شرایط ثبت‌نام بیمه تکمیلی فرهنگیان در تیر 1401 +آخرین معلتبه گزارش تیتربرتر؛ قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان از تاریخ اول تیرماه آغاز شده است و طبق اعلام وزارت آموزش‌وپرورش مهلت ثبت‌نام متقاضیان که از اول تا پانزدهم تیرماه تعیین شده بود، فردا به پایان می‌رسد.

شرایط ثبت‌نام بیمه تکمیلی فرهنگیان در تیر 1401

شرایط ثبت‌نام بیمه تکمیلی فرهنگیان در تیر 1401 شرایط ثبت‌نام بیمه تکمیلی فرهنگیان در تیر 1401

 

آنگونه که مقدم‌زاده، سرپرست اداره کل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفته است «ثبت‌نام افراد متقاضی جهت استفاده از خدمات بیمه تکمیلی فرهنگیان از مرز یک میلیون نفر گذشته است و آخرین مهلت ثبت‌نام فرهنگیان جهت استفاده از خدمات بیمه تکمیلی درمان، ۱۵ تیر است.»

وی همچنین از فرهنگیان خواسته است در صورت تمایل و در مهلت باقی مانده برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی به نشانی اینترنتی https://apps1.dana-insurance.ir/ مراجعه و اطلاعات خود و افراد تحت تکفل‌شان را در سامانه ثبت کنند.

میزان حق‌بیمه و زمان ثبت‌نام بیمه تکمیلی

در شیوه نامه اجرایی بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۱ آمده است که نظر به انعقاد قرارداد شرکت بیمه دانا با وزارت آموزش و پرورش از تاریخ اول تیر ۱۴۰۱ لغایت اول تیر ۱۴۰۲ بیمه‌گر در ازای انجام تعهدات بیمه‌گزار متعهد است هزینه‌های بیمه‌شدگان را جبران کند.

در تفاهم نامه مذکور مقرر شده است قرارداد کلیه رشته‌های بیمه ای از تاریخ اول تیر ۱۴۰۱ توسط شرکت بیمه دانا اجرا شود. براساس مفاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان، کلیه کارکنان شاغل (رسمی، پیمانی و قراردادی) به همراه افراد تحت تکفل آنان می‌توانند از تاریخ اول تیر ۱۴۰۱ با پرداخت حق بیمه ماهانه از مجموع مبلغ ۲/۷۵۰/۰۰۰ ریال (مبلغ ۹۱۶/۰۰۰ ریال برای هر نفر سهم کارمند و مبلغ ۱/۸۳۴/۰۰۰ ریال برای هر نفر سهم دستگاه) تحت پوشش قرار می‌گیرند.

- منظور از افراد تحت تکفل بیمه شده اصلی عبارت است از فرزندان، همسر یا همسران دائمی بیمه شده اصلی و والدین تمامی کارکنان و همسر و فرزندان کارکنان اناث.

 تذکر مهم : لازم به ذکر است حق بیمه ماهانه مربوط به والدین تمامی کارکنان و همسر کارکنان اناث شامل سهم دستگاه نمی باشد و حق بیمه مربوطه به صورت کامل از حقوق بیمه شده اصلی کسر خواهد شد.

- کارکنان سازمان های وابسته همچون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، نهضت سواد آموزی، سازمان توسعه مشارکت های مردمی، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، دانشگاه شهید رجایی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و... همانند سنوات گذشته و به شرط تأمین و پرداخت صددرصد حق بیمه می توانند تحت پوشش قرار گیرند.

- ادارات و مناطق آموزش و پرورش استان‌های کشور باید ترتیبی اتخاذ نمایند تا کارکنان بتوانند حداکثر تا پانزدهم تیرماه سال جاری نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه شرکت بیمه‌ مذکور اقدام و آن را مبنای کسر حق بیمه تعیین شده برای هر یک از بیمه شدگان قرار داده و پس از کسر حق بیمه مربوطه، آن را به حساب اعلام شده از سوی بیمه گر واریز کنند.

مطالب مرتبط: رتبه بندی فرهنگیان از مهر 1401 اجرایی می شود؟ جزئیات اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان از اول شهریور ماه 1401

با توجه به عدم امکان تمدید مهلت ثبت نام ضروری است ترتیبی اتخاذ نمایید تا مراحل ثبت نام، انعقاد قرارداد استانی و... در مهلت مقرر ( از تاریخ اول تا پانزدهم تیرماه ) انجام پذیرد.

شرایط ثبت‌نام بیمه تکمیلی فرهنگیان در تیر 1401 شرایط ثبت‌نام بیمه تکمیلی فرهنگیان در تیر 1401

 

- کارکنان باید بدون حق انتخاب، همسر و فرزندان خود را تحت پوشش قرار دهند، در غیر این صورت امکان پوشش افراد گزینشی از سوی بیمه گر میسر نخواهد بود. مسئولیت پرداخت هرگونه اختلاف حق بیمه با تعداد بیمه شدگان به عهده ادارات کل آموزش و پرورش استان ها خواهد بود.

بدیهی است انعقاد هرگونه قرارداد با سایر شرکت‌های بیمه و خارج از توافقات اعلامی ممنوع است. همچنین نظر به اهمیت موضوع ضروری است در هریک از ادارات کل آموزش و پرورش و مناطق تابعه، مسئولین فناوری اطلاعات، کارشناسان دفاتر بودجه، کارشناسی امور مالی نهایت همکاری را در خصوص امور مربوط به قرارداد با مسئولین اجرایی قرار داد (ادارات رفاه و پشتیبانی) جهت اجرای مناسب آن به عمل آورند.

جزئیات بیمه تکمیلی فرهنگیان

مقدم‌زاده سرپرست اداره کل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره جزئیات بیمه تکمیلی فرهنگیان نیز گفت: زمانی که قرار شد مسئولیت این حوزه را برعهده بگیرم با بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان نمونه درباره بحث رفاه و معیشت فرهنگیان همچنین بحث بیمه مقارن شد که این امر را به فال نیک می‌گیریم.

وی ادامه داد: در راستای منویات رهبری تلاش داشتیم در مسیری روشن این موضوعات را پیگیری کنیم. دغدغه رهبری و ما نیز به عنوان مسئول این حوزه این بود که فرهنگیان در شرایط ایده‌آل قرار بگیرند و این امر منجر به ارتقای کیفی سطح آموزش در مدارس شود.

مقدم‌زاده افزود: در بخشی از سند تحول بنیادین نیز به این موضوع پرداخته می‌شود موضوعی مانند رتبه‌بندی معلمان در کنار سایر زیرنظام‌های سند به عنوان موتور محرک در ارتقای کیفیت زندگی معلم موثر است.

سرپرست اداره کل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: تلاش می کنیم  وضع منزلت و معیشت معلمان اصلاح شود و ارتقا پیدا کند با توجه به تمام کسری‌های منابع، از وضع موجود به نحو مطلوبی بهره خواهیم برد تا رضایت فرهنگیان حاصل شود. کنار گذاشتن روش صندوقی در بیمه فرهنگیان بسیار مهم بود که روش بیمه‌گری جایگزین آن شده است.

سرپرست اداره کل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال برای بیمه فرهنگیان با یک شرکت بیمه تجاری قرارداد بسته‌ایم که توانگری خوبی دارد، گفت: این شرکت از عهده سرویس‌دهی به همکاران برخواهد آمد و ما نیز سازوکار‌های موثری را برای این امر تعبیه کردیم.

وی تفاوت روش صندوقی و بیمه‌گری را شرح داد و افزود: برای اولین بار بعد از چند سال توانستیم سهم دولت را برای بحث رفاه و درمان همکاران احیا کنیم؛ در روش صندوقی کیفیت مطلوبی نداشتیم، پوشش دندان و عینک وجود نداشت و تمام پوشش‌ها در حد متوسط بود.

آنچه دیگران می خوانند:  جزئیات افزایش 10 درصدی حقوق کارگران در سال 1401 حقوق کارمندان و کارگران در دولت رئیسی افزایش می یابد؟

گردآورنده: علی اکبر رضایی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب