چگونه با استفاده از چرخ رنگ لباس ها را ست کنیمچگونه با استفاده از چرخ رنگ لباس ها را ست کنیم

چگونه با استفاده از چرخ رنگ لباس ها را ست کنیم : اینکه بدانید چگونه میتوانید رنگ های لباس خود را با هم ست کنید می تواند سوال بزرگی باشد. در این مطلب همراه ما باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه با استفاده از چرخ رنگ لباس ها را ست کنید:

فهرست مطالب این صفحه:

چرخ رنگ چیست؟رنگ های اولیه، ثانویه و سوم چیست؟چگونه با استفاده از چرخ رنگ لباس ها را ست کنیمبا رنگ های مشابه شروع کنید.رنگ های مکمل را در آغوش بگیرید.رنگ های خنثی را با هم مخلوط کنید.جین را به عنوان یک رنگ خنثی بپوشید.کمد خود را بر اساس چرخه رنگ سازماندهی کنید.

چرخ رنگ چیست؟

چرخه رنگ یک نمودار دایره ای است که روابط بین رنگ های مختلف را نشان می دهد. اسحاق نیوتن اولین چرخ رنگ را در کتاب Opticks خود در سال 1704 ایجاد کرد. نیوتن یک چرخه رنگی نامتقارن با هفت رنگ قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش ایجاد کرد. در سال 1810، یوهان ولفگانگ فون گوته یک چرخه رنگ متقارن با تنها شش رنگ ایجاد کرد که شبیه به چیزی است که معمولاً امروزه استفاده می کنیم. هنرمندان و طراحان مد از چرخ های رنگی برای ایجاد طرح های رنگی استفاده می کنند که جلوه هنری دلخواه را ایجاد می کند.

چگونه با استفاده از چرخ رنگ لباس ها را ست کنیم

بیشتر بخوانید: چند استایل رنگی برای خانم ها

رنگ های اولیه، ثانویه و سوم چیست؟

چرخه رنگ توسط سه رنگ اصلی که یک طرح رنگ سه‌گانه را تشکیل می‌دهند، لنگر می‌یابد. در مدل سنتی رنگ RYB، این رنگ های اصلی قرمز، زرد و آبی هستند. می توانید رنگ های اصلی را با هم ترکیب کنید تا رنگ های ثانویه ایجاد کنید: سبز، نارنجی و بنفش. مخلوط کردن یک رنگ اصلی با یک رنگ ثانویه منجر به یک رنگ سوم می شود: سرخابی (قرمز-بنفش)، سرخابی (قرمز-نارنجی)، کهربایی (زرد-نارنجی)، چارتری (زرد-سبز)، سبز آبی (آبی-سبز) و بنفش (آبی-بنفش).

چگونه با استفاده از چرخ رنگ لباس ها را ست کنیم

درک تئوری رنگ های پایه را برای ترکیب و ست کردن لباس های کمد لباس خود به کار ببرید.

بیشتر بخوانید: نگاهی به همه رنگ های ترند 2022

با رنگ های مشابه شروع کنید.

رنگ های مشابه در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار دارند و یک رنگ مشترک دارند. وقتی رنگ‌های جدید را در کمد لباس‌های خود قرار می‌دهید، رنگی را پیدا کنید که برای شما احساس امنیت می‌کند – مثلاً آبی روشن. در چرخه رنگ، آبی بین آبی و بنفش آبی قرار می گیرد. اگر با آبی روشن احساس راحتی می کنید، رنگ آبی یا بنفش آبی را برای یک پالت ظریف و دو رنگ به آن اضافه کنید.

چگونه با استفاده از چرخ رنگ لباس ها را ست کنیم

رنگ های مکمل را در آغوش بگیرید.

رنگ‌های مکمل در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار دارند و می‌توانند تضاد قدرت زیبایی را ایجاد کنند: به رنگ فوشیا و چارتری یا سبز بورگوندی و جنگلی فکر کنید. وقتی انتخاب های رنگی جسورانه ای انجام می دهید، هر دو رنگ برجسته می شوند.
از لوازم جانبی استفاده کنید که «همخوانی ندارند». مگر اینکه به دنبال یک ظاهر تک رنگ کامل هستید، نگران ست کردن کمربند خود با کیف دستی و کفش خود نباشید. این لوازم جانبی کوچکتر در واقع مکانی عالی برای آزمایش رنگ های روشن هستند.

چگونه با استفاده از چرخ رنگ لباس ها را ست کنیم

رنگ های خنثی را با هم مخلوط کنید.

رنگ های خنثی پایه ای عالی برای کار با رنگ های روشن تر هستند، اما می توانند با هم کار کنند. ترکیب رنگ فقط مربوط به رنگ‌های تند نیست – رنگ‌های خنثی مانند قهوه‌ای، مشکی، آبی سرمه‌ای و سفید تقریباً همیشه به خوبی جفت می‌شوند، بنابراین از پوشیدن شلوار مشکی با کفش‌های قهوه‌ای نترسید.

چگونه با استفاده از چرخ رنگ لباس ها را ست کنیم

جین را به عنوان یک رنگ خنثی بپوشید.

جین را یک رنگ خنثی در نظر بگیرید، یعنی می توانید آن را با هر رنگ دیگری (از جمله آبی) ترکیب کنید و احتمالاً عالی به نظر می رسد. این همچنین به این معنی است که می توانید لباس های جین را با هم مخلوط کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از سایه های جین است که شبیه به یکدیگر هستند اما به اندازه کافی متفاوت هستند که ظاهر شما خیلی همسان نباشد. سعی کنید شلوار جین میان‌شویی را با یک پیراهن جین روشن و یا شلوار جین تیره را با یک کت جین میان‌شوش ست کنید.

چگونه با استفاده از چرخ رنگ لباس ها را ست کنیم

کمد خود را بر اساس چرخه رنگ سازماندهی کنید.

با سازماندهی کمد خود بر اساس رنگ، فرآیند انتخاب لباس را ساده کنید. هماهنگی رنگ کمد شما را آسان تر می کند تا دقیقاً آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید و همچنین به شما کمک می کند ترکیب رنگ های جدیدی ایجاد کنید. قطعه ای را که می خواهید بپوشید بردارید و آن را در کنار سایر وسایل داخل کمد نگه دارید. می توانید ببینید کدام خانواده رنگی با رنگ اصلی شما بهترین کار را دارد.

سخن نهایی:

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید. سعی کنید رنگ های ساده را در کنار هم قرار دهید و از استفاده بیش از حد از رنگ ها بپرهیزید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: 7 رنگ لباس که شما را جوان تر نشان می دهد

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب