جزئیات قرارداد دوساله وریا غفوری با فولاد خوزستانتیتربرتر: موضوع تمدید قرارداد وریا غفوری با استقلال، یکی از سوژه های داغ هفته های گذشته فوتبال ایران است. کاپیتان آبی ها در پایان لیگ گذشته قراردادش به پایان رسید و اکنون بازیکن آزاد به شمار می رود. با این حال تاکنون تماسی بین طرفین برقرار نشده است. احتمال دارد وریا غفوری به فولاد خوزستان برود.

توافق کاپیتان استقلال برای قرارداد دو ساله با تیم جدیدش

وریا غفوری و فولاد خوزستان وریا غفوری و فولاد خوزستان

 

مدافع باتجربه استقلال برای تقویت خط دفاع تیم فولاد مورد توجه جواد نکونام قرار دارد و خود او نیز این مساله را در یک برنامه تلویزیونی به صورت رسمی اعلام کرد.

با توجه به شرایط موجود و اینکه به نظر می‌رسد ماجرای تمدید قرار داد وریا غفوری در استقلال دور از دسترس است،  گفت‌وگویی با مدیران باشگاه فولاد داشته تا برای مقصد فصل جدیدش تصمیم گیری کند.

گفته می‌شود غفوری در تهران با مدیران باشگاه فولاد صحبت‌هایی را انجام داده و مذاکراتی برای عقد قرارداد دو ساله صورت گرفته است.

به این ترتیب ممکن است به زودی دو طرف بر سر این انتقال به توافق نهایی برسند و پس از آن با امضای قرارداد، کاپیتان فصل گذشته استقلال، شاگرد جدید نکونام در فولاد خوزستان شود.

بیوگرافی وریا غفوری

وریا غفوری وریا غفوری

 

وریا غفوری بازیکن فوتبال در پست مدافع راست در ۲۹ شهریور ۱۳۶۶ در شهر سنندج کردستان است و از سال ۱۳۸۹ فوتبال حرفه‌ای خود را در باشگاه پاس همدان شروع کردو سپس در تیم‌های شهرداری تبریز، نفت تهران، سپاهان اصفهان و استقلال توپ زده است. غفوری در لیگ گذشته برای باشگاه فوتبال استقلال تهران در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کرد و بازوبند کاپیتانی را به بازو داشت.

وریا یک اسم کردی به معنی هوشیار و زرنگ است و این نام را پدرش برایش انتخاب کرده است. وریا در محله موارک آباد، پای کوه آبیدر سنندج بزرگ شده است. پدر وریا غفوری از آن جایی که خودش درس نخوانده و خیلی سختی کشیده بود، با فوتبال بازی کردن او مخالف بود و دوست داشت پسرش درس بخواند و یک شغل مناسب داشته باشد، اما عشق به فوتبال و استقلال در نهایت وریا را به دنیای فوتبال وارد کرد. وریا غفوری سابقه بازی در تیم بزرگی چون سپاهان اصفهان را نیز در کارنامه خود دارد و هم اکنون یکی از بازیکنان محبوب تیم استقلال است. وریا غفوری از فوتبالیست‌های اهل سنت ایران است.

شروع فوتبال با پیکان

وریا غفوری فوتبال را به صورت مبتدی در تیم جوانان توحید سنندج شروع کرد سپس مدتی در تیم اصناف قروه بازی کرد. وریا غفوری در سال ۱۳۸۲ در تست جوانان پیکان به تهران رفت و قبول شد اما به دلیل نداشتن خوابگاه، وریا مجبور به بازگشت به سنندج شد.

حضور وریا غفوری به تیم ملی جوانان

وریا غفوری در سال ۸۳ بدون داشتن تیمی در تست جوانان تیم ملی قبول شد و در بازهای آسیایی به میدان رفت در همان سال نیز عضو باشگاه پاس در مقطع امید و جوانان شد.

مطالب مرتبط: استوری خداحافظی وریا غفوری از استقلال؟ ماجرای ممنوع التصویری وریا غفوری چیست؟

سربازی وریا غفوری در تیم پاس

وریا غفوری بعد از انتقال پاس تهران به همدان رفت و سربازی‌اش را در همین تیم گذراند و تا سال ۱۳۸۸ در این تیم بازی کرد.

همسر و فرزندان وریا غفوری

وریا غفوری با مونا اردلان ازدواج کرده و یک پسر بنام رادین و یک دختر بنام بارین دارند.

لقب وریا غفوری

لقب وریا غفوری در دنیای فوتبال ببر کرد کوهستان است.

وریا غفوری در سپاهان

در ژوئیه در سال ۹۲ وارد سپاهان اصفهان شد و تا پایان سال ۹۴ در این تیم توپ زد. وی با سپاهان به قهرمان لیگ برتر رسید.

گل وریا غفوری به استقلال

وریا غفوری در زمانی که در تیم نفت تهران بازی می‌کرد و شاید نمی‌دانست قرار است روزی به استقلال برود، دروازه سید مهدی رحمتی را با یک سوپر گل باز کرد.

وریا غفوری در استقلال

وریا غفوری در آغاز فصل نقل و انتقالات تابستانی ۹۶–۱۳۹۵ با قراردادی دو ساله به تیم استقلال پیوست. غفوری در اولین فصل حضورش در استقلال، عملکرد خوبی نداشت و با مصدومیت‌های زیادی روبه‌رو شد که باعث شد در اکثر بازی‌ها نیمکت نشین شود به همین علت شایع شد که وریا در لیست مازاد استقلال قرار گرفته و در فصل آینده در تیم نخواهد بود. وی در سال ۹۷ با تمدید یک ساله قرارداد خود ۱.۷ میلیارد تومان دست مزد دریافت کرد.

وریا غفوری در فصل ۱۳۹۶- ۱۳۹۷

وریا غفوری در فصل ۱۳۹۶- ۱۳۹۷ با همراهی بازیکن و مربی وقت استقلال شفر، موفق به نشان دادن استعداد خود در فوتبال شد. نخستین گل وریا غفوری به بازی با صنعت نفت آبادان اختصاص دارد. این گل سبب افتخار آفرینی برای استقلال شد. شوت گل وریا غفوری به محسن کریمی کیاسری برخورد کرد و گل به نام وریا ثبت نشد. گل دوم وریا غفوری به بازی در شهرآورد هشتاد ششم پایتخت در برابر پرسپولیس اختصاص دارد. در طی این گلزنی، وریا غفوری به بازیکن محبوب میان هواداران باشگاه استقلال مبدل شد.

وریا غفوری و محرومیت به‌خاطر قلیان

وریا غفوری به همراه محسن مسلمان، پیش از دربی ۸۵ در آبان سال ۱۳۹۶ از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، به دلیل کشیدن قلیان تا اطلاع ثانوی محروم شدند. غفوری در مصاحبه‌ای گفته بود که تصاویر منتشر شده از او فتوشاپ است و چیزی درباره محرومیت نشنیده است.

وریا غفوری و اولین تجربه کاپیتانی

وریا غفوری در فصل ۱۳۹۷- ۱۳۹۸ در مسابقه استقلال و سپاهان، برای نخستین بار در هفته دهم بازو بند کاپیتانی استقلال را بست و سپس به عنوان کاپیتان چهارم باشگاه استقلال انتخاب شد.

وریا غفوری برای حضور در فصل ۱۳۹۸- ۱۳۹۹ قرار داد خود را با باشگاه استقلال تمدید کرد. در این فصل، سه کاپیتان استقلال از تیم جدا شدند. لذا وریا غفوری به عنوان کاپیتان اول باشگاه استقلال شناخته شد.

گل وریا غفوری به الریان

وریا غفوری در سی و هفتمین دوره مسابقات باشگاهی، در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ میلادی، در طی بازی با الریان، با زدن توپ در دروازه، سبب افتخار آفرینی برای ایران در برابر قطر شد. وی در بازی بعدی در مقابل الهال عربستان، موفق به گل زنی شد.

گل وریا غفوری به پرسپولیس

وریا در شهرآورد ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ توانست در بازی دربی استقلال و پرسپولیس گل پیروزی بخش استقلال را در دقیقه ۴۵ به ثمر برساند تا به اوج محبوبیت در بین طرفداران این تیم برسد.

وریا غفوری در تیم ملی فوتبال

وریا غفوری از سوی کارلوس کی‌روش در سال ۱۳۹۳ به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و در بیشتر اردوهای تیم ملی حضور داشت. وریا غفوری در تمامی بازی‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ به صورت فیکس در زمین حضور داشت و یکی از بازیکنان تأثیر گذار تیم ملی در آن دوره از مسابقات بود.

خط خوردن وریا غفوری از تیم ملی

پیش از جام جهانی ۲۰۱۸، کی‌روش سرمربی تیم ملی یک هفته پس از اعلام ۳۵ نفر تیم ملی، فهرستی ۲۴ نفره را منتشر کرد که در میان خط‌خوردگان نام وریا غفوری هم دیده می‌شود و باعث اعتراضات زیادی در فضای مجازی شد و واکنش افراد زیادی را برانگیخت، به طوری که کنفدراسیون آسیا ایران را برای خط زدن وریا از تیم ملی ایران را به پرداخت ۱۰۰ هزار دلار محکوم کرد. وریا این مبلغ را به خیریه کودکان ایران زمین هدیه داد. کی‌روش، دقایقی قبل از ترک ایران به سوی ترکیه گفت تغییر پست وریا غفوری در خط خوردنش از تیم ملی تأثیر داشته‌است.

حضور وریا غفوری در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹

وریا غفوری برای حضور در جام ملت‌های ۲۰۱۹ توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی کشور دعوت شد و در آن مسابقات به میدان رفت.

بخشی از افتخارات وریا غفوری

افتخارات وریا غفوری افتخارات وریا غفوری

  نایب قهرمانی در ۲۰۲۰- ۲۰۲۱ لیگ برتر خلیج فارس در ۲۰۱۴ – ۲۰۱۶ جام حذفی فوتبال ایران در ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ بهترین مدافع راست لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸ بازیکن ماه ۹۰ در بهمن و اسفند ۱۳۹۶ بهترین مدافع راست سال نوروز فوتبالی در سال‌های ۱۳۹۵، ۱۳۹۶، ۱۳۹۷، ۱۳۹۸، ۱۳۹۹

آنچه دیگران می خوانند: چه کسی جانشین وریا در استقلال می شود؟ جزییات پیوستن فرشید اسماعیلی به استقلال

گردآورنده: شایان صفرزاده 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب