آخرین اخبار رتبه‌بندی فرهنگیاندر این روزها اخبار مربوط به رتبه‌بندی فرهنگیان اهمیت و بازدید به شدت بالایی دارد. اگر شما هم فرهنگی هستید و قصد اطلاع درباره موصوع رتبه‌بندی معلمان دارید و اینکه رتبه‌بندی فرهنگیان امروز به کجا رسید و سایر سوالات مربوطه مانند رتبه‌بندی حقوق فرهنگیان، اطلاعیه‌های مربوط به رتبه‌بندی معلم‌های زیر لیسانس و دارای سایر مدارک، اطلاعیه‌های رتبه‌بندی فرهنگیان از زبان رئیسی و یا شورای نگهبان، رتبه‌بندی فرهنگیان شامل چه کسانی نمی شود، رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته … دارید، تمامی اخبار را می‌توانید در این بخش از بخون مطالعه کنید.

توجه: تمامی اخبار مربوط به رتبه‌بندی فرهنگیان که در این بخش مطالعه خواهید کرد، بعد از انتشار اخبار جدید سریعا آپدیت خواهد شد و شما همیشه می‌توانید از طریق این صفحه به جزئیات دقیق رتبه‌بندی معلم‌ها دسترسی داشته باشید.

راهنمای مطالعه

امتیاز ویژه دولت برای فرهنگیانی که شامل رتبه بندی معلمان نمی‌شوند (بروزرسانی در تاریخ 16 تیر 1401)اشکالات طرح رتبه‌ بندی معلمان از نظر فرهنگیان چیست؟ (بروزرسانی در تاریخ 14 تیر 1401)توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان؛ از شیوه اجرا تا روند پرداخت معوقات (بروزرسانی در تاریخ 14 تیر 1401)اختصاص ۳۸ همت برای ۱۸ ماه برای رتبه‌بندی معلمان (بروزرسانی در تاریخ 13 تیر 1401)آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان پس از پیگیری‌های فراوان مجلس ابلاغ شد (بروزرسانی در تاریخ 13 تیر 1401)زمان واریز افزایش حقوق معلمان/ حقوق نهایی فرهنگیان چقدر است؟ +جزئیات (بروزرسانی در تاریخ 12 تیر 1401)آیین‌نامه رتبه بندی معلمان در دولت سیزدهم تصویب شد (بروزرسانی در تاریخ 12تیر 1401)آخرین جزئیات درباره ابلاغ لایحه رتبه بندی فرهنگیان در آخرین ساعات امروز شنبه ۱۱تیر ۱۴۰1 (بروزرسانی در تاریخ 11 تیر 1401)حذف آزمون از شرایط نظام رتبه‌بندی معلمان (بروزرسانی در تاریخ 11 تیر 1401)سخنگوی آموزش و پرورش خبر داد: آیین‌نامه رتبه‌بندی فرهنگیان در مسیر ابلاغ (بروزرسانی در تاریخ 9 تیر 1401)فرهنگیان بخوانند | روش بروزرسانی سابقه فرهنگیان برای اجرای رتبه بندی معلمان (بروزرسانی در تاریخ 9 تیر 1401)بر اساس آخرین اخبار رتبه بندی معلمان جهت بروزرسانی سابقه معلمان در سامانه LTMS لازم است تا به ترتیب زیر عمل کنید:شرایط احراز رتبه‌های ۱ تا ۵ رتبه بندی معلمان به قرار زیر است:رتبه‌بندی معلمان برای ترمیم حقوق فرهنگیان نیست (بروزرسانی در تاریخ 8 تیر 1401)تعیین تکلیف رتبه بندی معلمان و فرهنگیان (بروزرسانی در تاریخ 8 تیر 1401)فرهنگیان در کنگره معلمان انقلاب اسلامی مطالبات خود را مطرح کنند (بروزرسانی در تاریخ 7 تیر 1401)تنش در مجلس بر سر عدم اجرای رتبه بندی معلمان/ وزیر آموزش و پرورش باید استیضاح شود (بروزرسانی در تاریخ 7 تیر 1401)دولت با خدشه‌دار کردن قانون رتبه بندی به معلمان توهین می‌کند (بروزرسانی در تاریخ 6 تیر 1401)

امتیاز ویژه دولت برای فرهنگیانی که شامل رتبه بندی معلمان نمی‌شوند (بروزرسانی در تاریخ 16 تیر 1401)

سخنگوی دولت از امتیاز ویژه دولت برای فرهنگیانی که شامل رتبه بندی معلمان نمی‌شوند، خبر داد.

به گزارش راهبرد معاصر علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت بیان کرد:

بارسا

برای اجرایی شدن لایحه رتبه‌ بندی معلمان نیازمند تصویب آیین‌نامه بودیم که چون رتبه‌بندی برای اولین بار انجام می‌شد، حساسیت‌هایی داشت که از جمله دولت تاکید داشت دخالت‌هایی از بیرون آموزش و پرورش در آن انجام نشود و این فرایند رتبه‌بندی معلمان در خود آموزش و پرورش و با مدیریت خود این مجموعه انجام شود.

در زمینه ارزیابی‌های تخصصی دولت بر انجام این امر توسط خود مجموعه آموزش و پرورش و جامعه فرهنگیان اصرار دارد. همچنین دولت در نظر گرفت که اگر برخی از جامعه محترم فرهنگیان امکان کسب امتیازهای لازم برای رتبه‌های قانونی را نداشته باشند، به صورت موقت آن مبلغ فوق‌العاده رتبه‌بندی کمترین سطح، برای یک بازه موقت یکساله به آنان تخصیص یابد تا به نوعی یک سال به این عزیزان فرصت داده شود تا با افزایش توان علمی، دانشی و مهارتی یا سوابق عملکردی خود، مجدداً در معرض ارزیابی قرار گیرند و امکان کسب این امتیازات قانونی برای آنان هم فراهم شود.

منبع: راهبرد معاصر

زیر 100 سنجش

اشکالات طرح رتبه‌ بندی معلمان از نظر فرهنگیان چیست؟ (بروزرسانی در تاریخ 14 تیر 1401)

علیرضا منادی سفیدان (رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس) در یک لایو اینستاگرامی که از سوی جامعه فرهنگیان برگزار شد، ضمن تائیدِ برخی از اشکالات در این آیین‌نامه بیان کرد: «ما در نوشتنِ قانونِ رتبه‌بندی حساسیتِ بسیاری به خرج دادیم، اما بعد از اینکه آیین‌نامه از سوی دولت ابلاغ شد ما افسوس خوردیم که چرا اجازه‌ی نوشتنِ این آیین‌نامه را به دولت دادیم. ما باید خودمان این آیین‌نامه را می‌نوشتیم تا دستِ دوستانی که در کمیسیون آموزش در طول این مدت شرکت می‌کردند و نظراتِ غیرکارشناسی می‌دادند به آیین‌نامه نمی‌رسید. به نظر می‌رسد آن‌ها در نوشتنِ آیین‌نامه بی‌مهری کردند.»

منادی با بیان اینکه قانون رتبه‌بندیِ معلمان مخالفانِ بسیاری داشت، اظهار داشت: «در ابتدا آیین‌نامه‌ای نوشته شد که در آن از برگزاری آزمون برای رتبه‌بندی صحبت شده بود که این مغایر با قانون بود و ما از طریق ارتباط گرفتن با وزرا، زیر بار آن نرفتیم. ما نمی‌خواستیم کانون‌های ارزیابی خارج از آموزش و پرورش بر این مسئله نظارت داشته باشند و خوشبختانه این موضوع در هیأت وزیران رأی نیاورد.»

رئیس کمیسیون آموزش مجلس در خصوص آیین‌نامه‌ی کنونی افزود:

«در این آیین‌نامه چند بند وجود دارد که با مرِّ قانون مجلس مغایر است. برای جایگاه برخی از گروه‌ها در این آیین نامه مشکل به وجود آمده که ما تک تک این موارد را پیگیری می‌کنیم تا مرِّ قانون برای آن‌ها اجرایی شود.»

منادی تأکید کرد: «اگر هر کدام از بندهای آیین‌نامه مغایر با قانونی باشد که در مجلس تصویب شده، کمیسیون تطبیق قوانین مجلس آن را بررسی و رد می‌کند.»

معلمان چه ایراداتی به آیین‌نامه رتبه‌ بندی معلمان می‌گیرند؟

از بین ایرادات و مغایرت‌هایی که آیین‌نامه‌ی رتبه‌بندی با قانون رتبه‌بندیِ مجلس دارد، چند نمونه بیشتر مورد توجه معلمان قرار گرفته که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

اولین ایراد به تبصره سه ماده سه این آیین‌نامه برمی‌گردد؛ طبق این تبصره، نیروهای فاقدِ کد شناسه‌ی استخدامِ مورد تایید سازمان اداری و استخدامی کشور، مشمول این آیین‌نامه نمی‌شوند. این موضوع بسیاری از معلمانی که فاقد این کد استخدامی هستند و به صورتِ پیمانی جذب شده‌اند را نگران کرده است.

مورد دیگر مربوط به ماده ۵ آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان است؛ در این ماده آمده: «مشمولانی که پس از ارزیابی نخست، حداقل امتیاز لازم برای احراز رتبه آموزشیار معلم را کسب ننمایند، از تاریخ‌ عدم احراز رتبه، برای مدت یکسال به آن‌ها فوق‌العاده رتبه آموزشیار معلمی پرداخت خواهد شد. این دسته از مشمولان می‌توانند در فرصت یکساله با کسب امتیاز لازم و ارزیابی مجدد در یکی از رتبه‌ها قرار گیرند.» معلمان می‌گویند: این شرط و شروط گذاشتن برای معلمان با روح قانون در تضاد است.

همچنین طبق تبصره ۵ ماده ۴ این آیین‌نامه «در مواردی که بر اساس قوانین مربوط، بازنشستگی افراد شاغل مشمول در اختیار وزارت می‌باشد، اجرای رتبه‌بندی منوط به حداقل دو سال خدمت در آموزش و پرورش از تاریخ اجرای این آیین نامه است.» با این اوصاف بسیاری از افرادی که شرفِ بازنشستگی هستند یا مجبورند دو سال بازنشستگیِ خود را به تعویق بیندازند و یا از قیدِ رتبه‌بندی بگذرند!

در بخش جدولِ امتیازات لازم برای کسب رتبه‌های ۵گانه، سختگیری در کسب رتبه‌ی ۴ و ۵ مورد دیگری است که معلمان به آن معترض هستند. آن‌ها می‌گویند بیش از ۹۰درصد از معلمان با این آیین‌نامه نمی‌توانند به رتبه‌ی ۵ برسند. آن‌ها می‌گویند این سختگیری باعث می‌شود معلمان برای رسیدن به سطح دانش‌یار معلمی و استادمعلمی ناامید شوند و تلاش چندانی نکنند و این مغایر با هدفِ اجرای قانون رتبه‌بندی برای ارتقای سطح آموزش است.

مورد دیگری اعتراضِ معلمان به اظهارات وزیر آموزش و پرورش در مورد اجرای رتبه‌بندی برای فرهنگیانی است که بیش از دو سال سابقه دارند؛ با این اوصاف معلمانی که تازه به استخدام آموزش و پرورش درآمده‌اند مشمول قانون رتبه‌بندی نمی‌شوند.

پاسخ رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به نگرانی معلم‌ها

رئیس کمیسیونِ آموزش و تحقیقاتِ مجلس در مورد نیروهای فاقدِ کد شناسه‌ی استخدام، اطمینان می‌دهد که این موضوع به زودی رفع شود. وی همچنین درمورد مشکلاتی که آیین نامه برای بازنشستگان و معلمانی که تازه به استخدام آموزش و پرورش درآمده‌اند، می‌گوید: «این موارد و مواردی از این دست که مغایر با قانونِ رتبه‌بندی است حتما در کمیسیون تطبیق قوانین کنار گذاشته می‌شود.»

رتبه‌ بندی معلمان هنوز نمی‌تواند معیشت معلمان را ارتقا دهد

اگرچه بعد از ۱۱ سال قانون رتبه‌بندیِ معلمان بالاخره به مرحله‌ی اجرا نزدیک می‌شود، اما هنوز با آنچه مورد نظرِ معلمان است فاصله‌ دارد. معلمان می‌گویند برخلافِ تصور، حقوق معلمان بسیار کمتر از دریافتیِ کارمندان است و با احتسابِ اصلاحِ آیین‌نامه‌ی رتبه‌بندی معلمان، این رتبه‌بندی هنوز نمی‌تواند منزلت و معیشت معلمان را آنطور که باید ارتقا دهد. به گفته‌ی آن‌ها، فاصله‌ی دریافتیِ معلمان با سایر کارمندان دولت حتی با اجرای این قانون رتبه‌بندی، باز هم زیاد است.

منبع: ایلنا

توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان؛ از شیوه اجرا تا روند پرداخت معوقات (بروزرسانی در تاریخ 14 تیر 1401)

وی افزود: در تبصره ماده ۴ آیین‌نامه اجرایی ملزم شدیم شیوه‌نامه‌ای را برای فرایند اجرای آیین‌نامه با همکاری سازمان امور استخدامی و برنامه‌وبودجه تدوین کنیم که آن را هم سریع انجام می‌دهیم و برخی تکالیف دیگر چون از قبل در دست بررسی بود، تهیه شده تا سریعا آماده اجرا شویم.

نوری درباره تغییرات آیین‌نامه فعلی نسبت به طرح اولیه و برخی نارضایتی‌های جامعه فرهنگیان نسبت به نسخه‌های اولیه آیین نامه بیان کرد:

جمعیت ذی‌نفع رتبه‌بندی تقریباً ۸۰۰ هزار نفر هستند و اینکه بگوییم همه را قانع می‌کند، خیر. اما می‌توانیم بگوییم که رتبه‌بندی شروع شده است تا به هدف ارتقای کیفیت برسیم و درنهایت رتبه‌بندی به سمت هدف نهایی‌اش پیش خواهد رفت.

وی افزود: اختلاف ماهوی بین آیین‌نامه پیشنهادی ما با آیین‌نامه فعلی ابلاغی وجود ندارد، اما برخی جزئیات دقیق مشخص شده‌اند، مثلاً قید شده که چه کسانی مشمول رتبه‌بندی نیستند که کارکنان مأمور یا انتقالی به سایر دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مازاد یا در اختیار مدرسه  و… از این جمله‌اند.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه کسانی که قبل از تاریخ شهریور ۱۴۰۰ بازنشسته شده‌اند مشمول رتبه بندی نمی‌شوند اظهار کرد: رتبه‌بندی ویژه معلمان شاغل است. ما با سرعت و دقت لازم به سمت اجرای رتبه‌بندی می‌رویم. رتبه‌بندی شامل نیروهای اداری نمی‌شود و اگر آنها واجد شرایط معلمی شوند و کار معلمی انجام دهند شامل رتبه‌بندی می‌شوند، اما دیگر نمی‌توانند به اداره برگردند که البته برگشتن آنها به بخش آموزش بر اساس نیازی است که ما داریم.

نوری در پاسخ به اینکه اگر چرا معلمانی که در ارزیابی رتبه لازم را کسب نکنند، تنزل درجه پیدا می‌کنند؟ بیان کرد: براساس پیش بینی قانونگزار ارزیابی معلمان هر سه سال، یک بار باید انجام شود. اگر معلمان در دوره ارزیابی نتوانند رتبه بعدی را کسب کنند در فرایند اداری قرار می‌گیرند. کسی که معلم است باید مؤلفه‌های چهارگانه شایستگی‌های معلمی را در طول زمان کسب کند و آنها را به ظهور و بروز برساند تا بتواند متربی را هدایت کند و اگر نتوانست باید برود و در مجموعه اداری کار کند و دیگر به‌عنوان معلم نمی‌تواند ادامه خدمت بدهد.

وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: معلم باید همواره خودش را آماده نگه دارد که البته عموماً همین‌گونه هستند. یکی از شایستگی‌ها که از آن غفلت شده شایستگی‌های عمومی است. منظور شایستگی‌های فردی مبتنی بر باورها، اعتقادات و انگیزه‌هاست و همین‌هاست که شایستگی‌های بعدی را می‌سازد. این موارد توسط ارزیاب‌های حرفه‌ای و متخصص ما سنجیده می‌شوند. ویژگی‌هایی برای ارزیابان مشخص شده است که یکی از آنها مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس به بالاست.

وی با اشاره به اینکه آیین‌نامه اجرایی، کلیات را مطرح کرده و در تدوین شیوه‌نامه، جزئیات بیشتری مشخص شده است بیان کرد:

امتیازات به سمت کارهای پژوهشی کیفی معلمی مانند اقدام پژوهی رفته است و به سمت مدرک‌گرایی و … نرفته است. رتبه‌بندی آمده است تا چرخش نظام آموزش‌وپرورش عمومی از نظام تک ساحتی به سمت نظام شش ساحتی را آغاز کند.

نوری درباره اینکه اگر معلمی کف امتیاز را کسب نکند چه می‌شود؟ اظهار داشت: این را قانونگزار پیش‌بینی کرده است و اعلام شده اگر هرکدام از همکاران فرهنگی کف امتیاز را کسب نکنند و احراز رتبه نکنند از مزایای رتبه اول یعنی آموزشیار معلم برخوردارند ولی یک سال برای کسب رتبه به آنها مهلت داده می‌شود.

وزیر آموزش‌وپرورش درباره تبدیل وضعیت معلمان نیز افزود:

کسانی که جدیدالاستخدام هستند تبدیل وضعیتشان منوط به کسب رتبه “مربی” است و اگر بعد از دو دوره ارزیابی، رتبه مربی را کسب کنند تبدیل وضعیت می‌شوند. البته در جریان رتبه‌بندی قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه امکان دریافت و ثبت اعتراضات وجود دارد گفت: اگر تخلفی از سوی ارزیابی‌شوندگان و ارزیابی‌کنندگان رخ‌داده باشد در آیین‌نامه به محرومیت‌های آنها اشاره شده است تا همه به‌طور دقیق به تکالیف خود عمل کنند.

نوری درباره اساس انتخاب هیئت‌های ممیزه گفت: در قانون تعداد هیئت‌های ممیزه تعریف شده است که افرادی از کادر اداری، کارمندان ستادی، نماینده معلمان و رئیس دانشگاه حضور دارند و البته لایه‌بندی هم شده است و به عنوان مثال امتیاز رتبه‌ای چون استاد معلم در هیئت ممیزه مرکزی بررسی می‌شود و رتبه دانشیار معلم باید در هیئت ممیزه مرکزی تأیید شود. آیین نامه طوری دیده‌شده که کمترین اعتراض را داشته باشیم.

وزیر آموزش‌وپرورش درباره مبنای محاسبه و پرداخت معوقات گفت: در قانون، اجرای رتبه‌بندی از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ دیده شده و در جدول ۹ قانون بودجه ۳۸ هزار میلیارد تومان برای آن درنظر گرفته شده است. پس از صدور احکام، بخشی از معوقات، اسناد دیون خواهد شد. طبق قول رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با صدور احکام، پرداخت‌ها بر اساس مقتضیات دولت صورت خواهد گرفت.

وی در پاسخ به اینکه آیا برای رسیدن به اهداف رتبه‌بندی، سقف زمانی مشخص شده است؟ عنوان کرد: در آیین‌نامه پیش‌بینی شده است که وزارتخانه باید بعد از دو سال اجرا، گزارشی را از تأثیر رتبه‌بندی بر نظام تعلیم و تربیت آماده و به هیئت‌وزیران ارائه کند.

نوری با بیان اینکه این انتظار وجود داشت که رتبه بندی سریع تر اجرا شود خاطر نشان کرد: اما باید هم سریع و هم دقیق اجرا شود. ما به نظرات احترام می‌گذاریم، اما موارد این‌چنینی زمان‌بر هستند. به‌عنوان‌مثال قانون نظام پرداخت هماهنگ سال ۸۶ تصویب شد، اما سال ۸۸ اجرا شد، اما دولت رتبه‌بندی را بعد از شش ماه اجرایی کرد و بودجه آن‌هم تأمین شد؛ باید بتوانیم به اهداف مدنظر برسیم. آیین نامه اجرایی رتبه بندی ویرایش ۲۶ گانه داشت و حذف و اضافه‌ای داشت. ندیده ام روی آیین نامه های قوانین دیگر به‌ این اندازه کار شده باشد.

منبع: خبر پو

اختصاص ۳۸ همت برای ۱۸ ماه برای رتبه‌بندی معلمان (بروزرسانی در تاریخ 13 تیر 1401)

وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت بودجه پایداری برای اجرای رتبه بندی در نظر گرفته است. به گزارش خبرنگار مهر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با حضور در شبکه خبر در خصوص قانون رتبه بندی معلمان اظهار داشت: نسخه اولیه شیوه‌نامه رتبه بندی تا فردا اعلام شده و با سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی مذاکره خواهیم کرد؛ فکر نمی‌کنم بیشتر از یک هفته این هماهنگی‌ها زمان لازم داشته باشد.

وی با بیان اینکه تکالیف دیگر آئین نامه آماده سازی شده است؛ بیان کرد: ان شاالله این رتبه‌بندی به زودی وارد مرحله اجرا شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود:

معلمان مدارس استثنایی و مناطق محروم هر سال سه ماه ارفاق می‌گیرند؛ یعنی هر دوره یک سال کوتاه خواهد شد و از ۵ به ۴ سال می‌رسد اما به طور کلی برای کارمندان شاغل است.

وی با بیان اینکه همکاران رسمی و پیمانی مشمول رتبه‌بندی خواهند شد؛ خاطر نشان کرد:

رتبه بندی از زمان تأسیس تحول سند بنیادین یکی از ارکان کیفیت‌بخشی و ارتقای صلاحیت‌های معلم بود.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۲ رتبه بندی دچار اشکال واقع شد بیان کر:. رتبه بندی گذشته فقط به معنای افزایش حقوق بود اما رتبه بندی اخیر اجرا نشد؛ با آمدن دولت دکتر رئیسی در شعارهای انتخاباتی ایشان در جمع فرهنگیان با صراحت فرمودند که ما اجرای نظام رتبه بندی را تسریع خواهیم کرد که خوشبختانه این موضوع اتفاق افتاد و دولت بودجه پایداری برای اجرای رتبه بندی در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه دولت ۲۵ هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی در نظر گرفت تاکید کرد:

در مجلس هم این بودجه به ۳۸ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد و سال گذشته برای در نظر گرفتن این بودجه اعتبارات ناپایداری در نظر گرفته بودند و اعتبارات آن ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای سه ساله بود ولی در حال حاضر دولت ۳۸ هزار میلیارد تومان (همت) برای ۱۸ ماه در نظر گرفت.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اراده دولت و مجلس با همکاری شورای نگهبان بر این بود که رتبه بندی اجرایی شود؛ شیوه نامه در زمان کوتاه طراحی خواهد شد تا به ماده یک رتبه بندی آمده است عمل بشود و کمکی به معیشت فرهنگیان شود.

منبع: خبرگزاری مهر

آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان پس از پیگیری‌های فراوان مجلس ابلاغ شد (بروزرسانی در تاریخ 13 تیر 1401)

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان، تصریح کرد: بالاخره پس از پیگیری‌های فراوان صورت گرفته، این آیین نامه اجرایی ابلاغ شد و امیدواریم این قانون مهم مجلس، منجر به تحولی مهم در نظام آموزشی کشور شود.

علیرضا منادی سفیدان نماینده مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان، بیان کرد: وقتی در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ با همت کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی و وزیر وقت آموزش پرورش، توانستیم از دولت یازدهم، لایحه رتبه‌بندی را بگیریم و دولت لایحه را تقدیم مجلس کند، کسی باور نمی‌کرد این اتفاق مبارک به چه شکلی صورت خواهد گرفت و کسی نمی‌دانست این رتبه‌بندی اینقدر فراز و نشیب خواهد داشت و ه‍مه از آن به خاطر کثرت معلمین که قریب به یک میلیون نفر هستند و بار مالی قانون می ترسیدند چه دولت آقای روحانی و چه دولت آقای رئیسی.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خانه ملت اضافه کرد: در این مسیر ما مخالفت های زیادی داشتیم چه در داخل مجلس و چه در دولت، ولی خدارا شاکریم که توانستیم با روش صحیح و درست و رایزنی‌های موثر، همه مخالفت‌‎ها را به موافقت تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه قطعا اجرای قانون رتبه بندی معلمان به نفع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد:

اجرای صحیح این قانون به تحقق اجرای درست و صحیح سند تحول بنادین آموزش و پرورش نیز کمک می‌‎کند.

منادی یادآور شد: بعد از مرارت‌های فراوان که مصوبه کمیسیون آموزش مورد بی مهری‌های متفاوت در سطوح مختلف مجلس قرار گرفت بالاخره این مصوبه در تاریخ 15 اسفندماه 1400 به تصویب مجلس رسید و عازم شورای نگهبان شد، شورای نگهبان ایراداتی وارد کرد، در بار دوم رفع ایرادات توانستیم نظر شورای محترم نگهبان را جذب کنیم و شورای نگهبان نظرات مجلس را بر نظرات کارشناسان دولت که تلاش داشتند در شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای نگهبان این قانون تصویب نشود ارجح تر تشخیص داد.

منادی سفیدان اضافه کرد: جا دارد بگویم یکی از ارکان مهمی که در تصویب لایحه رتبه بندی معلمان بسیار تأثیرگذار بود لطف و مرحمت حقوق دانان و فقهای شورای نگهبان قانون اساسی بود که با قدرت و قاطعیت تمام این قانون را تأیید کردند و از مرحله نهایی عبور دادند. این موفقیت بزرگ گوارای وجود معلمان عزیز و گرامی کشورمان باشد.

منبع: موسسه مطالعاتی تحریریه

زمان واریز افزایش حقوق معلمان/ حقوق نهایی فرهنگیان چقدر است؟ +جزئیات (بروزرسانی در تاریخ 12 تیر 1401)

به گزارش تازه‌نیوز، رتبه‌بندی معلمان یک مرحله دیگر را برای اجرا شدن از سر گذراند. امروز رتبه‌بندی معلمان از سوی دولت به وزارت آموزش‌وپرورش ابلاغ شد. حالا سوال اینجاست که بعد از این ابلاغ، افزایش حقوقی که معلمان سال‌هاست منتظر آن هستند چه زمانی واریز می‌شود؟ اواخر فروردین وزیر آموزش‌وپروش، آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان را به هیأت دولت داد. اما بررسی و تصویب ماده‌های این آیین‌نامه با تأخیر انجام شد. آنطور که علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید آخرین موعد قانونی ابلاغ آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان ۲۳ خرداد بود.

حالا بعد از حدود سه هفته این آیین‌نامه امروز به وزارت آموزش‌وپرورش ابلاغ شد. برای اجرای این قانون و افزایش حقوق معلمان حدود ۳۸ هزار میلیارد تومان بودجه در مجلس تصویب شد.

زمان واریز افزایش حقوق معلمان مشخص شد

رئیس کمیسیون آموزش مجلس جزئیاتی از ابلاغ این آیین‌نامه به تجارت‌نیوز داد. منادی سفیدان می‌گوید:

«آموزش‌وپرورش ممیزهای کشوری، استانی، شهرستانی و… را مشخص کرده است. از همه معلمان هم خواستند مدارک خود را بارگذاری کنند. حالا بر اساس این آیین‌نامه که ابلاغ شد، رتبه معلمان تعیین و اعلام می‌شود.»

او درباره زمان دقیق پرداخت افزایش حقوق به معلمان می‌گوید:

«هر روزی که معلمان در آموزش‌وپرورش رتبه خود را گرفتند و این رتبه روی حکم ثبت شود. همان حکم زمان واریز را مشخص و ابلاغ می‌کند.»

منادی سفیدان ادامه می‌دهد: «بعد از تعیین رتبه، از شهریور ۱۴۰۰ تا پایان سال و سه ماه ابتدایی سال جاری، افزایش حقوق برای معلمان محاسبه و به آنها پرداخت می‌شود.»

حقوق نهایی معلمان چقدر است؟

تاکنون اظهارات زیادی درباره افزایش حقوق معلمان شنیده‌ایم. حالا بعد از ابلاغ آیین‌نامه آیا مشخص است که سرانجام معلمان چقدر حقوق دریافت می‌کنند؟

رئیس کمیسیون آموزش مجلس در این مورد می‌گوید: «بر اساس محاسبات ۸۰۰ هزار نفر شامل رتبه‌بندی معلمان می‌شوند. بعد از تعیین رتبه، اگر معلم اولین رتبه را بگیرد، ۴۵ درصد از مجموع حق شغل، شاغل و فوق‌العاده افزایش می‌یابد. اگر معلم بالاترین رتبه را بگیرد، ۹۰ درصد از این مجموع را می‌گیرد.»

او ادامه می‌دهد:

«آنطور که محاسبات ما نشان می‌دهد، معلمی که پایین‌ترین رتبه را داشته باشد، حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش حقوق دارد. اگر معلم بالاترین رتبه را بگیرد، شامل حدود پنج میلیون تومان افزایش حقوق می‌شود.»

حالا باید دید بعد از ابلاغ آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان آیا باز هم معلمان باید در پاسکاری بین نهادها و سازمان‌ها منتظر اجرای نهایی آن باشند؟ یا این بار پرونده رتبه‌بندی معلمان بسته می‌شود؟

منبع: سانا

آیین‌نامه رتبه بندی معلمان در دولت سیزدهم تصویب شد (بروزرسانی در تاریخ 12تیر 1401)

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: آیین نامه رتبه بندی معلمان پس از سال‌ها انتظار در دولت سیزدهم تصویب شد و فرآیند اجرایی شدن را طی می‌کند. وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: تجارب خوبی در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد و ما می توانیم اقدامات موثری انجام دهیم. وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین اینکه رتبه بندی در این دولت تصویب شد و در حال اجرایی شدن است. هر چند که عده‌ای می خواستند در حوزه رتبه بندی تعجیل در میان معلمان ایجاد کنند تا به خیابان‌ها بیایند.

وی با بیان اینکه ما معلمان این شغل را با توجه به میزان دریافتی انتخاب نکرده‌ایم، بیان کرد: معلمان بدون درنظر گرفتن میزان حقوق این شغل را انتخاب کرده‌اند،  نقش بی بدیل معلمان در تثبیت و کارآمدی انقلاب اسلامی باید ترویج شود.

نوری ادامه داد:

معلمان برای بیان مطالبات خود گروه‌هایی از نمایندگان ایجاد کنند و ما هم جلساتی با آنها می‌گذاریم و نقطه نظرات آنها را در نظر می‌گیریم. همچنین اینکه در موضوع رتبه بندی باید کیفیت نظام تعلیم و تربیت در نظر گرفته شود.

اجرای رتبه‌بندی معلمان حتمی است
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز در این کنگره بیان کرد:

اجرای رتبه بندی معلمان حتمی است و هیچ کس نمی تواند مانع آن شود.

رییس فراکسیون آموزش و پرورش مجلس با اشاره به مشکلات معلمان گفت: مشکل معیشت مسئله دوم معلمان قرار دارد و گله فرهنگیان بیشتر از برخی سوء مدیریت ها و برخی ویژه خواری هاست.

حاجی بابایی همچنین تاکید کرد: امیدواریم دولت هر چه سریعتر آیین نامه اجرایی را تهیه و از تاخیر اجرای طرح رتبه بندی جلوگیری کند.

مانعی برای اجرایی شدن آیین نامه رتبه بندی معلمان پس از ابلاغ به آموزش و پرورش وجود ندارد
سرپرست دفتر وزارتی آموزش و پرورش بیان کرد:

به محض اینکه آیین نامه رتبه بندی معلمان به آموزش و پرورش ابلاغ شود، هیچ مانعی برای اجرایی شدن وجود ندارد.

حجت اله الماسی اظهار کرد: اکنون شرایط بسیاری سختی برای آموزش و پرورش حاکم است، از آموزش و پرورش انتظار می رود که تربیت در مسیر خود قرار گیرد تا همه استعدادها شکوفا شود، در واقع استعدادی که یادگیری و آموزش در آن وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی مایه حیات آموزش و پرورش است، افزود: تمام تحلیل ها از سال ۹۲ تا کنون رشد جمعیت را نشان می دهد اما در همین شرایط شیب بازنشستگی در وزارتخانه شدید می شود و نشان دهنده بحران در آموزش و پرورش است.

سرپرست دفتر وزارتی آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در این شرایط بحرانی مسوولان آموزش و پرورش به جای استخدام و افزایش نیرو، ورودی دانشگاه فرهنگیان را به حداقل رساند، این آمار از ۲۵ هزار نفر تکلیف قانونی به ۵ هزار نفر رسید.

الماسی ادامه داد: همچنین براساس قانون تعیین تکلیفی که وجود داشت، ۱۲۵ هزار نفر نیرو از حق التدریس ها و نهضت سواد آموزی باید استخدام می شدند اما به بهانه اینکه فضای کافی برای آموزش آنها وجود نداشت، از استخدام این تعداد افراد سرباز زدند. در واقع ۱۲۵ هزار معلم باید تزریق می شد که با سرباز زدن از این اقدام باعث خدشه دار شدن نظام تعلیم و تربیت شدند که براین اساس این افراد جلوی وزارتخانه آمدند.

وی عنوان کرد: استخدامی که هر سال باید انجام می شد، صورت نگرفت و افراد خرید خدمات به جای افراد استخدامی وارد کردند که در کل واژه خرید خدمات در شان یک معلم نیست.

سرپرست دفتر وزارتی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه ۱۸۸ هزار و ۹۴۲ نفر کمبود نیرو در وزارتخانه داریم، بیان کرد: در این سال ها برای این موضوعات باید مطالبه گری صورت می گرفت اما درحال حاضر بدون در نظر گرفتن شرایط، عده ای برای اجرایی شدن رتبه بندی اعتراض می کنند.

الماسی خاطرنشان کرد: برای یک برنامه ریزی صحیح در حوزه کار، فضا و تجهیزات نیازمند آمار و اطلاعات صحیح هستیم و این درحالی است که سامانه سناد در سال ۹۲ به طور دقیق کار می کرد اما اکنون  فعالیت در سامانه سیدا مشکل همه معلمان است، وزارت اطلاعات گزارش ابلاغ های سوری و هزینه های نامعلوم بسیاری را فقط در سال ۹۹-۱۴۰۰ ارائه کرده است که به دلیل بی نظمی در سامانه ها صورت گرفته است.

وی یادآورشد:

در شرایطی که آمار و اطلاعات دقیق وجود نداشت، سازمان امور استخدامی چگونه می توانست با رتبه بندی موافقت کند، با گرفتن کار در دست به زودی و با فوریت دسترسی را به آمار و اطلاعات باز کردیم تا مجوزهای لازم را دریافت کنیم.

سرپرست دفتر وزارتی آموزش و پرورش افزود: همچنین تدوین آیین نامه های ضعیف و مغرضانه از دیگر اقدامات در چند ماه گذشته بوده است، بطور مثال بازنگری در آیین نامه انتصاب مدیران صورت گرفت که به زودی ابلاغ می شود و دست مدیران را برای اصلاح باز می کند.

وی با بیان اینکه ما در تلاش برای رفع موانع هستیم، عنوان کرد:

آموزش و پرورش با موانعی رو به رو است  که اکنون رتبه بندی اجرایی نشده است از جریان انقلابی باید این مطالبه را داشته باشیم که به چه علت آیین نامه رتبه بندی مطابق با سند تحول بنیادین، سال های سال بی سرانجام بود.

سرپرست دفتر وزارتی آموزش و پرورش یادآورشد:آیین نامه رتبه بندی در مجلس و شورای نگهبان و دولت به خوبی پیش رفت، در لایحه تنظیم شده گذشته فقط ۲۵ درصد افزایش فوق العاده در نظر گرفته بود اما  اکنون حداقل این رقم به ۴۵ تا ۹۰ رسیده است.

الماسی یادآورشد: لایحه جدید ۲۳ اسفند ابلاغ شد و در یک ماه فرصت، آیین نامه تدوین شد و براساس قانون به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: نگاه سازمان امور استخدامی و برنامه و بودجه برای ارزیابی و تعیین رتبه ها با آموزش و پرورش متفاوت است و بی انصافی است که بگوییم آموزش و پرورش کوتاهی کرده است، آموزش و پرورش هیچ کوتاهی در این زمینه نداشته است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

آخرین جزئیات درباره ابلاغ لایحه رتبه بندی فرهنگیان در آخرین ساعات امروز شنبه ۱۱تیر ۱۴۰1 (بروزرسانی در تاریخ 11 تیر 1401)

رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رفع گره قانون رتبه‌بندی معلمان خبر داد و اظهار داشت: آیین‌نامه منطبق با نظر مجلس و آموزش‌وپرورش تدوین و جهت ابلاغ به دفتر معاونت اول رییس جمهور ارسال شده است و امیدواریم آقای مخبر ظرف ۴۸ ساعت آتی آن را ابلاغ کنند.

علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با خبرنگاران افزود: با اینکه قرار بود آیین‌نامه توسط آموزش‌وپرورش تدوین شود، در کمیسیون هیات دولت خلاف آن عمل کردند و از صاحب نظران وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان قانونی ناظر در کمیسیون دعوت نکردند و در آیین‌نامه نیز با اقداماتی همچون محدودسازی مشمولین، برگزاری آزمون و ارزیابی رتبه‌بندی توسط کارشناسان خارج از آموزش و پرورش، آن را به بیراهه بردند، اما با ایستادگی مجلس و وزارت، این ایرادات رفع شد.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس وضع قانون رتبه بندی معلمان را حاصل تلاش‌های بی‌وقفه مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری خواند و اظهار امیدواری کرد قانون رتبه‌بندی معلمان، عامل رقابت برای ارتقاء کیفیت تدریس و ارتقاء شأن و منزلت معلمان باشد و رضایت قشر فرهیخته را که نقش اصلی را در تربیت نسل آینده دارند جلب کند.

وی اظهار کرد:

۵۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی ما برای اجرای این قانون بود که برای سال ۱۴۰۱ حدود ۳۸ هزار میلیارد تومان آن در مجلس تصویب شد و مابقی مسایل مالی‌اش نیز پیش بینی شده است و در ادامه اجرا می‌شود.

منادی افزود: ما در برابر اقدامات ناصواب ایستادیم و گفتیم اگر آیین‌نامه قانون رتبه‌بندی معلمان مغایر با خواست مجلس و مصوبه‌اش باشد در کمیسیون تطبیق آن را رد می‌کنیم و همین امر در اصلاح ایرادت نقش اساسی داشت.

