چانگان یونی وی سدان مدرن و جذاب چینیچانگان یونی وییونی وی

کمپانی چانگان به تازگی آخرین محصول از سری یونی این کمپانی را معرفی کرده است که این خودرو چانگان یونی وی (UNI-V) نام دارد و در رده سدان های چینی قرار می گیرد.

فهرست مطالب

طراحی چانگان یونی ویکابین چانگان یونی ویمشخصات فنی چانگان یونی ویقیمت یونی وی

پیش تر، خودروهای چانگان یونی تی و یونی K را از چانگان دیده بودیم و می دانیم نسل جدید خودروهای کمپانی چانگان را تشکیل می دهند. این سری که قرار است در آینده خیلی بیش تر از آن بشنویم، سبکی جدید و منحصر به فرد را در طراحی دنبال می کند و با آن چه در محصولات قدیمی چانگان نظیر CS35 دیده بودیم بسیار متفاوت است. چانگان در سال های اخیر سعی کرد با معرفی کانسپت هایش پیش نمایشی از سبک جدیدش داشته باشد و حالا می بینیم طراحی کانسپت ها به خودروهای تولیدی رسیده است و آن ها توانسته اند بسیاری از المان های مدرن را در طراحی استفاده کنند.

طراحی چانگان یونی وی

چانگان یونی وییونی وی

چانگان یونی وی براساس کانسپت چانگان ویژن V طراحی شده است که سال گذشته در نمایشگاه پکن رونمایی شد. طراحی این خودرو بسیار جسورانه است، چراکه چانگان در طراحی سبکی رادیکال و خاص را پیش گرفته و خودرویی کاملاً متفاوت را معرفی کرده است. المان های به کاررفته در طراحی با کراس اوورهای یونی تی و یونی K ثابت است و در این خودرو هم جلوپنجره فریم لس را داریم که یکپارچه درون سپر طراحی شده و در کناره ها چراغ های باریک با ال ای دی های خطی دیده می شود که در سری یونی چانگان دیده بودیم.

چانگان یونی وییونی وی چانگان یونی وییونی وی

نسبت های ابعادی در فاصله محوری به همراه ورودی های هوای بزرگ و اسپلیتر جلو باعث شده است چهره ای کاملاً اسپرت را در این سدان داشته باشیم. برآمدگی های کناری کاپوت و طراحی برجسته در گلگیرها باعث شده است عرض این خودرو بیش تر به نظر آید و چانگان یونی وی عضلانی تر باشد. در نمای کناری شیب سقف و طراحی یکدست صندوق باعث می شود ظاهر فست بک را در این خودرو داشته باشیم و طراحی رینگ های آلومینیومی جدید هماهنگ با دیگر عناصر طراحی بدنه انجام شده است تا همه چیز در یونی وی زیبا، مدرن و جذاب باشد.

چانگان یونی وییونی وی

از نظر ظاهری گرچه می توان الهام طراحی را در قسمت های مختلف دید، اما کمپانی چانگان به خوبی از پس طراحی برآمده و می توان گفت این خودرو یکی از زیباترین سدان های چینی است که در سال های اخیر معرفی شده است.

چانگان یونی وی ۴,۶۸۰ میلی متر طول، ۱,۸۳۸ میلی متر عرض و ۱,۴۳۰ میلی متر ارتفاع دارد و فاصله محوری در این خودرو به ۲,۷۵۰ میلی متر می رسد. در طراحی بدنه یکی از معیارها راندمان آیرودینامیکی است و مهندسان چانگان ادعا می کنند ضریب درگ خوب و پایینی برای این خودرو ثبت می شود.

چانگان یونی وییونی وی

از دیگر نکات خاص در طراحی می توان به طراحی چراغ های متصل عقب، چراغ ترمز روی دیفیوزر و اسپویلر فعال عقب اشاره کرد که این اسپویلر براساس حالت رانندگی و سرعت تنظیم می شود.

کابین چانگان یونی وی

کابین چانگان یونی ویکابین یونی وی

طراحی داخلی چانگان یونی وی همانند طراحی بدنه مدرن و به روز است. البته کلیت طراحی داخلی همان سبکی را دنبال می کند که در طراحی سدان آلسوین یا همان FMC 511 دیده بودیم، اما به طور محسوسی به روزتر و زیباتر شده است. درون کابین رنگ زمینه مشکی را در روکش چرم و جیر می بینیم و به کار بردن قطعات نارنجی رنگ در داخل باعث شده است کابین مانند بدنه اسپرت و جوان پسند باشد. دریچه های تهویه به صورت پنهان و روی خطوط افقی داشبور طراحی شده است و صفحه نمایش لمسی در وسط، سیستم اطلاعات و سرگرمی را در دسترس قرار می دهد. این خودرو مجهز به جلوآمپر دیجیتال با طراحی جدید است و در کامل ترین نسخه آن امکاناتی نظیر ترمز پارک برقی، سنسور نور، سنسور باران، گرم کن صندلی های جلو، اتوهلد، سیستم تشخیص چهره راننده، تشخیص خواب آلودگی راننده، سنسور نقطه کور، رادار خطی، کروز کنترل و… را می بینیم.

کابین چانگان یونی ویکابین یونی وی چانگان یونی وییونی وی چانگان یونی وییونی وی

مشخصات فنی چانگان یونی وی

سری جدید پیشرانه های چانگان موسوم به Blue Whale در این خودرو به کار رفته است و در چانگان یونی وی پیشرانه ۲ لیتر توربوشارژ را داریم که توان تولید حداکثر قدرت ۲۳۲ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۹۰ نیوتن متر را دارد. یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به همراه مدل شیفترهای پشت فرمان نیز وظیفه انتقال قدرت در این مدل را بر عهده دارد.

نسخه پلاگین هیبریدی یونی وی هم با یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ و یک موتور الکتریکی ارائه شده است. شتاب صفر تا صد این نسخه ۶ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت است. این نسخه در حالت فول الکتریک قادر به پیمایش مسافتی در حدود ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود و مصرف سوخت آن هم عدد بسیار جالب توجه ۱.۵۹ لیتر در صد کیلومتر است.

قیمت یونی وی

چانگان یونی وی در نسخه ۲ لیتری توربوشارژ بسته به سطح تجهیزات ایمنی و رفاهی، قیمتی در حدود ۱۹ تا ۲۱ هزار دلار خواهد داشت. 

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

یونی وی چه مشخصات فنی‌ای دارد؟

یونی وی پیشرانه ۱٫۵ لیتر توربوشارژ را داریم که توان تولید حداکثر قدرت ۱۸۵ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر را دارد و نهایت سرعت در این خودرو ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت است.

طراحی یونی وی بر چه اساس است؟

یونی وی براساس کانسپت چانگان ویژن V طراحی شده است که سال گذشته در نمایشگاه پکن رونمایی شد. طراحی این خودرو بسیار جسورانه است، چراکه چانگان در طراحی سبکی رادیکال و خاص را پیش گرفته و خودرویی کاملاً متفاوت را معرفی کرده است.

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب