فراخوان خودروهای آمریکایی تسلا در آلمان به علت نقص فنیبه گزارش خودروکار، سازمان ترافیک جاده‌ای آلمان اعلام کرد که مدل های Y و 3 از خودروهای برقی شرکت آمریکایی تسلا را به دلیل نقص در سیستم خودکار تماس اضطراری آن‌ها فراخوان کرده است.

این سازمان ناظر در وب‌سایت خود در تاریخ 29 ژوئن اعلام کرد که یک نقص نرم‌افزاری در این خودروها باعث از کار افتادن سیستم خودکار تماس اضطراری که برای تماس با امدادگران در صورت تصادف طراحی شده است، می‌شود.

یک شبکه تلویزیونی محلی آلمانی که برنامه‌های خود را در منطقه‌ای پخش می‌کند که میزبان خودروهای مدل آلمانی Y و کارخانه تولید باتری تسلا در نزدیکی برلین است، اولین بار روز شنبه از این فراخوان خبر داد.

سازمان ترافیک جاده‌ای آلمان همچنین اعلام کرد که 59129 وسیله نقلیه در سراسر جهان شامل این فراخوان می‌شوند اما مشخص نکرد که چه تعداد از آنها در آلمان ثبت شده است.

این مشکل نرم افزاری یک دردسر اضافی برای ایلان ماسک محسوب می‌شود. تسلا روز شنبه اعلام کرد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 17.9 درصد خودروهای الکتریکی کمتری نسبت به سه ماهه قبل از آن تحویل داده است، چرا که تعطیلات مرتبط با کووید 19 چین باعث اختلال در زنجیره تولید و عرضه این خودروها شده است.

ماسک ماه گذشته میلادی هشدار داده بود که کارخانه‌های جدید تسلا در تگزاس و برلین در حالی که برای افزایش تولید خود به دلیل کمبود باتری و مشکلات بندر چین با مشکل مواجه هستند، «میلیاردها دلار از دست می‌دهند».  

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های ایالات متحده (NHTSA) نیز در اوایل ماه ژوئن، تحقیقات خود را درباره خودروهای تسلا به 830 هزار دستگاه با سیستم پیشرفته کمک راننده Autopilot گسترش داد، که یک مرحله ضروری قبل از فراخوانی بود.


منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب