• خبر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۳-۲۳
برترین خودروهای آفرود روسی

برترین خودروهای آفرود روسیتیتربرتر: روسیه یکی از ۱۵ کشور برتر در حوزه ی خودرو سازی در جهان است اما خودرو های ساخته شده توسط شرکت های خودرو سازی روسیه را نمی توان با برند های مطرح آمریکایی، آلمانی و … مقایسه کرد زیرا این شرکت ها معروف نیستند و کیفیت خودرو های این شرکت ها نسبت به برند های دیگر کم تر است. این شرکت ها در زمان جماهیر شوروی خودرو های خود را به کشور های متحد جماهیر شوروی صادر می کردند اما بعد از فروپاشی این کشور، صادرات خودرو های روسی کم رنگ تر شد در بین خودرو های ساخته شده توسط خودروسازان روسی، خودرو های آفرود نیز خوش درخشیدند و در ارتش بسیاری از کشور ها مورد استفاده قرار گرفت اما با بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی این خودرو ها توسط ارتش به مزایده گذاشته شد و بین مردم فروخته شد و از این خودرو ها به عنوان یک خودروی آفرود استفاده شد.

خودرو های روسیه در بازار جهانی به دلیل مقاوم و بادوام بودن معروف هستند مخصوصا خودرو هایی که طراحی آن به زمان اتحاد جماهیر شوروی بر می گردد البته این را نیز بگوییم که خودرو های روسی طراحی زیبا و جذابی ندارند بلکه از نظر استحکام و دوام بسیار مقاوم هستند همچنین این خودرو نسبت به کاری که برای آن ساخته شده است کارایی بالایی دارد.

آفرود در روسیه بیش تر  بر روی برف انجام می گیرد به همین دلیل برای همین خودرو های آفرود روسیه بیش تر برای رانندگی روی برف ساخته شده است و از نظر ظاهری بسیار نا هنجار، زخیم و نا خوشایند هستد اما این خودرو ها که شبیه یک نفر بر نظامی هستند برای آفرود بازان ایرانی بسیار جذاب هستند در این مقاله به معرفی ۵ خودروی سر سخت آفرود روسی خواهیم پرداخت.

ترکول (Trekol)

ترکول (Trekol) ترکول (Trekol)

ترکول یکی از خودرو های آفرود ساخته‌ی کشور روسیه است که با تایر های شناور کم فشار خود شناخته می شود که توانایی آفرود بسیار بالایی دارد و می تواند با تایر های کم فشار خود، مسیر های برفی را بپیماید.

این خودرو در دو نسخه چهار چرخ و شش چرخ به بازار عرضه شده است و بر روی این خودرو یک موتور با حجم ۲۴۰۰ سی سی نصب شده است و در کنار آن به یک موتور هیبریدی ساخته شرکت هیوندای نیز مجهز است. سرعت این خودرو بسیار پایین است و حداکثر سرعت این خودرو ۸۰ کیلومتر بر ساعت است اما چیزی که باعث می شود سرعت پایین این خودرو به چشم نیاید قدرت بسیار زیاد آن در آفرود است.

از دیگر مزایای این خودرو می توان به قیمت بسیار مقرون به صرفه این خودرو اشاره کرد که در بازار روسیه به قیمت ۲۲۰۰۰ دلار به فروش می رسد و بدنه ی این خودرو عایق حرارت است یعنی اگر دمای خارج از هوا ۶۰ درجه زیر صفر باشد بدنه این خودرو اجازه نمی دهد سرما به داخل خودرو نفوذ کند.

شرپ (Sherp)

شرپ (Sherp) شرپ (Sherp)

شرپ در نگاه اول خودرویی بسیار خنده دار و احمقانه است زیرا تایر های بسیار بزرگی دارد که قطر آن به ۱۶۰ سانتی متر می رسد که تایر های شرپ از کابین این خودرو بزرگ تر است اما زمانی که توانایی های آفرود آن را بررسی می کنیم به این نتیجه می رسیم که می توان این خودرو را به عنوان یکی از بهترین خودرو های آفرود در جهان معرفی کرد.

این خودرو به یک موتور ۴ سیلندر توربو دیزلی مجهز است و حجم موتور آن ۱۵۰۰ سی سی است که قدرت تولید شده توسط موتور ۴۴ اسب بخار است و حداکثر سرعت این خودرو ۴۸ کیلومتر بر ساعت است و سرعت آن در آب ۶ کیلومتر بر ساعت است.

این خودرو می تواند از موانعی با ارتفاع یک متر عبور کند و توانایی بسیاری در آفرود و بیراهه نوردی دارد قیمت پایه این خودرو ۶۰۰۰۰ دلار است.

مطالب مرتبط:

چهره جدید BMW Z4 برای ماجراجویی آفرودی معرفی و بررسی ماشین فورد موستانگ 2021

زیل پونیشر (Zil punisher)

زیل پونیشر (Zil punisher) زیل پونیشر (Zil punisher)

زیل پونیشر یک خودروی نظامی روسیه است که بسیار زشت، چغر و مقاوم است  و ظرفیت آن ۱۰ نفر است که به عنوان یک نفر بر استفاده می شود همچنین توانایی های بالایی در آفرود دارد و بدنه این خودرو ضد گلوله است و بسیار پرسرعت است، حداکثر سرعت این خودرو ۲۳۵ کیلومتر در ساعت است.

این خودرو  مجهز به یک موتور ۸ سیلندر است که ۷۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کند این قدرت برای یک خودروی ۱۲ تنی بسیار عالی است. زیل پونیشر برای استفاده عموم مردم آزاد نیست و فقط ارتش روسیه از آن استفاده می کند.

آوتوروس شامان (Avtoros Shaman)

آوتوروس شامان (Avtoros Shaman) آوتوروس شامان (Avtoros Shaman)

آوتوروس یک خودروی ۸ چرخ است که با تایر های بزرگ و کم فشار خود می تواند از هر مسیر صعب العبور، عبور می کند در این خودرو همه ی چرخ ها به طور جداگانه حرکت می کند و همه ی چهار چرخ را می توان قفل کرد.

این خودرو مجهز به یک موتور ۳ لیتری با توان تولید ۳۰۰ اسب بخار قدرت است و به دلیل وزن زیادی که دارد حداکثر سرعت آن به ۸۰ کیلومتر بر ساعت می رسد جالب اینجا است که آوتوروس شامان با این که بسیار بزرگ است ولی مجوز تردد در خیابان های روسیه را دارد و قیمت این خودرو در بازار جهانی ۱۳۰ هزار دلار است.

آتون ایمپلس وایکینگ (Atom impulse Viking)

آتون ایمپلس وایکینگ (Atom impulse Viking) آتون ایمپلس وایکینگ (Atom impulse Viking)

این خودرو برای اولین بار 10 سال پیش توسط شرکت  Atom impulse به بازار عرضه شد که هر ساله نسخه ی جدید آن به بازار ارائه می شود که تغییرات زیادی روی آن اعمال نمی شود.. این خودروی دو زیست اوج هنر شرکت Atom impulse است.

این خودرو مجهز به یک موتور دیزلی  است که توانایی تولید ۱۶۵ اسب بخار را دارد و حداکثر سرعت آن ۸۰ کیلومتر بر ساعت است همچنین برای پیمایش در آب هم از یک واتر جت در این خودرو استفاده شده است.

در این مقاله به معرفی ۵ خودروی عجیب و مقاوم ساخته شده در کشور روسیه پرداختیم شما هم می توانید نظرات خودتان را در مورد این خودرو را برای ما کامنت کنید.

آنچه دیگران میخوانند: بهترین خودروی آفرود در سال 2021  معرفی و بررسی فورد اکواسپورت 2021

گردآورنده: زهرا فرامرزی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب