تردد خودروهای سنگین از پل آزادی خرمشهر ممنوع شدبه گزارش تیتربرتر؛ نادر عمیدزاده روز دوشنبه اظهار داشت: مکاتباتی با پایانه ها، سازمان حمل و نقل جاده ای و بندر خرمشهر انجام شده و در این راستا مسیر جایگزین از جمله پل سوم خرداد و یادگار امام را به خودروهای سنگین اعلام شده است. 

وی افزود: به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار پل آزادی خرمشهر(پل قدیم) از سوی شورای فنی استان و بازدید معاون عمرانی استانداری خوزستان، کمیسیون عمران مجلس و سازمان مدیریت برنامه ریزی منتج به تخصیص اعتباری برای اخذ مشاوره و در اختیار شهرداری قرار گیرد که هم اینک شهرداری مشاوره را گرفته است.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک نظر مشاورفنی به فرمانداری اعلام خواهد شد افزود: پس از اعلام نظر مشاور فنی شهرداری خرمشهر تصمیمات لازم و نهایی گرفته خواهد شد.

عمیدزاده با اشاره به نظارت بر ساخت و ساز در خرمشهر بیان داشت: نظام مهندسی و شهرداری باید نظارت مستمر برای ساخت و ساز در سطح شهر از ابتدای صدور پروانه ساخت تا پایان کار داشته باشند.

وی ادامه داد: در این ساختمان علاالدین به هر دلیلی مسئول وقت شهرداری نظارتی نداشتند و هم اینک تذکرات لازم داده شده و برای ایمن سازی این ساختمان مهلت داده شده و در حال حاضر نظام مهندسی طبقه هم کف را تایید کرده منتها برای ادامه کارباید طبقه 2 و سه را ایمن سازی کنند.

ثبات مدیریت در شهرداری خرمشهر مورد نیاز است

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: باید کارها را ریشه ای حل کرد ضمن اینکه اعضای شورا تلاش خود را انجام می دهند ولی ثبات مدیریت در شهرداری مورد نیاز و مهم است تا مسایل و مشکلات شهری رفع شود.

عمیدزاده افزود: در حال حاضر رئیس شورای شهر خرمشهر عزل نشده و ایشان اعتراض خود را به استان اعلام کرده و تا زمان صدور رای استان به فعالیت خود در شورا ادامه می دهد.

وی در ادامه گفت: تا وقتی شورا بر اساس اهدافی که نظام جمهوری اسلامی به راه خود ادامه می دهند و ما از آنها پشتیبانی خواهم کرد.

عمیدزاده بیان کرد: نظارت شهرداری در برخی از اماکن و موضوعات ضعیف است و برای ساخت و ساز باید پلیس ساختمان داشته باشد.

فضای سبز در خرمشهر به تجاری تبدیل شده است

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: همچنین در حوزه فضای سبز در سالهای گذشته خیلی از فضای سبز تبدیل به تجاری شده و دستگاه قضایی در حال پیگیری است.

پل آزادی خرمشهر(پل قدیم ) سال 1339 شمسی ساخته شد، زمان جنگ تحمیلی آسیب های جدی دید و سال 1370 از سوی ستاد بازسازی مرمت شد و با توجه به گذشته 24 سال از مرمت و تردد کامیون های سنگین آسیب های جدی به سازه آن وارد شد است.

شهرداری خرمشهر بارها برای جلوگیری از ورود کامیون ها و خودروهای سنگین از این پل، علایم ورود ممنوع در طول مسیر و جاده منتهی به پل قدیم نصب کرده است، ولی برخی رانندگان کامیون های سنگین بدون رعایت مقررات و بدون توجه به علایم از این پل می گذرند. 

خبرنگار:سمیه اریس

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب