خریدهای جدید استقلال در نقل و انتقالات تابستانهبه گزارش تیتربرتر: با گذشت بیش از یک ماه از آغاز نقل و انتقالات تابستانی، بسیاری از تیم‌ها عمده نقل و انتقالات خود را انجام داده‌اند.

تیم استقلال هم با اینکه دیرتر از پیش بینی وارد بازار جابجایی بازیکن شد، اما با به خدمت گرفتن چند بازیکن و تمدید با چند نفر دیگر اقدامات مثبتی در این زمینه انجام داد؛ تا جایی که امروز نمی‌توان گفت آبی‌های پایتخت از نقل و انتقالات عقب هستند.

۳ خرید جدید استقلال مشخص شدند 

۳ خرید جدید استقلال مش​​​​​​​خص شدند  ۳ خرید جدید استقلال مشخص شدند 

آبی‌ها تاکنون به صورت رسمی سجاد شهباززاده، رضا میرزایی، امید حامدی فر و محمد حسین زواره‌ای را به خدمت گرفته‌اند و با ۴ بازیکن خودشان تمدید کرده‌اند که این ۴ بازیکن عبارتند از رافائل سیلوا، مهدی مهدی پور، ارسلان مطهری و آرمان رمضانی.

پیرامون این تیم نام‌های زیادی شنیده می‌شود که مذاکرات با برخی از آن‌ها انجام شده است تا جایی که می‌توان تعدادی از این بازیکنان را برای فصل آینده استقلالی دانست.

اولین تمرین آبی پوشان با حضور سرمربی جدید این تیم روز شنبه در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار می‌شود و یکی از برنامه‌های مدیران استقلال تا قبل از شروع تمرینات، قطعی کردن حضور ۳ چهره نام آشنا، اما جدید در این تیم و برگزاری اولین تمرین با حضور این ۳ بازیکن است.

کاوه رضایی، محمد نادری و محمد محبی نفرات جدیدی هستند که مذاکراتشان با آبی‌ها از مدت‌ها قبل آغاز شده و روند این مذاکرات هم کاملاً مثبت بوده است و احتمال اینکه تا قبل از اولین تمرین آبی پوشان حضور این افراد قطعی شده و در تمرینات حضور یابند، هست.

محبی قرضی به استقلال می‌آید 

بر اساس آخرین خبرهای رسیده تیم استقلال به موازات مذاکرات موفقیت آمیزی هم با باشگاه سانتاکلارا و هم محمد محبی داشت که تا روز گذشته به دلیل مشکلات ویزا هنوز راهی پرتغال نشده بود. باشگاه سانتاکلارا که برای فروش محمد محبی به یکی از تیم های مطرح پرتغال برنامه ریزی کرده بود و به همین خاطر بند فسخ 3 میلیون یورویی را در قرارداد این بازیکن گذاشته بود حالا با اصرار باشگاه استقلال و هم چنین ساپینتو مواجه شده است و به نظر می رسد در روزهای آینده رضایتنامه این بازیکن را برای تیم آبی صادر خواهد کرد. البته رضایتنامه محمد محبی برای تیم استقلال قرضی است و محمد محبی تنها فصل پیش رو برای استقلال بازی خواهد کرد و بعد از آن بار دیگر به پرتغال بر می گردد. مبلغی که باشگاه استقلال برای خرید قرضی محمد محبی به تیم سانتاکلارا پیشنهاد داده حداکثر 300 هزار دلار است. باشگاه استقلال پیش تر پیشنهاد داده بود در ازای پرداخت 500 هزار دلار رضایتنامه محمد محبی را به صورت قطعی از سوی باشگاه سانتاکلارا دریافت کند.

گفته می شود در روزهای اخیر ساپینتو سرمربی جدید تیم استقلال هم به این نقل و انتقال کمک کرد و پیش بینی می شود در روزهای پیش رو باشگاه سانتاکلارا رضایتنامه محمد محبی را برای تیم استقلال صادر کند. یکی از دلایل قبول پیشنهاد باشگاه استقلال هم به این خاطر است که باشگاه سانتاکلارا متوجه شده با حضور محمد محبی در اردوی تیم آبی او یک بار دیگر شانس ملی پوش شدن و بازی در ترکیب تیم ملی ایران را پیدا خواهد کرد و این موجب بالا رفتن قیمت این بازیکن ایرانی می شود.

وضعیت آمانوف در استقلال

وضعیت آمانوف در استقلال وضعیت آمانوف در استقلال

عزیز بک آمانوف یکی از بازیکنان خارجی بود که توسط فرهاد مجیدی به استقلال آورده شد.

این بازیکن ازبکستانی یک هافبک بازیساز و تهاجمی است که تنها ۲۴ سال سن دارد که این یک سن بسیار مناسب برای بازیکنی در پست او است.

او از تنکنیک بالایی برخوردار است و توانایی بازیسازی بسیار خوبی دارد و مهم تر اینکه شوت های از راه دور و ناگهانی خوب می زند.

آمانوف در تیم مجیدی کمتر فرصت بازی کردن پیدا کرد و این به خاطر تاکتیکی بود که تیم داشت و توانست با آن قهرمانی در لیگ برتر را به دست آورد.

اگر استقلال با ساپینتو پرتغالی هجومی بازی کند حضور این بازیکن کروات کمک زیادی به آبی پوشان خواهد کرد. او برای اینکه خود را در استقلال نشان دهد نیاز به اعتماد به نفس بیشتری دارد یعنی اینکه باید بیشتر در ترکیب اصلی به میدان رود و کادر فنی به او اعتماد کند.

مهدی مهدی پور هم در استقلال با چنین شرایطی مواجه شد. او در فصل نخست حضورش نتوانست انتظارات را برآورده کند چرا که کمتر به او اعتماد شد اما در نیم فصل دوم از بهترین های لیگ بود و حتی به تیم ملی فوتبال ایران هم دعوت شد. آمانوف اگر مسیری مانند مهدی پور را تجربه کند قطعا می تواند به یکی از بازیکنان خارجی باکیفیت در لیگ ایران تبدیل شود.

خلا یک هافبک بازیساز در ترکیب استقلال به شدت احساس می شود و باید دید که آیا ساپینتو به این بازیکن ازبک اعتماد خواهد کرد یا گزینه دیگری را جذب خواهد کرد.

حضور بمب آبی‌ها در استقلال رسماً منتفی شد

حضور بمب آبی‌ها در استقلال رسماً منتفی شد حضور بمب آبی‌ها در استقلال رسماً منتفی شد

علی کریمی هافبک سابق آبی پوشان پایتخت یکی از گزینه‌های تقویت خط میانی استقلال در فصل جدید زیر نظر ساپینتو بود. اما علی کریمی بعد از شرکت در تست‌های پزشکی پیش از فصل کایسری اسپور و حضور مستمر در تمرینات گروهی این تیم ترکیه‌ای در چند روز گذشته نشان داد در فصل آینده در سوپر لیگ ترکیه بازی خواهد کرد.

کریمی فصل گذشته به کایسری اسپور رفت ولی به محض ورودش به این تیم مصدوم شد و نتوانست برای این بازی کند و قراردادش را فسخ کرد.

کایسری اسپور تنها کریمی را به عنوان بازیکن ایرانی در اختیار ندارد بلکه مجید حسینی مدافع ملی پوش کشورمان نیز برای این تیم ترکیه‌ای بازی می‌کند.

مطالب مرتبط: زمان بازی فوتبال ایران با کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی 2022 زمان بازی فوتبال ایران با امارات در مقدماتی جام جهانی 2022

استقلال به چه بازیکنان دیگری نیاز دارد؟

استقلال به چه بازیکنان دیگری نیاز دارد؟ استقلال به چه بازیکنان دیگری نیاز دارد؟

یارگیری و نحوه جذب بازیکن در استقلال می‌تواند نشانه‌ای باشد از احتمال تغییر سیستم پایه در این تیم و رویکرد سرمربی جدید به سیستم دفاع ۴ نفره و خطی. سیستمی که در حدود ۳ سال است در استقلال به کار گرفته نمی‌شود.

برای اولین بار آندره استراماچونی مربی سابق و ایتالیایی آبی پوشان در فصل نوزدهم رقابتهای لیگ برتر سیستم استقلال را تغییر داد و آبی‌ها توانستند با روش ۲-۵-۳ ارائه گر یکی از جذاب ترین دوران فوتبالی خود باشند. پس از استراماچونی هم مربیان بعدی استقلال که فکری و مجیدی بودند ادامه دهنده راه او بودند و در سیستم پایه این تیم تغییری ایجاد نکردند و سرانجام استقلال ۳ سال پس از تغییر سیستم توسط استراماچونی، با فرهاد مجیدی و با همین شیوه به قهرمانی لیگ برتر رسید.

مجیدی با قهرمانی از استقلال خداحافظی کرد و آبی‌ها به جای وی ریکاردو ساپینتو سرمربی را از پرتغال به خدمت گرفتند تا با این مربی در فصل بیست و دوم لیگ برتر از مقام قهرمانی شأن دفاع کنند.

باشگاه استقلال که حالا تحت نظر کامل این مربی پرتغالی تیمش را آماده حضور در بیست و دومین دوره از رقابتهای لیگ برتر می‌کند، در نقل و انتقالات هم حضوری فعال دارد. آنها به طور حتمی تاکنون تنها ۲ بازیکن را از دست داده‌، ۴ بازیکن جدید به خدمت گرفته و با تعدادی از بازیکنان مهم فصل گذشته از جمله رافائل سیلوا، مهدی پور، مطهری و چشمی تمدید کرده و برای حفظ تقریبی شاکله تنها به جذب یکی دو بازیکن دیگر نیاز دارد.

آبی‌های پایتخت تاکنون رضا میرزایی، سجاد شهباززاده، امید حامدی فر و محمدحسین زواره‌ای را به خدمت گرفته‌اند و گفته می‌شود نفراتی مثل محمد نادری، محمد محبی، سید محمد حسینی و کاوه رضایی هم در سبد خرید آنها قرار دارند.

اگر یارگیری استقلال طبق برنامه محقق شود، آنها با افزودن به بازیکنان لب خط خود احتمالاً به جای یک وینگر، در بازی‌های خود از یک مدافع و یک هافبک استفاده کرده و حتی شاید در خط حمله هم به استفاده از مهاجم لب خط روی بیاورند.

در موجودی کنونی استقلال دفاع راستی حضور دارد که فصل گذشته بهترین عملکرد را داشت و آنها امیدوارند با وجود صالح حردانی بابت این پست در فصل پیش رو مشکلی نداشته باشند.

همچنین آنها برای پست هافبک راست هم یک اصفهانی سرعتی و باتجربه به اسم رضا میرزایی را جذب کردند. از فصل گذشته سبحان خاقانی را دارند برای جذب محمد محبی اصرار دارند؛ که داشتن ۴ بازیکن با قابلیت بازی کردن لب خط در سمت راست، نشان از قوت گرفتن احتمال استفاده همزمان از دو بازیکن در هر بازی برای سمت راست است که یکی از آنها در خط دفاعی و دیگری باید در خط میانی بازی کند. البته نباید وقتی از بازیکنان متخصص بازی کردن در لب خط یاد می‌شود، نام کوین یامگا از قلم بیفتد.

استقلالی‌ها در سمت چپ هم شرایط مشابهی دارند. آنها ابوالفضل جلالی و جعفر سلمانی را دارند و به دنبال جذب محمد نادری هستند تا در جناح چپ هم بازیکنان روندهای داشته باشند. با این توضیح که عزیز بک آمانوف هم تحت شرایطی قابلی بازی لب خط در سمت چپ را دارد. حتی اگر به هر دلیلی آنها قادر به جذب محمد نادری نباشند، نیم نگاهی به استفاده از متین کریم زاده در این منطقه دارند.

استقلالی‌ها در خط حمله خود هم به جز مطهری و رمضانی که بازیکنان متخصص برای بازی کردن در نوک حمله (با قابلیت‌های متفاوت) هستند، سجاد شهباززاده را اضافه کرده به احتمال زیاد کاوه رضایی را هم به خدمت خواهد گرفت که این دو بازیکن به جز قابلیت بازی کردن در نوک حمله، می‌توانند در سمت‌های چپ و راست خط حمله هم بازی کنند؛ تا در صورت استفاده از سیستم ۳-۳-۴ مشکلی ایجاد نشود.

باید تا شروع فصل انتظار کشید و دید که آیا ساپینتو پس از ۳ سال سیستم پایه آبی‌ها را در خط دفاع دچار تحول خواهد کرد یا خیر.

آنچه دیگران میخوانند: برنده نقل‌وانتقالات 1400: پرسپولیس یا استقلال؟ سعید افروز دارنده طلای پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ کیست؟

گردآورنده: زهرا فرامرزی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب