شرزود تمیروف برای لیگ 22 در پرسپولیس می ماند؟به گزارش تیتربرتر؛ به دلیل عملکرد ضعیف شرزود تمیروف مهاجم ازبکستانی تیم پرسپولیس در این تیم، کادرفنی سرخپوشان علاقه‌ای به همکاری مجدد با این بازیکن در فصل جدید لیگ برتر نداشت اما به نظر می‌رسد نظر مربیان این تیم تغییر کرده است!

شرزود تمیروف برای لیگ 22 در پرسپولیس می ماند؟

 شرزود تمیروف برای لیگ 22 در پرسپولیس می ماند؟ شرزود تمیروف برای لیگ 22 در پرسپولیس می ماند؟

 

با وجود آغاز تمرینات پرسپولیس برای حضور در لیگ برتر بیست و دوم، اما تمیروف که در ازبکستان حضور دارد در تمرینات غایب است چرا که عنوان شده بود کادرفنی پرسپولیس او را نمی‌ خواهد و قراردادش فسخ خواهد شد اما اینطور که به نظر می‌رسد، کادرفنی سرخپوشان نظرشان در خصوص تمیروف عوض شده است.

در همین رابطه باشگاه پرسپولیس برای این مهاجم ازبکستانی بلیت هواپیما تهیه کرده تا تمیروف ۷ جولای (۱۵ تیر) به تهران برگردد. از آنجایی که بین تهران و تاشکند همه روزه پرواز مستقیم وجود ندارد، به همین خاطر این بازیکن از تاشکند راهی دوبی خواهد شد و پس از توقف چند ساعته در فرودگاه این شهر، به تهران خواهد آمد.

با این وضعیت به نظر می‌رسد که تمیروف از سه روز دیگر در تمرینات پرسپولیس حاضر شود اما حضور او به منزله ادامه همکاری با این مهاجم ازبکستانی نخواهد بود.

قرار است کادرفنی پرسپولیس چند روزی تمرینات تمیروف را درنظر بگیرند و پس از آن نظر نهایی خود را برای ماندن یا جدایی قطعی این بازیکن اعلام کنند. به نظر می‌رسد این تصمیم کادرفنی برای این خواهد بود که اگر مهاجم خارجی دوم به جز کاسیانو به پرسپولیس نیاید، آنها دست خود را در خط حمله خالی نکنند.

واکنش سرمربی پاختاکور به پیوستن تمیروف به پرسپولیس

سرمربی تیم فوتبال پاختاکور با اشاره به حضور بازیکن ازبکستانی تیمش در پرسپولیس، گفت: برای شیرزود تمیروف آرزوی موفقیت دارم.

 «اسلاوچه ووجنسکی» ‏‬در نشست خبری پیش از بازی پاختاکور با نسف قارشی در سوپرجام فوتبال ازبکستان نام خرید جدید باشگاه پرسپولیس را هم به میان آورد.

وی گفت: شیرزود تمیرف در این فصل برای پاختاکور بازی نخواهد کرد.

سرمربی پاختاکور تاکید کرد: برای این بازیکن آرزوی موفقیت دارم. ما به اندازه کافی بازیکنان با استعداد داریم. گاهی لازم است به بازیکنی اجازه جدایی داده شود و به او کمک کنیم تا یک دوره جدید را شروع کند.

به گفته مدیران باشگاه پرسپولیس، تمیروف مشکلی برای بازی در این تیم ندارد و برای اطمینان، فدراسیون فوتبال ایران هم از فدراسیون ازبکستان استعلام لازم را گرفته است.

مطالب مرتبط: جزییات توافق نهایی استقلال با ریکاردو ساپینتو ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال می شود؟+ بیوگرافی جانشین فرهاد مجیدی

بیوگرافی شیرزاد تمیروف

 بیوگرافی شیرزاد تمیروف بیوگرافی شیرزاد تمیروف

 

شیرزاد تمیروف زادهٔ ۲۷ اکتبر ۱۹۹۸ در گذار، ازبکستان، بازیکن فوتبال اهل ازبکستان است که در پست وینگر و مهاجم برای باشگاه فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کند.

او سابقهٔ حضور در باشگاه شورتان گذار، مشعل مبارک و پاختاکور را نیز در کارنامهٔ خود دارد. وی همچنین در تیم جوانان نسف قرشی نیز حضور داشته است.[نیازمند منبع] این بازیکن موفق شد اولین گل خودش رو در هفته بیست و ششم لیگ برتر مقابل تیم ذوب‌آهن اصفهان به ثمر برساند. او با تیم ملی ازبکستان قهرمان مسابقات دوستانهٔ جام نوروز در سال ۲۰۲۲ شد.

دوران باشگاهی

پرسپولیس

تمیروف در تاریخ ۹ اسفند ۱۴۰۰ با قراردادی ۱۸ ماهه به باشگاه فوتبال پرسپولیس پیوست.

آمار بازی‌های باشگاهی

باشگاه دسته فصل لیگ جام‌حذفی آسیا سایر مجموع
بازی گل بازی گل بازی گل بازی گل بازی گل
جوانان نسف‌قرشی لیگ برتر ازبکستان ۲۰۱۸ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰
۲۰۱۹ ۹ ۱ ۰ ۰ ۹ ۱
مجموع ۹ ۱ ۰ ۰ ۰ ۰ ۹ ۱
مشعل مبارک
۲۰۲۰ ۲۴ ۱ ۲ ۲ ۲۶ ۳
مجموع ۲۴ ۱ ۲ ۲ ۲۶ ۳
پاختاکور تاشکند
۲۰۲۱ ۱۸ ۸ ۴ ۰ ۳ ۰ ۱ ۰ ۲۶ ۸
مجموع ۱۸ ۸ ۴ ۰ ۳ ۰ ۱ ۰ ۲۶ ۸
پرسپولیس تهران لیگ برتر ایران ۲۰۲۱–۲۲ ۸ ۱ ۱ ۰ ۰ ۰ ۹ ۱
مجموع ۸ ۱ ۱ ۰ ۰ ۰ ۹ ۱
مجموع آمار ۵۹ ۱۱ ۷ ۲ ۳ ۰ ۱ ۰ ۷۰ ۱۳

دوران ملی

ازبکستان

تمیروف اولین بازی خود را در تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ در بازی دوستانه تیم ملی ازبکستان مقابل سودان جنوبی انجام داد که با حضور ۱۸ دقیقه ای وی بعنوان یار تعویضی؛ به جای الدار شاه‌مرادوف در دقیقه ۷۲ به میدان آمد و در نهایت با پیروزی ۳–۰ ازبکستان همراه بود.

آمار بازی‌های ملی

تا تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۲۲

تیم ملی فوتبال ازبکستان
سال بازی گل
۲۰۲۲ ۱ ۰
مجموع ۱ ۰

افتخارات

پاختاکور لیگ برتر فوتبال ازبکستان: قهرمانی (۱ بار): ۲۰۲۰ جام ازبک: قهرمانی (۱ بار): ۲۰۲۰ سوپرجام ازبکستان: قهرمانی (۱ بار): ۲۰۲۰(با انجام مسابقه) پرسپولیس: نایب‌قهرمانی (۱ بار):۰۱–۱۴۰۰

آنچه دیگران می خوانند: زمان بازی تیم ملی ایران با هنگ کنگ در مقدماتی جام جهانی 2022 ماجرای انصراف کره شمالی از بازی های جام جهانی/ ۱۴ گل ایران به کامبوج حذف می‌شود؟

گزارش از علی اکبر رضایی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب