آغاز احداث شبکه جدید توزیع آب در خرمشهربه گزارش تیتربرتر؛ حسین عبیداوی، سرپرست آبفای خرمشهر در جمع خبرنگاران گفت: گام نخست پروژه جایگزینی شبکه توزیع آب در بخشی از مناطق محرزی، سرحانیه و عباره این شهرستان با اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی از محل اعتبارات آبفا آغاز شده است.

او افزود: در سفر اخیر رئیس جمهور ۱۵۰ میلیارد تومان برای اصلاح شبکه آب در نظر گرفته‌ شد و مرحله دوم این طرح پس از انجام مناقصه و جذب اعتبار آغاز می شود.

عبیداوی از فرسودگی 60 درصدی شبکه توزیع آب خرمشهر خبر داد و به آغاز عملیات بهسازی 70 درصدی آن نیز اشاره کرد و در اهمیت آن گفت : این شبکه دچار شکستگی های فراوان است و با افزایش مصرف آب در تابستان در پی بالا رفتن فشار بر شبکه توزیع آب خرمشهر و تولید آب احتمال افزایش این شکستگی ها بیشتر می شود.

سرپرست آبفای خرمشهر گفت : با اقدامات صورت گرفته از سوی اداره  دیگر شکستگی های شبکه توزیع آب از یک هزار و 80 به کمتر از 200 مورد کاهش یافته است.

این مسئول تصریح کرد : حجم آب ذخیره در خرمشهر ۶۰ هزار مترمکعب و نیاز آبی منطقه را 2 برابر میزان آب ذخیره است و در 2 ماه آینده قرار است این مشکل با بازسازی مخرن ذخیره آب این شهرستان با اجرای طرح جامع خرمشهر برطرف شود.

او با بیان اینکه طرح آبرسانی غدیر ۸۰ درصد نیاز آبی خرمشهر را تامین می کند، افزود: با اجرای طرح جامع توسط سازمان آب و برق که قرار است تا پایان مرداد  تمام سهمیه آب شهرستان از غدیر تامین خواهد شد.

عبیداوی با اعلام آنکه آب شیرین کن خرمشهر و مینوشهر نیز تا 11 ماه آینده به مرحله بهره برداری می رسد به اجرای عملیاتی مانند نصب 800 درپوش دریچه منهول در طول 11 ماه ، از انجام عملیاتی با هدف ، بهبود مشکلات شبکه فاضلاب خرمشهر ، افزایش ظرفیت آب شهری و رفع مشکل کم آبی روستاهای غرب کارون خرمشهر نیز اشاره کرد.

خبرنگار:سمیه اریس

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب