اصلاح ساختار و بازتعریف فعالیت نیروی انسانی در سایپا با هدف چابک‌سازیگروه خودروسازی سایپا برای اولین بار موفق شد اصلاح ساختار را به صورت واقعی در مجموعه خود پیاده‌سازی کند تا با بازتعریف فعالیت نیروی انسانی و چابک‌سازی برای این مجموعه را محقق کند.

حدود 5 ماهی است که تیم جدید مدیریتی در گروه خودروسازی سایپا مستقر شده است. زمانی‌که این مجموعه تحویل تیم جدید شد، 80 هزار خودروی ناقص، 5 هزار و 200 خودرو یورو 4 و هزار و 700 خودرو بدون گارانتی وجود داشت، از همین رو تصمیم گرفته شد که 5 موضوع «افزایش تولید»، «ارتقای سطح کیفی خودروها»، «تولید محصولات جدید»، «افزایش بهره‌وری» و «اصلاح ساختار» در دستور کار قرار گیرد.

بر این اساس این مجموعه در مدت کوتاه و با تکیه بر توان مهندسی و کارگری خود توانست بخش قابل توجهی از خودروهای کف پارکینگ که به یک بحران تبدیل شده بود را به شدت کاهش دهد و 86 هزار و 900 دستگاه را به کمتر از 25 هزار دستگاه برساند.

این خودروساز از سوی دیگر توانست در تولید روزانه، رکورد هزار و 730 دستگاه را بزند و این امر در شرایطی محقق شده که 90 درصد خودروها به صورت عبور مستقیم تولید می‌شود، حال آنکه در مدیریت گذشته 80 درصد خودروها با نقص قطعه تولید می‌شد.

در مورد ارتقای کیفیت محصولات نیز اقدامات متعددی در مورد خودروهای شاهین و کوییک انجام شد و از طرفی تولید خودروی تیبا هم به سمت توقف پیش رفت تا سبد محصولات سایپا به روز شود.

در این میان بنا شده گروه خودروسازی سایپا تا پایان سال جاری، سه محصول جدید به بازار معرفی کند تا یکی از 8 فرمان رئیس جمهور که 11 اسفندماه سال گذشته ابلاغ شد مبنی بر اینکه در سال ۱۴۰۱ حداقل تولید ۳ خودروی قدیمی متوقف و ۳ خودرو جدید با کیفیت مطلوب، تولید و عرضه شوند، محقق شود.

مبحث دیگری که طی این مدت گروه خودروسازی سایپا با جدیت پیگیری کرده و بخش قابل توجهی از آن عملیاتی شده اصلاح ساختار با هدف افزایش بهره‌وری و چابک‌سازی فعالیت‌ها است.

سال‌های گذشته، مدیران وقت نسبت به اصلاح ساختار و افزایش بهره‌وری وعده‌هایی داده بودند اما در هیچ دوره‌ای چنین امری محقق نشد و همواره افراد سفارشی و فرمایشی وارد گروه خودروسازی سایپا می‌شدند.

در این دوره اما سعی شده که تفکیک وظایف بر اساس توانمندی، تخصص و مهارت نیروی انسانی باشد، بدین جهت برای اولین بار ساختار نیروی انسانی بر اساس ویژگی‌های تخصصی متناسب‌سازی شده و البته این روند تا حصول نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت.

در راستای اصلاح ساختار، حدود 200 نیروی انسانی متخصص جذب واحدهای فنی و مهندسی شده است تا با استفاده از دانش آنها بتوان سایپا را در مسیر توسعه و اعتلا قرار داد.

 

خبرگزاری فارس

خوشگذرانی لاکچری سپهر حیدری با همسر پلنگش در دبی | همسر سپهر حیدری در دبی کولاک کرد

خوشگذرانی لاکچری سپهر حیدری با همسر پلنگش در دبی | همسر سپهر حیدری در دبی کولاک کرد

var NewsListLimit = 5;
آنچه دیگران میخوانند :

خوشگذرانی لاکچری سپهر حیدری با همسر پلنگش در دبی | همسر سپهر حیدری در دبی کولاک کرد

ببینید | فیلم لو رفته از گپ و گفت احسان علیخانی با دختران جوان | احسان علیخانی عشقش را پنهان میکند

لاغری شک بر انگیز امیر نوری | چی بر سر آقای بازیگر آمده است

رونمایی خفن نازنین بیاتی از همسرش | ازدواج نازنین بیاتی علنی شد

دختر فریبا نادری مادرش را لو داد | فریبا نادری از عشقش رونمایی کرد

var newsMasterIdForRate = "87242";
آیا این خبر مفید بود؟
0
ارتقای سطح رئیس جمهور سایپا نیروی انسانی یورو

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب