سایت پادا انتخاب رشته پایه نهم 1401 – 1402 | pada.medu.irسایت پادا انتخاب رشته پایه نهمسایت پادا انتخاب رشته پایه نهمسایت پادا انتخاب رشته پایه نهم

تمام افراد در سراسر زندگی خود با انتخاب های بزرگ و مهمی رو به رو می شوند که میزان دقت و اهمیت آن ها نسبت به نتیجه این انتخابات، بخش مهمی از موفقیت این افراد را تشکیل می دهد. انتخاب رشته یا هدایت تحصیلی یکی از فرآیندهای حیاتی و سرنوشت ساز در طول تحصیل هر دانش آموز به شمار می رود که محصلین پایه نهم متوسطه نظام جدید آموزشی با آن مواجه هستند.

هدایت تحصیلی پایه نهم در سال های گذشته و پیش از شیوع بیماری کرونا، به صورت حضوری انجام می شد، اما در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش این امکان را برای دانش آموزان پایه نهم فراهم نموده است تا بتوانند به صورت اینترنتی و از طریق سامانه پادا (سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان) به آدرس pada.medu.ir رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند. در این حالت دیگر نیازی به حضور در مدارس نیست و صفر تا صد هدایت تحصیلی به صورت آنلاین انجام می پذیرد.

لینک مستقیم ورود به سایت پادا

لینک مستقیم ورود به سایت پادالینک مستقیم ورود به سایت پادا

دانش آموزان پایه نهم می توانند جهت انجام فرآیند هدایت تحصیلی به سامانه پادا به نشانی اینترنتی pada.medu.ir مراجعه نمایند.

معرفی سایت پادا انتخاب رشته پایه نهم 1401 – 1402

سامانه پادا یا همان پرونده الکترونیکی دانش آموزان یک پایگاه اینترنتی جدیدالتأسیس به آدرس pada.medu.ir می باشد که توسط وزارت آموزش و پرورش و به مقصود مشاهده و دریافت کارنامه دانش آموزان در تمام پایه ها طراحی شده است. پادا همچنین امکانات کاربری متفاوتی را نیز در اختیار محصلین قرار می دهد که دریافت کارنامه آنلاین، مشاهده اطلاعیه ها، انتقال الکترونیکی پرونده دانش آموز، انجام فرآیند هدایت تحصیلی و… از جمله این خدمات می باشند.

دانش آموزان کلیه پایه های تحصیلی می توانند با دریافت نام کاربری و رمز عبور از دفاتر مدارس محل تحصیلشان وارد صفحه شخصی خود در سایت پادا شده و از مزایا و امکانات آن بهره مند گردند. لازم به ذکر است که اطلاعات لازم برای ورود به پادا همان مشخصات سامانه دانش آموزی سیدا می باشد که در اختیار مدیران هر مدرسه قرار می گیرد. راه اندازی سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان در راستای تغییر و تحولات وزارت آموزش و پرورش و توسعه دولت الکترونیک صورت گرفته که البته شیوع ویروس کرونا نیز نیاز به حضور چنین بستر اینترنتی فعال و کارآمدی را دو چندان نموده است.

راهنمای انتخاب رشته پایه نهم در سایت پادا 1401 – 1402

هدایت تحصیلی فرآیندی جهت دار و اساسی به منظور تعیین رشته تحصیلی دانش آموزان پایه نهم می باشد که هر ساله با نظارت وزارت آموزش و پرورش به انجام می رسد. انتخاب رشته نهم به دهم باعث می شود که دانش آموزان با استعدادها، توانایی ها، علایق و ویژگی های بنیادی خود آشنا شوند و با توجه به نیاز جامعه و رشته های تحصیلی دانشگاهی مدنظر خود، به صورت اختیاری اقدام به انتخاب رشته کنند.

در سامانه پادا ظرفیت مدارس و مناطق آموزش و پرورش جهت پذیرش افراد در هر رشته تحصیلی مشخص شده است. همچنین برای انجام فرآیند هدایت تحصیلی دانش آموزان، میزان 100 نمره تعیین گردیده است که با توجه به نظر معلمان، دانش آموز، اولیا و مشاور مدرسه نمرات مربوط به انتخاب رشته اعمال می شود.

مراحل انتخاب رشته نهم به دهم

واجدان شرایط می توانند با طی کردن کامل و اصولی مراحل زیر بدون نیاز به حضور در مدرسه، انتخاب رشته خود را انجام دهند. شایان ذکر است که این پروسه برای دانش آموزان تجدیدی در شهریور ماه و پس از برگزاری امتحانات پایانی آن ها صورت می پذیرد. مراحل انجام انتخاب رشته پایه نهم در سامانه پادا به شرح ذیل می باشد.

مراجعه به سایت پادا به آدرس اینترنتی pada.medu.ir و کلیک بر روی گزینه “پیش ثبت نام” مرحله اول  انتخاب رشته نهم به دهم سایت پادامرحله اول  انتخاب رشته نهم به دهم سایت پادامرحله اول انتخاب رشته نهم به دهم سایت پادا درج نمودن نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور (قابل دریافت از مدرسه محل تحصیل) در قسمت مربوطه جهت ورود به پورتال شخصی و فشردن “ورود کاربران” کلیک بر روی گزینه “انتخاب رشته پایه نهم و رویت فرم شماره 6 رشته تحصیلی” دریافت فایل الویت بندی و بررسی آن (این فرم جهت آگاهی دانش آموز از عملکرد خود در بررسی های مشاوره ای و به عنوان یک نمون برگ توصیه ای صادر شده است.) سپس انتخاب رشته تحصیلی و مدرسه به صورت آنلاین

لازم به ذکر است که اکنون این قسمت از سامانه فعال نبوده و در صورت باز شدن و انتشار مطالب آن، این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

هدایت تحصیلی پایه نهم سابقا در سامانه همگام انجام می شد اما مدتی است که انجام این فرآیند صرفا در سامانه پادا ممکن می باشد. بررسی های مشاوره ای، کسب حدنصاب نمره لازم دروس تخصصی توسط دانش آموز و ظرفیت رشته عوامل مهم و تاثیرگذاری هستند که دانش آموزان متقاضی انجام هدایت تحصیلی می بایست به این نکات توجه ویژه داشته باشند.

توجه به اولویت های دانش آموز جهت انتخاب رشته در حین تکمیل نمون برگ های هدایت تحصیلی بسیار مهم است. این نمون برگ ها در رشته های ریاضی، معارف اسلامی و شاخه کاردانش بر اساس اولویت (الف) صادر می‌ شوند و چنانچه دانش آموزی موفق به کسب حدنصاب نمره ورود به این رشته ها شده باشد، می تواند بدون توجه به ظرفیت رشته در مدرسه یا منطقه، در رشته مورد نظر تحصیل کند.

در رشته های علوم تجربی، فنی و حرفه ای و علوم انسانی نمون برگ هدایت تحصیلی با توجه به اولویت های (الف) و (ب) صادر می شود که 2 عامل کسب حداقل نمره لازم و ظرفیت مدرسه جهت ورود به رشته مورد نظر تعیین کننده می باشد و انتخاب دانش آموزان با اولویت (ب) در این رشته ها با توجه به ظرفیت باقی مانده مدارس صورت می پذیرد. لازم به ذکر است که معدل کل پایه هفتم، هشتم و نهم جهت انجام این فرآیند لحاظ نمی شود و تنها معیار انجام فرآیند انتخاب رشته نهم به دهم 1401 – 1402 کسب حداقل نمره لازم در دروس تخصصی رشته مورد نظر می باشد.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته پایه نهم 1401 - 1402 از چه طریقی انجام می شود؟

انتخاب رشته نهم به دهم به صورت اینترنتی از طریق سایت پادا به آدرس pada.medu.ir انجام می گردد.

2- دانش آموزان پایه نهم چگونه می توانند وارد پورتال شخصی خود درسامانه پادا شوند؟

دانش آموزان با درج نمودن نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور (قابل دریافت از مدرسه محل تحصیل) می توانند به حساب کاربری خود و خدمات این سامانه دسترسی پیدا کنند.

3- آیا فرآیند انتخاب رشته دانش آموزان تجدیدی پایه نهم نیز از طریق سامانه پادا به انجام می رسد؟

بله، انجام این فرآیند برای دانش آموزان تجدیدی در شهریور ماه و پس از برگزاری امتحانات پایانی آن ها صورت می پذیرد.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "انتخاب رشته پایه نهم 1401 - 1402 از چه طریقی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "انتخاب رشته نهم به دهم به صورت اینترنتی از طریق سایت پادا به آدرس pada.medu.ir انجام می گردد." } },{"@type": "Question", "name": "دانش آموزان پایه نهم چگونه می توانند وارد پورتال شخصی خود درسامانه پادا شوند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "دانش آموزان با درج نمودن نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور (قابل دریافت از مدرسه محل تحصیل) می توانند به حساب کاربری خود و خدمات این سامانه دسترسی پیدا کنند." } },{"@type": "Question", "name": "آیا فرآیند انتخاب رشته دانش آموزان تجدیدی پایه نهم نیز از طریق سامانه پادا به انجام می رسد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، انجام این فرآیند برای دانش آموزان تجدیدی در شهریور ماه و پس از برگزاری امتحانات پایانی آن ها صورت می پذیرد." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب