المان‏‌های قابل استفاده به مزایده گذاشته نمی‌شودبه گزارش تیتربرتر؛ به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حمید قنادنیا با بیان این مطلب گفت: پروژه‌های زیباسازی شهری در دو قالب دائمی و موقت اجرا می‌شوند که پروژه‌های موقت شامل المان‌های مربوط به فضاسازی‌های شهری به مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی است و برای مدت محدودی از چند روز تا یک ماه در شهر به نمایش عموم در می‌آیند.

وی افزود: المان‌های موقت مربوط به فضاسازی مناسبت‌ها، عموماً در کارگاه فنی سازمان زیباسازی ساخته شده و پس از اکران شهری نیز جمع‌آوری و به انبار کارگاه فنی منتقل می‌شوند که با توجه به ماهیت این المان‌ها، گاهی از یک المان چندین بار و با تغییر شمایل در مناسبت‌های مختلف برای فضاسازی شهری استفاده شده و در نهایت معمولاً به شهرها و شهرستان‌های دیگر جهت استفاده مجدد واگذار می‌شود.

قنادنیا با بیان اینکه کارگاه فنی سازمان زیباسازی بیش از 20سال سابقه فعالیت در زمینه ساخت المان‌ها و مبلمان شهری دارد، تولید مقداری ضایعات در فرآیند ساخت و ساز در کارگاه را امری طبیعی دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه سازمان سال‌هاست به دلیل مشکلات قانونی قادر به برگزاری مزایده فروش ضایعات نبوده، حجم زیادی آهن‌آلات که دیگر قابل استفاده نیستند در کارگاه فنی دپو شده و فضای زیادی را اشغال کرده است.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان تأکید کرد: سازمان زیباسازی هیچ المانی که قابلیت نصب مجدد در سطح شهر اصفهان یا استفاده در شهرهای دیگر داشته باشد را به عنوان ضایعات به مزایده نمی‌گذارد و این المان‌ها با طی فرآیند قانونی و پس از تصویب در هیات مدیره سازمان نهایتاً به شهرهای دیگر واگذار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه فروش این ضایعات در راستای ادامه فعالیت کارگاه فنی بسیار ضروری است، ادامه داد: به منظور قانونی بودن فروش این ضایعات آهن، مزایده‌ای با نظارت واحدهای حراست، بازرسی، حقوقی و مالی سازمان و شهرداری برگزار شده که تا 21 تیرماه مهلت داشته و 22 تیرماه هم اسناد آن بازگشایی خواهد شد.

قنادنیا درباره اجرای پروژه‌های دائمی زیباسازی مانند نمادها، سردیس‌ها، مبلمان شهری، نورپردازی‌ها، دیوارنگاره‌ها و هنر شهری هم گفت: سردیس‌ها، تندیس‌ها و نمادهای دائمی شهری نیز طی فراخوان‌های محدود و عمومی و برگزاری سمپوزیوم‌های سالانه، توسط هنرمندان استانی و ملی طراحی و اجرا می‌شوند.

قنادنیا با اشاره به طراحی و اجرای مبلمان‌های شهری مانند نیمکت، سطل زباله و... توسط طراحان و متخصصان این حوزه خاطرنشان کرد: پیمانکاران طرح‌های روشنایی و نورپردازی سازمان نیز از طریق برگزاری مناقصه‌های عمومی تعیین و در بخش‌های مختلف اجرا می‌شود. 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب