افشاگری عجیب از آینده بیت کوین+ علت سقوط ۸ درصدیبه گزارش تیتربرتر؛ ادوارد اسنودن در جریان یک بحث مجازی در کنفرانس Consensus ۲۰۲۲ بر اهمیت حفظ حریم خصوصی با توجه به بیت کوین و کریپتو تاکید کرد. افشاگر آمریکایی نگرانی های خود را در مورد مالی شدن فضای کریپتو ابراز کرده است، اما افزود که موفقیت بزرگی را در این فناوری می بیند.

افشاگری عجیب از آینده بیت کوین

افشاگری عجیب از آینده بیت کوین افشاگری عجیب از آینده بیت کوین

 

ادوارد اسنودن می‌گوید که به جنبش کریپتو اعتقاد دارد، اما فکر می‌کند در سال‌های آینده موانع بزرگی وجود دارد.

افشاگر آمریکایی و رییس بنیاد آزادی مطبوعات، امروز در یک مصاحبه مجازی در کنفرانس Consensus ۲۰۲۲،افکار خود را در مورد این فناوری نوظهور به اشتراک گذاشت و هشداری واضح در مورد خطرات جهانی حریم خصوصی مالی صادر کرد.

اسنودن که با افشای اسناد طبقه بندی شده آژانس امنیت ملی درباره جزییات اقدامات نظارتی در مورد شهروندان آمریکایی در سال ۲۰۱۳ به تیتر یک اخبار بین المللی تبدیل شد، ماهیت عمومی بیت کوین را یک "نقص اساسی" توصیف کرد و گفت که بزرگترین دلیل برای شکست آن این است که خصوصی نیست.

او با اشاره به وایت پیپر بیت کوین و اینکه بیت کوین سیستم الکترونیکی همتا به همتا است، گفت: « بیت کوین به عنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی شکست می خورد، زیرا تا حد زیادی میخواهد پول نقد که حریم خصوصی بیشتری دارد را از جریان خارج کند.»

اگرچه اسنودن گفت که مشکلاتی را در دفتر کل بیت کوین می بیند، اما توضیح داد که او بسیار طرفدار این فناوری است و به ماهیت بدون مرز بیت کوین و سایر رمزارز ها که یک چیز شگفت انگیز است اشاره کرد.

اندکی پس از بحث، اسنودن توییتی منتشر کرد که در آن طلا را به عنوان بیت کوین که نمی‌توان از طریق اینترنت ارسال کرد توصیف کرد.

او همچنین چندین نوآوری دیگر را در فضای ارزهای دیجیتال، از جمله توکن های حریم خصوصی Zcash و Monero بررسی کرد.

اسنودن اخیرا فاش کرد که به ایجاد Zcash با سازنده آن یعنی جان دابرتین کمک کرده است، اسنودن در طول بحث گفت که وقتی برای اولین بار وایت پیپر زی کش را خواند، تحت تأثیر فناوری اثبات دانش صفر آن قرار گرفت.

رمزارز به عنوان پول

افشاگری عجیب از آینده بیت کوین افشاگری عجیب از آینده بیت کوین

 

اسنودن با تشریح دیدگاه‌های خود در مورد وعده های فناوری کریپتو،اضافه کرد که تعدادی از دارایی‌های رمزنگاری شده نسبت به ارز های فیات به پول شباهت بیشتری دارند. او گفت: «مردم این تفاوت ها را درک نمی کنند، اما این دارایی‌های رمزنگاری دارای ارزش هستند، توکن هایی که می توان آن را مبادله کرد که به طور مستقل توسط هیچ مقام مرکزی کنترل نمی شود.

او همچنین نسبت به خطرات مالی شدن صنعت کریپتو هشدار داد. او گفت فکر می کند کاربران به اندازه کافی روی این فناوری و مزایای دیگر آن تمرکز نمی کنند.

وی گفت: کاربران اساساً به این فکر نمی‌کنند که شبکه‌هایی که قرار است ۱۰۰ سال برای انتقال ارزش به ما خدمت کنند، چه هستند.

اسنودن گفت که امیدوار است مردم به پول رایگان و مستقل بیشتر دسترسی پیدا کنند.

او پیشنهاد کرد که داشتن چنین دارایی هایی که می‌تواند به عنوان پول عمل کند، چیز خوبی برای جهان است.

 اسنودن گفت: فکر می‌کنم هرچه رقابت بیشتری در این فضا داشته باشیم، بهتر است.

مطالب مرتبط: چرا بیت کوین یکباره ریزش کرد؟/ تراکنش بیتکوین چه شد؟ خبرهای مهم درباره ارز دیجیتال+ قیمت رمزارزها در 18 شهریور 1400

جزئیات افت 8 درصدی قیمت بیت کوین

افشاگری عجیب از آینده بیت کوین افشاگری عجیب از آینده بیت کوین

 

بیت کوین امروز بیش از ۸ درصدی کاهش قیمت داشت و به کانال ۲۵ هزار دلار برگشت.

امروز بیت کوین با قیمت ۲۹ هزار دلار (۹۷۴,۴۸۴,۲۰۷ تومان) معامله می‌شود و بازار نسبت به روز گذشته کاهش بیشتری داشته است. ارزش کل بازار بیت کوین ۵۷۳,۴۲۶,۰۴۱,۵۵۴ دلار است و حجم معاملات ۲۴ ساعته گذشته این ارز دیجیتال   ۱۷,۸۸۴,۰۶۵,۱۹۱ دلار بود. در حال حاضر بیت کوین در آستانه سقوط وحشتناک است.

چه خبر از ۱۰ ارز دیجیتال اول بازار

اگر نگاهی به ارزهای دیجیتال داشته باشیم، در میان ۱۰ رمزارز برتر شاهد رشد اندک بازار هستیم. البته این رشد نهایتا ۳ درصد است. بازار رمزارز‌ها در محدوده قیمتی مشخصی در نوسان است. بیت‌کوین در دو هفته گذشته در محدوده‌ای بین ۳۸ هزار و ۵۰۰ دلار تا ۳۱ هزار و ۵۰۰ دلار در نوسان بود.

 

قیمت بیت کوین امروز 

بیت‌کوین با ریزش بیش از ۶ درصد در کانال ۲۷ هزار دلار و اتریوم با سقوط بیش از ۱۲ درصد به قیمت یک هزار و ۴۵۸ دلار معامله می‌شوند.

قیمت انواع ارز‌های شاخص دیجیتالی امروز در روند معاملات در بازار‌های تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد.

در ساعات نخست معاملات امروز (یکشنبه)، بازار رمزارز‌ها روند نزولی در پیش گرفته و اکثر کوین‌ها در محدوده قرمز قرار دارند.

ارزش بازار جهانی رمزارز‌ها در حال حاضر ۱.۱ تریلیون دلار است که ۷.۹۲ درصد افت را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد. همچنین حجم کل معاملات در طول ۲۴ ساعت گذشته ۲۱.۳ درصد افزایش یافته و به ۸۰.۵ میلیارد دلار رسیده است.

بیت‌کوین با ریزش بیش از ۶ درصد در کانال ۲۷ هزار دلار و اتریوم با سقوط بیش از ۱۲ درصد به قیمت یک هزار و ۴۵۸ دلار معامله می‌شوند. سایر رمزارز‌های مشهور مانند دوج‌کوین، شیبا اینو، ریپل و کاردانو نیز شاهد افت قیمت بودند. بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۵۲۳.۹۱ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۵.۵۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱۷۶.۷۱ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۵.۳۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. تتر

تتر با نماد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷۲.۴۲ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۶.۳۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

آنچه دیگران میخوانند: قیمت بیت کوین چگونه بر آلت کوین تأثیر می گذارد؟/ قیمت ارزهای دیجیتال 7 مهر 1400 قیمت بیت کوین در 1 مهر 1400/ عرضه اولیه در رمزارزها چیست؟

نویسنده: علی اکبر رضایی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب