طرز تهیه و آموزش کامل پخت “خورش ساق” غذای خوشمزه با نان و یا برنجروش تهیه خورش ساق خوشمزه

“خورش ساق” به همراه کوفته یکی از خورش های خوشمزه است که می توانید آن را با برنج و یا نان در وعده ناهار و یا شام میل کنید و از طعم عالی آن لذت ببرید.

مواد لازم برای خورش ساق

لپه :نصف پیمانه (75 گرم)زردچوبه (پودرشده) :یک قاشق سوپ خوریروغن مایع (مخصوص سرخ کردن) :به مقدار لازماسفناج (پاک و خردشده) :700 گرمکره :به مقدار لازمگوشتِ چرخ کرده (مخلوط گوسفند و گوساله) :250 گرمپیاز (رنده شده) :یک عدددارچین (پودرشده) :نصف قاشق چای خورینمک :به مقدار لازمفلفل سیاه (پودرشده) :به مقدار لازمآرد برنج (الک شده) :2 قاشق سوپ خوریآب غوره :نصف پیمانه (80 میلی لیتر)

 

خورش ساق

 

همچنین بخوانید : طرز تهیه خورش بروکلی

طرز تهیه خورش ساق

در ابتدا لپه را خیس و آبکش کنید و در قابلمه ای به همراه شش پیمانه اب بر روی حرارت قرار دهید. وقتی که جوش آمد، حرارت را کمتر کنید و در قابلمه را بگذارید تا بپه بپزد و 2 پیمانه آب آن باقی بماند.
نصف زردچوبه را در یک تابه حاوی روغن داغ تفت دهید و به لپه اضافه کنید. اسفناج را نیر در یک تابه دیگر جاوی کره تفت بدهید و به لپه اضافه کنید.
گوشت چرخ کرده را به همراه پیاز، دارچین، فلفل و نمک مخلوط کنید، با دست ورز دهید و به صورت کوفته ریزه در آورید، سپس آنها را در نصفی از آرد برنج خوب بغلتانید و در یک تابه که حجاوی روغن باشد سرخ کنید و به همراه غوره، فلفل و نمک در 40 دقیقه آخر پخت بپه به خورش اضافه کنید.
باقی آرد را در یک چهارم پیمانه آب حل کنید و در 20 دقیقه آخر پخت به آن اضافه کنید تا خورش جا بیفتد، سپس آن را در ظرف مورد نظر بریزید و به همراه برنج سرو نمایید.
نکته : دقت کنید که اسفناج را زیاد در کره تفت ندهید زیرا رنگ آن تغییر می کند.
خورش ساق
امیدواریم از روش تهیه خورش ساق لذت برده باشید و البته نوعی غذای دیگر که نامش شبیه به این غذا است نیز وجود دارد که غذای خوشمزه محلی گلستان است. می توانید در ادامه روش تهیه خورش ساک را هم بخوانید.
اطلاعات این خوراکی (امتیاز بدهید)
jQuery("#bsf-rating").click(function() { var data = jQuery("#bsf-rating").serialize(); var form_data = "action=bsf_submit_rating&" + data; // alert(form_data); jQuery.post(ajaxurl, form_data, function (response) { alert(response); window.location.href = window.location.href; } ); });
recipe image
نام غذا
خورش ساق
نویسنده
منتشر شده در
2022-06-11
زمان آماده سازی
40M
زمان پخت
20M
زمان کل
1H

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب