زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنیتاریخ برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی 1401تاریخ برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی 1401زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی 1401

داوطلبان رشته آموزش تربیت بدنی که قصد دارند برای پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به رقابت بپردازند، می بایست بدانند که لازمه این امر، شرکت در یک آزمون عملی می باشد که دارای دو مرحله مقدماتی و تخصصی بوده و توسط این دانشگاه ها برگزار می شود. همچنین داوطلبان تحصیل در رشته علوم ورزشی سایر دانشگاه ها نیز لازم است در موعد مقرر، در جلسه آزمون عملی حضور داشته باشند.

روند اعلام علاقه مندی داوطلبان این رشته در سال جاری متفاوت از سال های گذشته انجام گرفت. به این ترتیب که سازمان سنجش آموزش کشور زمان ثبت نام و خرید کارت اعتباری شرکت کنندگان را پیش از برگزاری کنکور سراسری و به تبع آن قبل از اعلام نتایج کنکور سراسری در نطر گرفت. در این مقاله قصد داریم در رابطه با زمان و نحوه برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی اطلاع رسانی نماییم.

زمان برگزاری آزمون عملی رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی، هنوز مشخص نمی باشد.

زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی 1401 

آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی شامل دو بخش مقدماتی و تخصصی می باشد که در دو مرحله مجزا برگزار می شود. بخش مقدماتی این آزمون در سال جاری در مرداد ماه اجرا شد و مطابق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور که اجرای این آزمون را بر عهده دارد، آزمون عملی تربیت بدنی منحصراً از متقاضیان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که‌ علاقه مندی خود را با پرداخت هزینه آزمون اعلام کرده باشند و در جلسه کنکور روزهای پنجشنبه 9 تیر ماه و جمعه 10 تیر ماه حضور داشته اند، به عمل خواهد آمد.

در مرحله دوم آزمون عملی آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی تنها متقاضیانی که پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری در این رشته پذیرفته شده باشند، امکان شرکت کردن خواهند داشت.

نحوه برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی 1401

در سال 1400 به علت مشکلات پیش آمده و شرایط خاص کشور در نتیجه گسترش بیماری کرونا، روند برگزاری تمامی آزمون ها از جمله آزمون عملی تربیت بدنی دستخوش تغییر شد. بنابراین این آزمون نیز مطابق تمهیدات و برنامه های بهداشتی در نظر گرفته شده توسط پژوهشگاه تربیت بدنی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور حفظ سلامت داوطلبان، برگزار خواهد شد. آزمون مذکور بر اساس اعلام سازمان مجری، با همکاری 35 دانشگاه در 31 استان کشور اجرا می گردد. مطابق این اطلاعیه، محل دقیق اجرای آزمون برای هر یک از داوطلبان از طریق پایگاه سازمان سنجش آموزش کشور و صفحات رسمی پژوهشگاه تربیت‌ بدنی به نشانی اینترنتی ssrc.ac.ir، اطلاع ‌رسانی خواهد شد.

علاقه مندان رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی پردیس های دانشگاه های فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش، پس از عبور از این دو مرحله آزمون عملی می بایست در یک مصاحبه تخصصی که به منظور بررسی شرایط و صلاحیت های عمومی در دو مرحله مجزا انجام می شود، شرکت نمایند. زمان برگزاری این مصاحبه در دهه دوم مهر ماه توسط سازمان سنجش اعلام می گردد. توجه داشته باشید که غیبت در این جلسه به منزله انصراف متقاضی بوده و در چنین شرایطی، فرآیند گزینش وی متوقف خواهد شد.

مراحل و جزئیات آزمون عملی تربیت بدنی 1401

آزمون عملی تربیت بدنی دارای مراحل مختلفی می باشد لذا شاید برای بسیاری از داوطلبان این سوال پیش بیاید که در طی این آزمون عملی چه حرکات فیزیکی مورد سنجش قرار گرفته می شود؟

مجموعه ای از اعمال فیزیکی مورد سنجش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کشش بارفیکس ( در این نوع از ورزش تنها دو پای داوطلب با زمین تماس داشته و لذا در هنگام بالا و پایین کردن، بارفیکس بایستی با قفسه سینه برخورد داشته باشد.) دریبل با توپ ( در این نوع از سنجش متقاضی با توپ باید از بین دو یا چند مانع به صورت مارپیچ عبور نماید.) دراز و نشست با توپ ( در این مرحله توپ مابین دست ها قرار گرفته و با دراز و نشست توپ بایستی مابین پاها و در زمان برگشت بالای سر ورزشکار قرار گیرد این حرکت معمولا 20 الی 23 بار تکرار می شود. پرش از 4 مانع در فواصل نسبتا نزدیک زدن یک پشتک و بعد از آن عبور از یک تخته با ابعاد کم و وطویل برداشتن ترتیبی و جابجا کردن دو شیء کوچک در فاصله معین پرتاب دو توپ از خط تعیین شده تست دو

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی تربیت بدنی 1401

برای شرکت کنندگان آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، یک کارت ورود به جلسه اختصاص می یابد که در حوزه های برگزاری آزمون به آن ها تحویل داده خواهد شد. بنابراین متقاضیان موظف اند با همراه داشتن لباس‌ و کفش‌ ورزشی‌ منحصراً در روزهای تعیین‌ شده‌ در حوزه برگزاری مربوطه حضور یابند. ارائه کارت شناسایی جزء الزامات حضور در محل اجرای آزمون بوده و بدیهی ‌است‌ در صورت فراموش کردن‌ شناسنامه و کارت ملی توسط داوطلب،‌ مراحل معاینات و آزمون ‌عملی‌ و مصاحبه از وی‌ به ‌عمل ‌نخواهد آمد. 

نکات قابل توجه برای شرکت در آزمون عملی

شرکت در هر آزمونی مستلزم رعایت یک سری نکات و الزامات جهت حضور با آمادگی کامل در محل برگزاری آن می باشد. نکاتی که لازم است داوطلبان در این خصوص مورد توجه قرار دهند، عبارت اند از:

به همراه داشتن یک قطعه عکس ۴×۳، لباس و کفش ورزشی‌، وسایل بهداشتی لازم از جمله 3 عدد ماسک، دو جفت دستکش لایتکس و مواد ضدعفونی کننده، اصل شناسنامه و یا کارت ملی، اصل فیش هزینه تست‌های سلامت و تندرستی و انجام معاینه پزشکی در زمان آزمون عملی الزامی است. چنانچه متقاضیان این لوازم را فراموش کنند، حق شرکت در آزمون عملی را نخواهند داشت. حتما یک ساعت قبل از شروع آزمون در محل حاضر شوید. شرکت کنندگان می بایست یک روز قبل از روز آزمون با مراجعه به سامانه خودارزیابی بیماری کرونا داوطلبان کنکور سراسری نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری خود اقدام نموده و نسخه چاپی آن را در روز برگزاری آزمون نزد خود داشته باشند. این آزمون برای داوطلبان غایب، قابل تکرار، تمدید یا برگزاری به صورت انفرادی نمی باشد اما یک استثنا برای متقاضیان دارای نشانه ابتلا به کرونا در نظر گرفته شده است. به این ترتیب، چنانچه این داوطلبان در زمان اجرای آزمون متوجه شوند و یا احساس کنند که مبتلا به این ویروس گشته اند، علاوه بر تکمیل فرم خوداظهاری مبتلایان و دریافت گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا، حق شرکت در آزمون در تاریخ های تعیین شده را نخواهند داشت و می بایست در تاریخ دیگری که در مهر ماه هماهنگ خواهد شد، حضور یابند. (آزمون برای شرکت کنندگان مذکور، صرفا در شهر تهران برگزار خواهد شد.) رعایت فاصله 2 متری از عوامل اجرایی و سایر متقاضیان از نکات ضروری شرکت در آزمون می‌باشد، ضمن این که وسایل شخصی به هیچ وجه نباید با سایرین رد و بدل گردد.

آزمون رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی، همه ساله با هدف پذیرش علاقه مندان این رشته در دانشگاه های فرهنگیان، تربیت دبیر شهید رجایی و سایر دانشگاه ها در دو مرحله مقدماتی و تخصصی برگزار می شود. پذیرفته شدگان کنکور سراسری پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، در مرحله تخصصی این آزمون شرکت کرده و در صورت قبولی، از آن ها یک مصاحبه تخصصی به عمل خواهد آمد. توجه داشته باشید که پذیرش داوطلبان مشروط به کسب موفقیت در مراحل آزمون عملی و مصاحبه بوده و در صورت عدم شرکت آن ها در جلسه مصاحبه، این موضوع به عنوان انصراف آن ها تلقی خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- آزمون عملی تربیت بدنی سال 1401 در چه تاریخی برگزار خواهد شد؟

زمان برگزاری این آزمون مشخص نشده است.

2- کارت ورود به جلسه آزمون تربیت بدنی چه زمانی منتشر می شود؟

کارت ورود به جلسه در محل برگزاری آزمون به داوطلبان تحویل داده خواهد شد.

3- آزمون عملی تربیت بدنی در چه حوزه هایی اجرا خواهد شد؟

محل دقیق اجرای آزمون برای هر یک از داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و صفحات رسمی پژوهشگاه تربیت ‌بدنی به نشانی اینترنتی ssrc.ac.ir، اطلاع‌رسانی می گردد.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "آزمون عملی تربیت بدنی سال 1401 در چه تاریخی برگزار خواهد شد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "زمان برگزاری این آزمون مشخص نشده است." } },{"@type": "Question", "name": " کارت ورود به جلسه آزمون تربیت بدنی چه زمانی منتشر می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "کارت ورود به جلسه در محل برگزاری آزمون به داوطلبان تحویل داده خواهد شد." } },{"@type": "Question", "name": "آزمون عملی تربیت بدنی در چه حوزه هایی اجرا خواهد شد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "محل دقیق اجرای آزمون برای هر یک از داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و صفحات رسمی پژوهشگاه تربیت ‌بدنی به نشانی اینترنتی ssrc.ac.ir، اطلاع‌رسانی می گردد." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب