مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1401زمان مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشدزمان مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشدمصاحبه رشته های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1401

متقاضیانی که اسامی آن ها در فهرست منتشر شده از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان پذیرفته شدگان رشته های دارای شرایط خاص کنکور کارشناسی ارشد (به میزان 2 تا 3 برابر ظرفیت) اعلام شود؛ می بایست جهت انجام مراحل مصاحبه در زمان مشخص و متناسب با اطلاعیه صادره از دانشگاه محل پذیرش در جلسه گزینش حضور یابند. البته بایستی توجه شود که دعوت به مصاحبه صرفا به معنای قبولی نهایی در این نوع رشته ها نمی باشد و پذیرش متقاضیان زمانی قطعی می شود که امتیاز لازم را در این مرحله نیز کسب کنند.

پذیرفته شدگان مرحله اول رشته های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر از جزئیات مصاحبه مطلع شوند.

زمان مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1401

همان طور که ذکر شد، پس از انتخاب رشته های دارای شرایط خاص، اسامی داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت توسط سازمان سنجش منتشر می شود. برنامه زمانی شرکت در مصاحبه این دست از رشته های مقطع ارشد متناسب با هر دانشگاه متفاوت بوده و دعوت شدگان به مصاحبه می بایست از 14 تیر ماه سال جاری برای اطلاع از روند مصاحبه به پایگاه اینترنتی دانشگاه مربوطه مراجعه کنند.

نکته:  دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی، اسامی معرفی شدگان به مرحله مصاحبه را از طریق سایت خود اعلام نمی کند و زمان و سایر جزئیات مربوط به این مرحله به صورت اختصاصی برای هر فرد و توسط شیوه های دیگر به اطلاع وی می رسد.

در نهایت متقاضیان بایستی با توجه به برنامه های زمانی و بنا به تصمیم دانشگاه به صورت حضوری یا مجازی جهت پاسخگویی به سوالات در محل موردنظر حاضر شوند.

لیست دانشگاه های دارای شراط خاص کارشناسی ارشد 1401

با توجه به این که هر ساله تعداد زیاد و متنوعی کدرشته دارای شرایط خاص در مقطع کارشناسی ارشد از سوی دانشگاه های مختلف کشور ارائه می شوند، بنابراین داوطلبان می بایست علاوه بر اطلاع از برنامه زمانی، جهت کسب آگاهی در خصوص مکان برپایی این فرآیند نیز به نشانی اینترنتی دانشگاه موردنظر که در جدول زیر مشخص شده است، مراجعه نمایند.

نام و آدرس اینترنتی سایت دانشگاه برای اطلاع از جزئیات مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1401
نام دانشگاه نشانی سایت
پژوهشکده امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ri-khomeini.ac.ir
پژوهشکده مطالعات واژه گزینی – تهران apll.ir
دانشکده آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه قم smc.ac.ir
دانشکده غیرانتفاعی الهیات و معارف اسلامی هدا – وابسته به جامعه الزهرا (س) Hu.jz.ac.ir
دانشکده غیرانتفاعی رفاه – تهران refah.ac.ir
دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران dafoosaja.ac.ir
دانشگاه اصفهان ui.ac.ir
دانشگاه افسری امام علی (ع) – نزاجا imamaliuniv.aja.ir
دانشگاه غیرانتفاعی باقر العلوم (ع) قم bou.ac.ir
دانشگاه تهران ut.ac.ir
دانشکده مطالعات جهان (دانشگاه تهران) fws.ut.ac.ir
دانشکده مدیریت (دانشگاه تهران) management.ut.ac.ir
پردیس دانشکده های فنی دانشکده مکانیک (دانشگاه تهران) me.ut.ac.ir
دانشگاه جامع امام حسین (ع) ihu.ac.ir
دانشگاه شاهد shahed.ac.ir
دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران iribu.ac.ir
دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تهران kntu.ac.ir
دانشگاه صنعتی مالک اشتر mut.ac.ir
دانشگاه علامه طباطبایی تهران atu.ac.ir
دانشگاه علوم انتظامی امین apu.ac.ir
دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر aja.ir
دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری ujsas.ac.ir
دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری ssau.ac.ir
دانشگاه غیرانتفاعی امام صادق (ع) – واحد برادران isu.ac.ir
دانشگاه غیرانتفاعی امام صادق (ع) – واحد خواهران isuw.ac.ir
دانشگاه غیرانتفاعی خاتم تهران khatam.ac.ir
دانشگاه فردوسی مشهد um.ac.ir
دانشگاه یزد yazd.ac.ir
دانشگاه غیرانتفاعی شهید مطهری motahari.ac.ir

شرایط برگزاری مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1401

برپایی مصاحبه این رشته ها نیز همچون بسیاری از مصاحبه ها دارای قوانین و شرایط مخصوص به خود می باشد و عدم رعایت هر یک از این موارد می تواند دلیلی برای عدم پذیرش داوطلب از سوی دانشگاه یا موسسه مربوطه باشد. در صورتی که این فرآیند برای دانشگاهی به صورت مجازی برگزار شود، فضا و شرایط اجرایی آن به شرح ذیل می باشد.

در مصاحبه آنلاین (برخط)، مهیا کردن شرایط مناسب برای برقراری ارتباط همچون استفاده از سیستم شخصی، وب کم و میکروفون الزامی است. در دسترس قرار دادن گوشی تلفن همراه به جهت استفاده در صورت قطع ارتباط پیش بینی نشده باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین حضور در جلسه تا زمان اعلام اتمام جلسه از سوی مصاحبه کننده، الزامی می باشد.

در نهایت پس از بررسی و تایید این موارد و در صورت دارا بودن صلاحیت لازم برای پذیرش، قبولی داوطلبان در کد رشته محل های دارای شرایط خاص قطعی می شود.

مدارک لازم برای شرکت در مصاحبه

شرکت در مرحله مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص نیاز به یک سری مدارک دارد. از این رو، داوطلبان می بایست نسبت به جمع آوری و تهیه این اسناد در زمان حضور در مرحله گزینش اقدام نمایند که در ادامه، موارد لازم به صورت خلاصه وار ذکر شده است.

فرم مشخصات فردی کپی مدرک کارشناسی و ریزنمرات مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه برای آقایان شناسنامه یا کارت ملی گواهی نامه شرکت در آزمون های ملی و بین المللی زبان

لازم به ذکر است موارد فوق صرفا به جهت اطلاع رسانی کلی می باشند، چرا که برای اطمینان از مدارک مورد نیاز و شرایط اختصاصی هر دانشگاه بایستی به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایید.

سوالات مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1401

به طور معمول در این نوع مصاحبه ها سوالات مختلفی در زمینه های اعتقادی، سیاسی، تحلیل مسائل روز و همچنین بنا به رشته مورد پذیرش، سوالاتی برای بررسی میزان معلومات علمی افراد و دانسته های آن ها از رشته تحصیلی پذیرش شده پرسیده می شود مثلا در زمینه اعتقادی ممکن است درباره مسائل اصولی دین پرسش شده و همچنین در خصوص مباحث سیاسی احتمال دارد در مورد موضوعاتی همچون وظایف رهبری و… سوال پرسیده شود که دعوت شدگان برای شرکت در جلسه مصاحبه باید قبل از حضور در جلسه به کسب آگاهی و مطالعه در این زمینه ها بپردازند.

نحوه انصراف از رشته های شرایط خاص کارشناسی ارشد 1401

افرادی که به هر دلیلی از انجام ادامه فرآیند ثبت نام در رشته های دارای شایط خاص دوره کارشناسی ارشد 1401 منصرف شده باشند و یا پس از اطلاع از نتایج، متوجه شدند در زمان انتخاب رشته به اشتباه  این گروه از رشته ها را انتخاب کرده و جزو پذیرفته شدگان رشته های دارای شرایط خاص قرار گرفته اند، ممکن است به دنبال راهی برای انصراف از این دانشگاه ها باشند.

این افراد می توانند در زمان دعوت به مصاحبه، در این مرحله شرکت نکنند چرا که غیبت در جلسه مصاحبه به منزله انصراف تلقی خواهد شد و همچنین توجه داشته باشید که هیچ گونه درخواستی پس از پایان مهلت اعلام شده توسط سازمان سنجش به منظور شرکت در مصاحبه پذیرفته نخواهد شد.

سوالات متداول

1- زمان دعوت به مصاحبه اسامی پذیرفته شدگان رشته های دارای شرایط خاص کنکور کارشناسی ارشد 1401 چه تاریخی می باشد؟

زمان دقیق این مصاحبه متناسب با شرایط و قوانین هر دانشگاه متفاوت می باشد که جزئیات بیشتر در متن این مقاله ذکر شده است.

2- از چه طریق می توان از محل انجام مصاحبه رشته های با شرایط خاص مقطع ارشد مطلع شد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر خود از جزئیات برگزاری مصاحبه مانند مکان برگزاری آن مطلع شوند.

3- آیا در صورت عدم حضور در مصاحبه رشته های با شرایط خاص کارشناسی ارشد می توان در فرصت دیگری برای انجام مصاحبه حضور یافت؟

خیر، در صورت عدم حضور داوطلب در مهلت مقرر، هیچ تقاضایی قابل پذیرش نبوده و فرصت جبران وجود نخواهد داشت.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "زمان دعوت به مصاحبه اسامی پذیرفته شدگان رشته های دارای شرایط خاص کنکور کارشناسی ارشد 1401 چه تاریخی می باشد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "زمان دقیق این مصاحبه متناسب با شرایط و قوانین هر دانشگاه متفاوت می باشد که جزئیات بیشتر در متن این مقاله ذکر شده است. " } },{"@type": "Question", "name": "از چه طریق می توان از محل انجام مصاحبه رشته های با شرایط خاص مقطع ارشد مطلع شد؟ ", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر خود از جزئیات برگزاری مصاحبه مانند مکان برگزاری آن مطلع شوند. " } },{"@type": "Question", "name": "آیا در صورت عدم حضور در مصاحبه رشته های با شرایط خاص کارشناسی ارشد می توان در فرصت دیگری برای انجام مصاحبه حضور یافت؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "خیر، در صورت عدم حضور داوطلب در مهلت مقرر، هیچ تقاضایی قابل پذیرش نبوده و فرصت جبران وجود نخواهد داشت." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب