دست و پای یک دختر به علت آنفولانزا قطع شد| تزریق واکسن آنفولانزا را فراموش نکنیددست و پای میا تیره شد و شبی وحشتناک را رقم زد. فشار خون میا به شدت پایین بود و برای کمک به مغز و اندام‌های حیاتی‌اش به دارو نیاز داشت، اما جریان خون به دست‌ها و پاهایش به شدت کاهش یافت.

میا ویلکینسون چهار ساله در عرض ۴۸ ساعت از یک دختر بچه سالم به وضعیت وخیمی دچار شد. آنچه با آنفولانزا شروع شد با قطع شدن هر دو دست میا از زیر آرنج و قطع شدن پاهایش در زیر زانو به پایان رسید. امی، مادر میا، تنها می‌تواند این تجربه را به عنوان یک کابوس توصیف کند. او گفت: ما به نوعی فکر می‌کردیم آنفولانزا، مثل سرماخوردگی است، نمی‌دانستیم که  آنفولانزا می‌تواند منجر به چنین تراژدی شود. 

میا اکنون یک دختر ۹ ساله باهوش است که به زودی راه رفتن با پا‌های مصنوعی را آغاز خواهد کرد. با این حال، او تا سال‌های آینده به جراحی‌های زیادی نیاز خواهد داشت.

خانواده ویلکینسون از واکسینه شدن کودکان حمایت می‌کنند و می‌خواهند آگاهی از سپسیس - یک بیماری تهدید کننده زندگی است که به دلیل پاسخ بدن به عفونت ایجاد می‌شود - را افزایش دهند تا خانواده‌های دیگر مجبور نباشند تجربه مشابهی را تجربه کنند.

در زمان عفونت، میا واکسینه نشده بود. اکنون همه خانواده هر سال واکسن آنفولانزا دریافت می‌کنند.

پروفسور آلیسون مک میلان، رئیس پرستاری و مامایی استرالیا، گفت که کودکان زیر پنج سال به ویژه در برابر آنفولانزا آسیب‌پذیر هستند و با توجه به سطوح پایین ویروسی که در سال‌های اخیر در گردش است، احتمالاً امسال مصونیت طبیعی کمی دارند.

وی گفت: مردم لزوما نمی‌دانند که اگرچه این عوارض نادر هستند، اما اتفاق می‌افتند و عواقب قابل توجهی دارند.

یک روز جمعه در سال ۲۰۱۷ میا ویلکینسون از یک صبح سرگرم کننده با پسرعموهایش لذت برد. آن روز بعد از ظهر از درد معده شکایت کرد و هنگام شام استفراغ کرد. صبح روز شنبه، پزشک عمومی تشخیص داد که این دختر پنج ساله مشکل معده دارد.

زمانی که او برای اولین بار از درد پا‌ها شکایت کرد پیتر و امی، پدر و مادر میا او را به سرعت به بیمارستان بردند. خانم ویلکینسون گفت: قبل از اینکه میا به بیمارستان برود، ما هرگز به بیمارستان نرفته بودیم و یک دختر بزرگتر داریم.

میا مبتلا به آنفولانزای b و میوزیت ویروسی (ضعف و درد عضلانی) تشخیص داده شد و برای استراحت به خانه فرستاده شد.

تا بعدازظهر یکشنبه، میا یک بثورات پوستی بنفش خفیف روی پاهایش داشت و به بیمارستان بازگشت، این بار در بخش مراقبت‌های ویژه کودکان. سپس تشخیص داده شد که او از سپسیس رنج می‌برد.

پروفسور مک میلان توضیح داد: سپسیس وضعیتی است که در آن عفونتی مانند بدن میا از یک قسمت بدن خارج می‌شود و سپس تمام بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به یک وضعیت بسیار بحرانی تبدیل می‌شود. سپسیس می‌تواند کشنده باشد یا می‌تواند تأثیر عمیقی بر سلامت کودک داشته باشد.


 

رقص لو رفته از احسان علیخانی در عروسیش | اولین رقص احسان علیخانی

رقص لو رفته از احسان علیخانی در عروسیش | اولین رقص احسان علیخانی

var NewsListLimit = 5;
آنچه دیگران میخوانند :

پژمان جمشیدی از همسرش رو نمایی کرد | خوشحالیه سام درخشانی از دیدن پژمان و همسرش

عقد کنون مهدی طارمی با همسرش | مهدی طارمی در بوشهر ازدواج کرد

رقص لو رفته از احسان علیخانی در عروسیش | اولین رقص احسان علیخانی

عکس شوکه کننده بهنوش طباطبایی دل مهدی پاکدل را شکست | ماه عسل بهنوش طباطبایی با همسر جدیدش

سکانس سانسور شده سریال ستایش جنجال به پا کرد | آبرو ریزی جدید صدا و سیما

var newsMasterIdForRate = "92271";
آیا این خبر مفید بود؟
0
واکسن آنفولانزا واکسن آنفولانزا

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب