صنایع دستی، نقش عمده ای در حفظ فرهنگ و روح یک ملت داردطاهره شهرکی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار ضمن گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی به فعالین این عرصه در کشورگفت: صنایع دستی، نقش عمده ای در حفظ فرهنگ و روح یک ملت دارد.

شهرکی گفت: در «روز جهانی صنایع دستی» دهم ژوئن، فرصت مناسبی فراهم آمده است که به بخشی از غنای فرهنگی و تاریخی مردم استان سیستان و بلوچستان اشاره نمایم، صنعتگران و سازندگان صنایع دستی با خلاقیت نشات گرفته از روح خود دست آفرینه های خلق می کنند که باورها و سنت ها در دل آن نهفته و درخشش آن ها در دست سازه هایشان متجلی است.

وی بیان کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار ازگذشته در کنار حمایت های ورزشکاران، هنرمندان و دیگر قشرها طرح حمایت از صنعتگران سیستان و بلوچستان را در برنامه خود قرار داده است تا بتواند علاوه بر ایجاد زمینه برای فروش محصولات، آموزش های لازم را به آنان بدهد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی برای شاغلان صنایع دستی گفت: این کارگاه‌های آموزشی با هدف افزایش سطح آگاهی، توانمندسازی و به روزرسانی دانش شاغلین صنایع دستی به منظور رشد، بهبود کسب و کار هنرمندان و صنعتگران هنرهای سنتی و صنایع برگزار شده است.

طاهره شهرکی تشکیل این دوره ها و انجام آموزش های لازم برای شاغلین صنایع دستی را موجب رشد بیش از پیش در حوزه تولید، کارآفرینی، بازاریابی و فروش صنایع دستی دانست و همچنین گفت: این سازمان در راستای حفظ و ترویج صنایع دستی بومی به منظور آشنایی و علاقه‌مند کردن اقشار مختلف کشور با موضوعات مختلف فرهنگی این منطقه و رابطه آن با گردشگری نسبت به برگزاری کلاس‌های آموزشی ت درولید محور اقدام کرده است.

معاون‌ فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار، صنایع دستی را حاصل روح و دستاورد هنرهای نسل ها که ارتباط فرهنگی در میان جوامع پدید می‌آورد دانست و حمایت از صنعتگران را از اهم برنامه های سازمان منطقه آزاد چابهار در تحقق مسئولیت های اجتماعی این سازمان برشمرد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار

وحید اقاپور را با چاقو زدن | خفتگیری از سلبریتی خوب کشورمان

وحید اقاپور را با چاقو زدن | خفتگیری از سلبریتی خوب کشورمان

var NewsListLimit = 5;
آنچه دیگران میخوانند :

مراسم عقد بندانی احسان علیخانی | رونمایی احسان علیخانی از نامزد دکترش

ببینید | حال دختر مهران غفوریان بد شد | دختر مهران غفوریان در بیمارستان

تیپ خفن بهاره رهنما با مردی خوشتیپ اینستاگرام را ترکاند | بهاره رهنما برای بار سوم ازدواج کرد؟

گیردادن احسان علیخانی به دختر جوان خوش صدا | احسان علیخانی سر شوخی را باز کرد

ببینید | احسان علیخانی در بچگی رکورد داره وزن بوده | احسان علیخانی سنکین وزن ترین نوزاد ایران

var newsMasterIdForRate = "87027";
آیا این خبر مفید بود؟
0
خلاقیت دوره های آموزشی صنایع دستی گردشگری معاون

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب