اقدام صرافی های آمریکا برای رشد بیت کوینبه گزارش تیتربرتر؛ بیت کوین امروز با افت حدود نیم درصدی نسبت به دیروز، در محدوده 19100  دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی آن هم به منفی 11 درصد رسیده است.

اقدام صرافی های آمریکا برای رشد بیت کوین

اقدام صرافی های آمریکا برای رشد بیت کوین اقدام صرافی های آمریکا برای رشد بیت کوین

 

مسئله مهم در معاملات امروز، کاهش ارزش معاملات است. بیت کوین در شبانه روز گذشته تنها 16 میلیارد دلار معامله شده که برای بزرگ ترین ارز بازار رقم کمی است.

معمولا در شرایطی که ارزش معاملات کم می شود، می توان انتظار یک بازار نزولی را داشت چراکه خریداران حاضر نمی شوند حتی در همین قیمت 19000 دلار هم معاملات پرحجمی داشته باشند. با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا بیت کوین دوباره وارد یک روند نزولی می شود یا خیر.

نسیم نیکلاس طالب نویسنده کتاب معروف «قوی سیاه» در توییتی نوشته که حتی اگر بیت کوین وارد روند صعودی دیگری شود و به 100 هزار دلار هم برسد، باز یک ارز دیجیتال شکست خورده است چراکه در این مدت نه تنها در برابر تورم و جنگ از خود مقاومت نشان نداده، بلکه عملکردی برعکس داشته است.

مطالب مرتبط:

قیمت بیت کوین در 1 مهر 1400/ عرضه اولیه در رمزارزها چیست؟ آیا ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا محبوبیت دارد؟

تنفس مصنوعی دلاری به بیت کوین در صرافی آمریکایی

اقدام صرافی های آمریکا برای رشد بیت کوین اقدام صرافی های آمریکا برای رشد بیت کوین

 

صرافی بایننس آمریکا (Binance US) اعلام کرد برای خرید و فروش بیت کوین با دلار، هیچ کارمزدی از کاربران دریافت نمی‌کند.

برای معاملات بیت‌کوین با جفت ارزهای USDT (تتر)، USDC و BUSD هیچ کارمزدی دریافت نمی‌شود. با این رویکرد این صرافی به اولین صرافی آمریکایی تبدیل می‌شود که معاملات بیت کوین با برخی جفت ارزها را حذف می‌‌کند.

برایان شرودر، مدیرعامل بایننس آمریکا در رشته توییت جدید خود اعلام کرد که با این وجود، BinanceUS به اولین صرافی کریپتو در ایالات متحده تبدیل خواهد شد که کارمزد معاملات بیت کوین را برای تمام کاربران حذف می‌کند. او همچنین اضافه کرد که در انجام معاملات هیچ سودی کسب نخواهد می‌کنند.

همچنین در پست جدید بلاگ این شرکت آمده است:«ما از این تغییر به عنوان فرصتی برای متحول کردن روش پرداخت هزینه‌ها در صنعت، افزایش دسترسی به ارزهای دیجیتال و حمایت بهتر از بازار و مشتریان خود یاد می‌کنیم.»در حالی که بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان است، کوین‌بین (Coinbase) در ایالات متحده محبوبیت خود را از دست داده است.همچنین این صرافی اخیرا با وجود بازار کم رونق کریپتو، بیش از 2000 فرصت شغلی جدید را اعلام کرد و ظاهرا قصد دارد برخی استعدادهای برتر صنعت که از رقبایی مانند Coinbase خارج شده‌اند را جذب کند.در حالی که بیت کوین روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و بزرگترین ضرر در تاریخ آن به ثبت رسید، باید دید سایر صرافی‌ها نیز کارمزد دریافتی خود را کاهش می‌دهند؟

ازار NFT رریبل (Rarible) نیز اخیرا با انتشار پست جدیدی در وبلاگ خود اعلام کرده بود که برای حمایت از کاربران خود، کارمزد دریافتی‌اش از معاملات را کاهش می‌دهد. طبق توضیحاتی که در ادامه این پست آمده، ظاهرا کارمزد خرید یا فروش NFT برای خریدار و فروشنده به یک درصد کاهش پیدا کرده. در گذشته، این میزان برای هر دو 2.5 درصد بوده است.اپلیکیشن پرداخت بیت کوین Strike هم سال گذشته با کاهش کمیسیون خرید بیت کوین خود تا 0.3 درصد، رویکرد مشابهی را پیش گرفت. جک مالرز، مدیرعامل شرکت آن گفته بود که اعتقاد دارد این بهترین رویکرد در بلندمدت خواهد بود.

رشد 2 درصدی اتریوم
اتریوم امروز برخلاف بیت کوین، حرکت رو به بالا دارد. بزرگ ترین آلت کوین بازار با رشد دو درصدی هم اکنون حدود 1060 دلار معامله می شود.

ارزش معاملات اتریوم هم امروز کاهش یافته و در شبانه روز گذشته تنها 9 میلیارد دلار معامله شده است. ارزش بازار آن نیز عدد 128 میلیارد دلار را نشان می دهد.

البته هنوز بازدهی هفتگی اتریوم منفی است و افرادی که یک هفته قبل آن را خریده اند هم اکنون در زیان 14 درصدی هستند.

تعادل آلت کوین ها
در فهرست 50 ارز برتر بازار و در میان نمادهای منفی و مثبت، تنها کوکوین توکن است که نوسان 6 درصدی داشته و به این میزان افت کرده است. مابقی نمادها، چه منفی و چه مثبت، هیچ کدام بیشتر از 4 درصد نوسان نداشته اند.

در میان نمادهای منفی، مونرو 3 درصد افت کرده و مابقی ارزهای منفی هم افت قیمت کمتر از 2 درصد داشته اند.

در میان نمادهای مثبت هم تتا نتورک با رشد 3 درصدی، ایپ کوین با رشد 2.5 درصدی و پالیگان با رشد 2 درصدی بهترین عملکرد را داشته اند.

در مقیاس هفتگی هم همچنان همه ارزهای موجود در فهرست 50 ارز برتر بازار با کاهش مواجه شده اند و هیچ کدام بازدهی مثبت نداشته اند.

آنچه دیگران میخوانند: قیمت بیت کوین چگونه بر آلت کوین تأثیر می گذارد؟/ قیمت ارزهای دیجیتال 7 مهر 1400 قیمت بیت کوین در 1 مهر 1400/ عرضه اولیه در رمزارزها چیست؟

نویسنده: علی اکبر رضایی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب