فاز 4 بزرگراه خلیج‌فارس بااعتبار 9000 میلیارد ریال آغاز به کار کرد



عملیات اجرایی بزرگراه خلیج‌فارس به طول 40 کیلومتر و حجم سرمایه‌گذاری 900 میلیارد تومان با شعار کلیدی(قشم در مسیر توسعه، ایران قوی - دولت مردمی) با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم آغاز شد.

افشار فتح الهی عصر دوشنبه 13 تیرماه 1401، در آیین کلنگ زنی بزرگراه خلیج‌فارس(حدفاصل درگهان به بندر لافت) اظهار داشت: امروز توفیق حاصل شد که عملیات اجرایی یکی از مسیرهای مهم و راهبردی در شبکه بزرگراهی جزیره قشم را آغاز کنیم، طول این پروژه حدود 40 کیلومتر است که شهر لافت و در آینده پل خلیج‌فارس را به شهر درگهان متصل می‌کند.

وی ادامه داد: این پروژه بر مبنای طراحی که انجام‌شده به شهر قشم اتصال پیدا کرده است و امیدواریم بتوانیم از شهر قشم هم پروژه 60 کیلومتری تا فرودگاه بین‌المللی قشم را به‌صورت هم‌زمان به بهره‌برداری برسانیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم توضیح داد: ارزش این مرحله از این پروژه حدود 900 میلیارد تومان است که عملیات اجرایی آن از امروز آغاز می‌شود و یکی از حلقه‌های طرح جامع خلیج‌فارس را که شامل پل خلیج‌فارس، خط آهن و بزرگراه پل خلیج‌فارس به بندر کاوه و درنهایت توسعه این بندر است را تکمیل می‌کند، که بتوانیم بقیه مرحله‌های این طرح جامع را در ایام آتی به اطلاع مردم برسانیم.

گفتنی است، با اجرای این پروژه، محور بزرگراهی شهر قشم به بندر مسافری لافت که یکی از پر رفت و آمدترین بنادر مسافری کشور است، کامل شده و سطح دسترسی و ایمنی ساکنان و گردشگران ارتقا می‌یابد.

همچنین با اجرای این پروژه، رینگ بزرگراهی شرق جزیره قشم از بندر مسافری لافت تا فرودگاه بین‌المللی قشم به‌عنوان یکی از خواسته‌های دیرینه مردم جزیره، بعد از سال‌ها در دولت سیزدهم با رویکرد مردم محور، تکمیل می‌شود.

کارفرمای این پروژه سازمان منطقه آزاد قشم و پیمانکار اجرای آن قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) است.

یادآور می‌شود، در آیین آغاز به کار بزرگراه خلیج‌فارس، افشار فتح‌الهی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، بزرگان و معتمدین محلی، شیخ عبدالرحیم خطیبی امام‌جمعه اهل سنت، رضا صفایی رییس دادگستری، امید مهدوی‌مجد دادستان عمومی و انقلاب، شیخ محمدعلی امینی عضو هیات فتوای اهل‌ سنت جنوب کشور و میرداد میردادی شهردار قشم حضور داشتند.

سرهنگ صفر متاجی فرمانده پایگاه دریابانی قشم، سیدمحمدقدسی معاون فنی و زیربنایی و جمعی از مدیران و مسوولین سازمان منطقه آزاد قشم از دیگر میهمانان و حاضران در این آیین رسمی بودند.

 

خبرگزاری ایرنا

جوکر تایم احسان علیخانی در جوکر غوغا کرد |‌ احسان علیخانی در فصل جدید جوکر

جوکر تایم احسان علیخانی در جوکر غوغا کرد |‌ احسان علیخانی در فصل جدید جوکر

var NewsListLimit = 5;
آنچه دیگران میخوانند :

تمسخر شمالی ها در سریال جوکر | قسمت آخر سریال جوکر حاشیه ساز شد

ببینید | تیکه انداختن احسان علیخانی به جامعه ورزشی | احسان علیخانی فدراسیون فوتبال را کوبید

ببینید | اولین عکس منتشر شده از سحر دولتشاهی بعد از مراسم خواستگاریش

علت مرگ بازیگر سریال پایتخت چه بود | خبری تلخ و شوکه کننده برای سینمای ایران

بی احترامی و بی ادبی گرشا رضایی در کنسرت | گرشا رضایی پشت میکروفون فحاشی کرد

var newsMasterIdForRate = "91911";
آیا این خبر مفید بود؟
0
بزرگراه خلیج فارس دولت سرمایه گذاری قشم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب