سهمیه اینترنت رایگان برای سه دهک پایینی جامعهوزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز دولت، از ارائه بسته اینترنتی رایگان برای سه دهک درآمدی پایین جامعه خبر داد و گفت: این بسته برای کسانی است که یارانه ۴۰۰ هزار تومانی را در یافت می‌کنند.

عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) دولت گفت: برای سه دهک درآمدی پایین جامعه بسته اینترنتی رایگانی را فراهم کردیم که هموطنانی که مشمول هستند می‌توانند به درگاه ملی خدمات هوشمند به آدرس my. gov. ir مراجعه کنند که آنجا شماره تلفنی را ثبت می‌کنند و بر روی همان شماره تلفن، حال از هر اپراتوری باشد، یک بسته اینترنت رایگان را برایشان فعال می‌کنیم.

زارع‌پور: مشمولان این طرح با مراجعه به درگاه ملی خدمات هوشمند و ثبت یک شماره تلفن، برای دریافت این بسته ثبت‌نام کنند. این بسته‌ها دائمی است و چهارماه یکبار شارژ می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که مدت استفاده از این بسته چقدر است، تصریح کرد: دائمی است، البته بسته‌ها چهار ماهه بوده، اما به صورت دائمی هر چهار ماه یکبار برقرار می‌شود و می‌توانند از آن استفاده کنند.

وزیر ارتباطات در پایان گفت: این بسته برای سه دهک درآمدی پایین که معمولا کسانی هستند که یارانه ۴۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند می‌باشد و با مراجعه به این سامانه می‌توانند چک کرده و این بسته را برای خود فعال کنند.

زارع‌پور در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل کندی سرعت اینترنت با توجه به اینکه شبکه‌هایی مانند فیلیمو و تلوبیون نیز تحت تاثیر آن کند شده اند، گفت: اگر مردم کندی در هر جا مشاهده کردند با سامانه ۱۹۵ وزارت ارتباطات که به صورت شبانه روزی پاسخگو هستند تماس بگیرند و همچنین سایت وزارتخانه، موضوع را بررسی می‌کنیم.

وی افزود: اما کندی کلی اینترنت طی دو سه روز گذشته به دلیل قطعی‌های گسترده‌ای که طی دو، سه شب داشتیم اتفاق افتاد که برطرف شده است، اما اگر موردی در جایی مشکلی داشت سامانه ۱۹۵ وزارتخانه به صورت شبانه روزی آماده است تا گزارشات مربوطه را دریافت کنند و دوستان به سرعت موضوع را پیگیری و بررسی کرده و به متقاضیان پاسخ می‌دهند.

منبع
ایسنا

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب