پیش از خرید اینترنتی شلوار، این نکات را باید بدانید!خرید شلوار از آن خریدهای شیرین اما پر حاشیه است. بلندی‌اش همانقدر مهم است که اندازه کمرش و حتی گشادی و تنگی‌اش. همه اینها به کنار ایستایی شلوار و هماهنگی‌اش با فرم پاها و اندام هم مهم است. حالا فکر کنید که قرار است این همه جزئیات را بسپارید به انتخاب آنلاین. حتما که انتخاب سخت می‌شود اما غیر ممکن هرگز. در این گزارش با شما از فاکتورهای انتخاب شلوار می‌گوییم وقتی پای خرید اینترنتی شلوار ‌در میان است.

ad bannerad banner

خرید اینترنتی شلوارخرید اینترنتی شلوار

سایز را فراموش کنید

ساده و قدیمی‌ترین راه انتخاب شلوار انتخاب بر مبنای سایز است. اما در دنیای خرید اینترنتی و آنلاین این روش به تنهایی جواب نمیدهد. آن هم به چند دلیل ساده. اول اینکه هر برندی سایزبندی خاص خودش را دارد و ممکن است سایز 36 برند آبی با 36 برند سبز یکی نباشد. طرف دیگر ماجرا خودشمایید. ممکن است اختلاف سایز داشته باشید یعنی دور کمر 36 داشته باشید با قدی بلندتر یا کوتاه‌تر از قد نرمال. بنابراین این روش را بگذارید کنار و به اندازه‌گیری اعتماد کنید‌.

خرید اینترنتی شلوارخرید اینترنتی شلوار

حتما بخوانید...
10 درس مهم از جورجیو آرمانی؛ از موفق‌ترین طراحان مد
۱۰ تصوری که خانم ها حین خرید شلوار جین دارند

اندازه‌گیری با شلوار قدیمی

اندازه‌گیری برای خرید اینترنتی شلوار میتواند برمبنای شلواری باشد که اندازه‌هایش از هر نظر مورد تایید شماست. کافی است شلوار را  به پشت روی سطحی صاف بی‌اندازید چین‌وچروک‌هایش را بگیرید و با متر شروع کنید به اندازه گیری. برای رسیدن به عدد کمر متر را پشت  نوار کمر شلوار از یک پهلو به پهلوی کناری برسانید و عدد را دوبرابر کنید.  اندازه کمر تا خط میانی جایی که دو لنگ شلوار شروع می‌شوند اندازه فاق را به شما میدهد. برای رسیدن به اندازه دور باسن هم کافی است وسط زیپ را پیدا کنید و تا انتهای دوخت‌های کناری شلواراندازه بگیرید و عدد به‌دست آمده را دو برابر کنید.

خرید اینترنتی شلوارخرید اینترنتی شلوار

به خودتان اعتماد کنید

اما از آنجا که طراحی شلوارها و حتی سبک‌شان همیشه یکی نیست مطمئن‌ترین روش اندازه‌گیری برمبنای اندام خود شماست. در این روش یک‌راست بروید سراق بلندی فاق شلوار یعنی فاصله کمر تا قسمتی که دو لنگ شلوار از هم جدا می‌شود. این اندازه مهم است چون جای تغییر ندارد؛ اندازه قد یا حتی کمر را شاید بشود با ترفندهای خیاطی اصلاح کرد اما فاق غیر قابل تغییر است.

خرید اینترنتی شلوارخرید اینترنتی شلوار

عدد فاق!

برای رسیدن به عدد فاق، به اندازه دقیق سانتی‌متر نیاز دارید و یک نوار کمکی. در قدم اول خرید اینترنتی شلوار خط کمر را پیدا کنید به این شکل که چیزی حدود 3 تا 5 سانتی‌متر از ناف بالاتر بیاید و باریک ترین قسمت کمر را پیدا کنید. نوار کمکی را دقیقا همینجا ببندید. حالا لازم است یک سر متر را روی نوار کمکی در قسمت پشت کمر قرار بدهید سر دیگرش را از بین پاها رد کنید و به صورت کیپ به نوار کمکی قسمت جلو برسانید. عددی که بدست می‌آورید بلندی فاق شما را نشان میدهد. اندازه‌ای که برای انتخاب شلوار از هر سبکش به ‌کارتان می‌آید.

خرید اینترنتی شلوارخرید اینترنتی شلوار

کدام شلوار؟!

بعد از رسیدن به عدد فاق نوبت می‌رسد به انتخاب سبک شلوار؛ یعنی اگر قرار است شلوارتان فاق کوتاه باشد خط کمر را باید چیزی حدود 5 سانتی‌متر پایین‌تر از ناف در نظر بگیرید. برای شلواری با قاق متوسط خط کمر را باید دقیقا زیر ناف در نظر بگیرد و بالاخره برای شلوارهای فاق بلند همین مام‌استایل‌های پرطرفدار امروزی باید خط کمر را  بسته به مدل شلوار بین 3 تا 5 سانتی‌متر بالای ناف در نظر بگیرید.

اگر قصد خرید لباس مردانه دارید، مطلب زیر هم می‌تواند برایتان مناسب باشد:

خرید انواع لباس مردانه

فوت کوزه‌گری

خیالتان از فاق که راحت شد بروید سراغ کمر. برای رسیدن به اندازه دقیق دور کمر باید  بروید سراغ باریک‌ترین قسمت کمر که پیشتر هم  پیدایش کردید یعنی بسته به فرم اندام‌تان چیزی حدود 3 تا 5 سانتی‌متر بالاتر از ناف. حالا  متر را همین جا دور کمر بچرخانید. جایی که دوسر متر به هم میرسد اندازه کمر شماست. برای رسیدن به اندازه درست به اندازه یک انگشت بین متر و کمر فاصله درنظر بگیرید. لازم به گفتن هم نیست که وقت اندازه‌گیری، شکم باید در عادی‌ترین حالت ممکن باشد. فوت کوزه‌گری این اندازه‌گیری این است که در مرحله انتخاب شلوار سایز کمر را دو عدد بیشتر از عدد به ‌دست آمده در نظر بگیرید تا احتمال خطا را به صفر نزدیک کنید.

خرید اینترنتی شلوارخرید اینترنتی شلوار

یک انتخاب بی‌نقص!

برای رسیدن به یک انتخاب بی‌نقض به دو اندازه دیگر هم نیاز دارید: اندازه دور باسن و دور ران. برای رسیدن به اندازه درست باید پاها را جفت کنید و متر را از  برجسته‌ترین قسمت باسن عبور دهید و قسمت جلو جایی که دوسر متر به هم می‌رسد را در نظر بگیرید البته لازم است متر را  کمی ‌شل‌تر بگیرد. حالا یک راست بروید سراغ اندازه گیری دور ران، باز هم بروید سراغ برجسته‌ترین قسمت، چرخواندن متر و تمام! 

خرید اینترنتی شلوارخرید اینترنتی شلوار

نقطه پایان

قدم آخر اندازه گیری قد شلوار است. برای انتخاب بی‌دردسر بایدقد استاندارد شلوار یعنی فاصله کمر تا قوزک را در نظر بگیرید و بسته به فرم شلوار کم و زیادش کنید. برای رسیدن به عدد دقیق‌تر بهتر است ابتدا  قد داخلی شلوار را اندازه بگیرید یعنی از فاق تا قوزک. بعد بروید سراغ قد بیرونی، این‌بار فاصله کمر تا قوزک. حالا میرسید به نقطه پایان و چک کردن اعداد به دست آمده با اندازه‌های شلواری که قرار است سفارش دهید.

 هر آنلاین‌شاپی نشاید!

مرحله بعد از اندازه‌گیری، مرحله مهم و تاثیرگذار انتخاب آنلاین‌شاپ است. مهمترین فاکتور برای اعتماد به آنلاین‌شاپ البته  بعد از اعتبارش، امکان تعویض است. این فرصت به شما اجازه می‌دهد تا اگر به هر دلیلی انتخاب‌تان مناسب نبود بتوانید تغییرش دهید. حواس‌تان به اظهار نظرهای کاربران هم باشد گاهی همین کامنت‌های ساده شما را می‌رساند به بهترین انتخاب.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب