• خبر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۴-۱۴
ورود رسمی فرود به فرابورس

ورود رسمی فرود به فرابورسامروز 135 میلیون سهم شرکت فولاد شاهرود در بازار دوم فرابورس ایران روی میز فروش رفت و از میان 89 سرمایه‌گذار واجد شرایط، 44 صندوق موفق به خرید 5 درصد از سهام «فرود» شدند. در مرحله بعدی 18 درصد سهام فولاد شاهرود از طریق پذیره‌نویسی به عموم عرضه خواهد شد.

امروز 135 میلیون سهم فولاد شاهرود روی میز فروش رفت و در نهایت پس از رقابت 89 صندوق، متوسط قیمت معاملات در سفارش‌گیری نماد «فرود» معادل 4 هزار و 117 ریال شد.

ساعت 9:30 صبح امروز، سفارش‌گیری برای عرضه سهام شرکت فولاد شاهرود طبق پیام ناظر آغاز شد و طی 3 ساعت تعداد 89 سرمایه‌گذار واجد شرایط سفارش‌های خود را از طریق ایستگاه‌های معاملاتی ارسال کردند و در نهایت 44 صندوق موفق شدند صاحب سهام شرکت فولاد شاهرود شوند.

این گزارش حاکی است در این سفارش‌گیری که بدون سقف قیمتی انجام گرفت، مشارکت‌کنندگان امکان تعدد ثبت سفارش را داشتند و کف قیمت 3 هزار و 200 ریال در نظر گرفته شده بود و هر کد معاملاتی قادر بود حداکثر 6 میلیون و 750 هزار سهم خریداری کند.

در این عرضه که اولویت تطبیق سفارشات ابتدا قیمت بوده و در قیمت‌های برابر اولویت با زمان ارسال سفارش بود، کمترین قیمت معامله شده 3 هزار و 800 ریال و بیشترین قیمتی که روی آن معامله‌ای صورت گرفت 5 هزار و 400 ریال بود.

در عرضه اولیه فرود، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به عنوان متعهدین عرضه و شرکت کارگزاری ستاره جنوب به عنوان مشاور عرضه ایفای نقش کردند. همچنین شرکت تامین سرمایه امید متعهد خرید و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی امید ایرانیان عنوان بازارگردان عرضه روز جاری را عهده‌دار بودند.

گفتنی است نماد «فرود» از فردا به منظور طی کردن فرآیند افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم متوقف خواهد شد. طبق اطلاعیه عرضه فرود، قیمت کشف شده در عرضه روز جاری که معادل 4 هزار و 117 ریال است مبنای مرحله دوم پذیره‌نویسی سهام شرکت فولاد شاهرود است. در این مرحله ۱۸ درصد از سهام فرود به عموم سهامداران از طریق واگذاری حق‌تقدم‌های سلب‌شده در فرایند افزایش سرمایه عرضه خواهد شد.

فرود را بیشتر بشناسیم

پیش از این سید محمد میرحسینی مدیرعامل فولاد شاهرود در نشست یک دیدار یک عرضه که به منظور معرفی این شرکت در فرابورس برگزار شده بود، در توضیح ترکیب سهامداران فرود گفته بود: آهن فولاد غدیر ایرانیان با 53.6 درصد سهام، چادرملو 34.6 درصد سهام و سایر سهامداران که مردم ساکن شاهرود هستند، حدود 10.6 درصد از سهامداران عمده شرکت را تشکیل می‌دهند. باقی سهام نیز در اختیار شرکت‌های شمال شرق شاهرود، موسسه فرهنگی عمرانی شاهرود، سیمان شاهرود و جام امید البرز است.

طبق گفته‌های مدیرعامل فرود، در حال حاضر 200 هزار تن ذوب القایی و 200 هزار تن میلگرد در این مجموعه تولید می‌شود و در سال 1399 معادل یک میلیون تن از محصولات فولاد شاهرود به کشورهای همسایه صادر شده است.

 

مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

خودزنی احسان علیخانی در برنامه جوکر | احسان علیخانی به خودشم رحم نکرد

خودزنی احسان علیخانی در برنامه جوکر | احسان علیخانی به خودشم رحم نکرد

var NewsListLimit = 5;
آنچه دیگران میخوانند :

ببینید | رقص دیدنی امیر مهدی ژوله و فینالیست های جوکر در انتهای برنامه | فیلم سانسور شده از جوکر

خودزنی احسان علیخانی در برنامه جوکر | احسان علیخانی به خودشم رحم نکرد

خبری ناراحت کننده از عمو پورنگ | حال مادر عمو پورنگ خوب نیست

ببینید | اولین عکس منتشر شده از سحر دولتشاهی بعد از مراسم خواستگاریش

تمسخر شمالی ها در سریال جوکر | قسمت آخر سریال جوکر حاشیه ساز شد

var newsMasterIdForRate = "92019";
آیا این خبر مفید بود؟
0
ایران سرمایه سهام شرکت فولاد فولاد

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب