارد به همین دلیل برای ایمن سازی ساختمان درخواست آهن آلات شده و اگر بتوانیم ستونی برای ایمنی ساختمان تخریب شده نصب کنیم می‌توانیم کار آوار برداری را بهتر پیش ببریم.

adexo_init_player( 'adexo-player-2TR7hvklEedKw', 'https://static0.rasadvarzeshi.com/thumbnail/TR7hvklEedKw/b-m9ZMlcPHI0c-M22aRUsKECedlB2UaIGxoZAeH8RO9FW3FX6dF57ZbcIhCbw1v8VtVZttjKcSWZCJsYV_Dx9Q,,/%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%84.jpg', [ { "file": "https://static0.rasadvarzeshi.com/mediav2/TR7hvklEedKw/dmlkZW8tbWVkaXVtLm00dg,,/%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%84.mp4", "type": "mp4", "label": "720p" }, ], 'https://panel.adexo.ir/api/v1/main/serve?origin=https://www.rasadvarzeshi.com/fa/' );

دستگیری ۱۰ نفر از عوامل دخیل در حادثه متروپل

صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان گفت: حسین حمیدپور شهردار فعلی، دو شهردار قبلی و ناظران پروژه در بین افراد دستگیر شده هستند. صادق جعفری چگنی گفت: شناسایی سایر عوامل مقصر در حادثه ریزش برج متروپل آبادان ادامه دارد.

امداد رسانی به حادثه دیدگان ساختمان متروپل با سازماندهی بهتر ادامه دارد

کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت :با تقسیم کار صورت گرفته از صبح امروز امدادرسانی به افراد احتمالی گرفتار زیرآوار روند بهتری گرفته است. او گفت: تعداد زیادی از نیروهای جمعیت هلال احمر خوزستان در محل حادثه حاضر هستند. کولیوند می گوید:  هدف نخست ما برداشتن آوار است تا به زیر زمین دسترسی پیدا کنیم تا اگر فردی زیر آوار مانده بیرون کشیده شود.

adexo_init_player( 'adexo-player-29BLa2BJySybu', 'https://static0.rasadvarzeshi.com/thumbnail/9BLa2BJySybu/b-m9ZMlcPHI0c-M22aRUsKECedlB2UaIGxoZAeH8RO9FW3FX6dF57ZbcIhCbw1v8VtVZttjKcSWZCJsYV_Dx9Q,,/%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%84.jpg', [ { "file": "https://static0.rasadvarzeshi.com/mediav2/9BLa2BJySybu/dmlkZW8tbWVkaXVtLm00dg,,/%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%84.mp4", "type": "mp4", "label": "720p" }, ], 'https://panel.adexo.ir/api/v1/main/serve?origin=https://www.rasadvarzeshi.com/fa/' );

 با متخلفان حادثه متروپل آبادان برخورد قاطع می‌شود

محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت‌: با متخلفان ساختمان متروپل آبادان بر خورد قاطع می شود و این افراد تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. او گفت: با پیمانکار، شهرداری و مالک این ساختمان و تمامی ناظرانی که بر این ساختمان نظارت نکردند باید به شدت برخورد شود تا درس عبرتی برای افرادی باشد که دست به چنین تخلفاتی می زنند. معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت‌: امکانات و تجهیزات بیشتر امدادی به منطقه برای سرعت بیشتر عملیات آواربرداری ارسال شود.

حضور وزیر کشور و معاون رئیس جمهور در محل ریزش ساختمان متروپل

معاون اقتصادی رییس جمهور و وزیر کشور بامداد امروز سه شنبه در محل ریزش ساختمان متروپل آبادان حضور پیدا کردند. وزیر کشور با حضور در آبادان به سراغ برج آوار شده مترو پل رفت و به صورت میدانی از این حادثه بازدید کرد.احمد وحیدی در جمع مسئولان شهرستانی و البته گروه های امدادی و آواربردار از بسیج تمام امکانات و ظرفیت های موجود برای امداد و نجات و آوار برداری خبر داد. وقوع پدیده گرد و غبار با بیش از ۲۰ برابر حد مجاز عملیات آواربرداری را با مشکل مواجه کرده است.

ببینید | چهره جان باختگان حادثه متروپول | صحنه های دلخراش مترو پول

ببینید | چهره جان باختگان حادثه متروپول | صحنه های دلخراش مترو پول

var NewsListLimit = 5;
آنچه دیگران میخوانند :

خوشگذرانی لیندا کیانی در خارج از کشور | لیندا کیانی مهاجرت کرد؟

بریز و بپاش رضا رویگری در خانه جدیدش | حال رضا رویگری بدون تارا چطور است؟

دعوای ساختگی سحر قریشی با تتلو لو رفت | ماجرای بارداری سحر قریشی هم دروغ بود؟

یوسف تیموری دوباره عاشق شد | عشق جدید یوسف تیموری کیست؟

خوشگذرانی بهاره رهنما با یوسف تیموری در کیش | بهاره رهنما می خواهد ازدواج کند؟

var newsMasterIdForRate = "82754";
آیا این خبر مفید بود؟
0
آبادان متروپول حادثه متروپول تسلیت ایران
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی
آخرین مطالب
زمان واریز وام ازدواج و فرزندآوری اعلام شد
برنامه لیگ ملتهای والیبال 2022 ایران امروز ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اعترافات عجیب و غریب سارق باغ‌های لواسانات
نگاهی به استایل‌های فوق جذاب در یک سریال کاملا عجیب غریب!
محمد محبی استقلالی می شود؟ / بمب نقل و انتقالات در راه استقلال
سالگرد ازدواج دیوید بکهام و ویکتوریا بکهام
کلیپ آموزش جوشکاری آرگون
نتیجه خلاصه والیبال آمریکا آلمان ۲۰۲۲ امروز
واریز سود سهام عدالت به کجا رسید ؟‌ | خبر خوش برای متقاضیان سهام عدالت
چگونه از خرابی گیربکس اتوماتیک جلوگیری کنیم؟
پخش زنده بازی والیبال آمریکا و آلمان شبکه ورزش
پخش آنلاین والیبال آمریکا آلمان امروز ۱۴ تیر ۱۴۰۱
والیبال آمریکا آلمان امروز 14 تیر ساعت چند است؟
دانلود آهنگ یوسف دهقانی با اجازه
چالش توقیف خودرو‌های لوکس در گمرکات مازندران
دانلود آهنگ ئه‌ی هو نازه‌نین از صباح هورامی
دانلود برنامه SpotiQ اپلیکیشن ایکولایزر و تقویت صدا اندروید
کلیپ آتش سوزی برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی
ساعت والیبال ایران لهستان امروز سه شنبه ۱۴ تیر
فال فردا چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ + فال روزانه آنلاین حافظ
راهنمای دریافت کد نظام وظیفه کنکور سراسری 1402
عکس های آنجلینا جولی در رم به همراه فرزندانش
کاسب‌ترین هنرمندان این‌ روزهای ایران کدامند؟
علت مرگ بازیگر سریال پایتخت چه بود | خبری تلخ و شوکه کننده برای سینمای ایران
بی احترامی و بی ادبی گرشا رضایی در کنسرت | گرشا رضایی پشت میکروفون فحاشی کرد
جواد عزیتی از همسر خود جدا شد | مه لقا باقری طلاقش را علنی کرد
ببینید | فیلم پخش شده از دختر مهران مدیری | شهرزاد مدیری آبروی پدر را برد
واکنش همسر اول امین حیایی به بخشیدن جایزه جوکر | امین حیایی چند صد میلیون برای ساخت مدرسه کمک کرد
کلیپ هر آنچه که باید در سه ماهه اول بارداری بدانیم
هجوم وحشتناک مارها به خانه‌ های این شهر
خودداری از انتشار آمار تولید و کیفیت خودروهای داخلی
ایران چگونه مذاکرات برجام را مدیریت می‌کند؟
فریبا نادری: شوهرم قصد ازدواج نداشت
برنده نهایی جوکر مشخص شد| سورپرایز قسمت آخر جوکر
بودجه بندی سوالات کنکور تجربی 1402
خستگی گرمایی چیست و با آن چه کنیم؟
دانلود آهنگ عه‌جه‌ب له تو از ادریس مرانی (عجب له تو)
تزریق دوز چهارم واکسن کووید19
کلیپ هنرنمایی در عرصه فوتبال با یک پا
نکته ای مهم درباره سود سهام عدالت
یارانه عید قربان صحت دارد؟/ چه کسانی مشمول یارانه جدید می‌شوند؟
۱۵ دستورالعمل ساده طب سنتی برای درمان کبد چرب
تصویر روز 14 تیر ماه
نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه 1402
بازدید رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس از غرفه‌های «یونالینک» و «هوش‌سامان»
کلیپ راه‌های پیشگیری از ابتلا به طب کریمه کنگو
قطع دسترسی به سامانه‌ بانکی ایران از خارج کشور
با بچه های موبایل به دست چه کنیم؟
دستگیری عاملان تخریب ۵ خودرو در چیتگر
با طرح رتبه بندی حقوق معلمان چقدر افزایش می یابد؟
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی
کلیپ آیا آدم فضایی‌ها واقعا وجود دارند؟
سرخط خبرهای خودرویی 13 تیرماه + صوت
کلیپ راهکارهای کاهش تهوع در دوران بارداری
کلیپ تنوع زیستی دیدنی در ارتفاعات مازندران
دانلود آهنگ داینی تو داینی از نجمه الدین غلامی (+ متن آهنگ)
طرز تهیه کلوچه زنجبیلی ساده با خمیر مایه
کلیپ تصادفی که منجر به قطعی برق شد
کلیپ شنای نهنگ آبی در کنار یک قایق
چگونه قبض تلفن ثابت را مشاهده و پرداخت کنیم؟
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی گلپایگان 1401 – 1402
آنچه مردان باید در مورد سلامت آلت تناسلی بدانند
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی آران و بیدگل 1401 – 1402
دانلود آهنگ گوزه‌ی هه‌لگرت بو ئاوی از محمد ناهید سراوان (گوزی هلگرت بو آوی)
دانلود مقام به ده‌ستی خوم نیه کوردم از ملا سیدحسین کریمی (به دستی خوم نیه کردم)
دانلود آهنگ ئه‌ی ئومیدی دلی زاری بابا از اسماعیل پیر خدری (ای امیدی دلی زاری بابا)
دانلود آهنگ گول هو حاجی مریه‌م از آوات بوکانی (گل هو حاجی مریم)
دانلود دکلمه جوانی بی ناو از باسط محمد غریب + متن
دانلود آهنگ کولان به کولان از حسین علی (کولان به کولان جاده به جاده)
دانلود آهنگ روژگاریکه از جلال سعید
دانلود آهنگ ئه‌وه‌نده‌م خوش ده‌ویی از آوات بوکانی (اوندم خوش دویی)
دانلود آهنگ په‌پوله‌ی ئازادی از آزاد کلهری (پپوله ی آزادی + متن آهنگ)
دانلود آهنگ ئاخ له‌یل و داخ له‌یل از محمد رضا دارابی (آخ لیل و داخ لیل)
خیانت کردم اما حالا پشیمانم ، چگونه می توانم زندگی ام را سر و سامان دهم!
۷ باور غلط در مراقبت از پوست +مطلب مفید
چگونه روی گوشی‌های اندروید و آیفون کالاف دیوتی موبایل نصب کنیم؟
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سرعین 1401 – 1402
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نیر 1401 – 1402
«هسته معاملات» مانع بزرگ معاملات مشتقه
روز نوجوان ۱۴۰۱ / روز نوجوان 1401 چه روزی است
برگه ها