لایحه «نظام رتبه بندی معلمان» ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۹۹ پس از تدوین در وزارت آموزش و پرورش و تصویب در هیات وزیران به مجلس یازدهم تقدیم شد تا اجرای بند الف ماده ۶۳ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آغاز شده و ساز و کار قانونی برای افزایش انگیزه شغلی، کسب و ارتقای صلاحیت‌های معلمی و همچنین متناسب سازی نظام پرداخت‌ها بر اساس شایستگی‌ها و نتایج عملکرد رقابتی معلمان، فراهم شود.

بر اساس این لایحه آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور واحد آموزشی، مراقب سلامت، مدیر و معاون شاغل در واحد‌های آموزشی و تربیتی که صرفاً در مشاغل مذکور در واحد‌های آموزشی و تربیتی اشتغال به خدمت دارند؛ می‌توانند با افزایش شایستگی‌های خود که شامل صفات، ویژگی‌ها و توانمندی‌های مورد نیاز برای توفیق در شغل یا عملکرد برتر در حیطه دانش، نگرش و مهارت هستند؛ ارتقای شغلی و درآمدی داشته باشند.

منبع: اندیشه معاصر

حذف آزمون از شرایط نظام رتبه‌بندی معلمان (بروزرسانی در تاریخ 11 تیر 1401)

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: آیین‌نامه اجرای رتبه‌بندی معلمان تا زمان آماده شدن به دولت،۲۶ بار ویرایش شد و در کمیسیون اجتماعی دولت هم به آن بندهایی اضافه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در دیدار اعضای فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر برگزار شد، اظهار کرد:

وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش در ترازی که سند تحول بنیادین بیان کرده، نیست، لذا توجه بیش از پیش به این موضوع جز نیازهای آموزش و پرورش است و به حمایت مجلس شورای اسلامی و دولت نیاز دارد.

نوری با تشکر از فعالیت‌های مجلس شورای اسلامی برای تصویب قانون رتبه‌بندی معلمان بیان کرد: مجلس شورای اسلامی، دولت و شورای نگهبان کمک کردند تا قانون رتبه‌بندی معلمان تصویب شود و وزارت آموزش و پرورش بر اساس تکلیف قانونی که بر عهده داشت، پیش از اتمام زمان قانونی، آئین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان را آماده کرد و به هیأت دولت فرستاد.

وی افزود: در همراهی با سایر دستگاه‌های مشارکت‌کننده در آئین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان و تأمین نظرات آن‌ها، این آئین‌نامه تا زمان آماده شدن به دولت ،۲۶ بار ویرایش شد و در کمیسیون اجتماعی دولت هم به آن بندهایی اضافه شد که با دستور رئیس‌جمهور و در جلسه هیأت دولت آن بندها لغو شد که می‌توان به حذف آزمون از شرایط نظام رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد.

عضو کابینه دولت مردمی اظهار کرد:

از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم، موضوع خدمات رفاهی و بیمه تکمیلی فرهنگیان در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت و تاکنون اقدامات در این زمینه صورت گرفته است که تغییر بیمه فرهنگیان از روش صندوقی به بیمه‌گری یکی از این موارد است.

شایان‌ذکر است؛ در این نشست موضوعاتی مانند؛ اجرای سند تحول، نحوه اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان، راهکارهای برون‌رفت از چالش‌های اجرای سند تحول، کسری نیروی انسانی، آئین‌نامه اجرایی رتبه بندی معلمان و …، طرح و موردبحث و بررسی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

سخنگوی آموزش و پرورش خبر داد: آیین‌نامه رتبه‌بندی فرهنگیان در مسیر ابلاغ (بروزرسانی در تاریخ 9 تیر 1401)

سخنگوی آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت رتبه‌بندی معلمان توضیحاتی ارائه داد.

صادق ستاری فرد در پیامی توئیتری نوشت:

«دیروز آخرین نشست بررسی آیین‌نامه رتبه‌بندی با حضور وزیر و برخی از اعضای محترم هیات دولت برای رفع ابهامات و اتخاذ تدابیر اجرایی برگزار شد و آیین نامه در مسیر ابلاغ قرار گرفت. وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه همراهی لازم و آمادگی کامل برای اجرای نظام رتبه بندی را دارند. قدردانیم.»

منبع: خبرگزاری پانا

فرهنگیان بخوانند | روش بروزرسانی سابقه فرهنگیان برای اجرای رتبه بندی معلمان (بروزرسانی در تاریخ 9 تیر 1401)

بر اساس آخرین اخبار رتبه بندی معلمان جهت بروزرسانی سابقه معلمان در سامانه LTMS لازم است تا به ترتیب زیر عمل کنید:

ورود به بخش ارتباط با مرکز پشتیبانی

انتخاب گزینه «ثبت درخواست جدید»

انتخاب گزینه «از شرکت پشتیبان سامانه»

انتخاب گزینه «رشته شغلی و سابقه من بروزرسانی گردد»

پس از انجام این مراحل به صورت اتوماتیک سابقه شما در سامانه ضمن خدمت بروزرسانی خواهد شد. برای بررسی سابقه خود می توانید به بخش «اطلاعات فراگیر» در سامانه ضمن خدمت مراجعه کنید. در صورتی که سابقه همچنان تصحیح نشده بود شخصا به واحد امور اداری «کارگزینی» مراجعه کنید.

لازم به ذکر است تنها در صورتی که سابقه شما بالای 29 سال باشد فرم مربوط به بازنشستگی در بخش فرم های اطلاعاتی سامانه نمایش داده خواهد شد.

سامانه

شرایط احراز رتبه‌های پنجگانه رتبه بندی معلمان

شرایط احراز رتبه‌های ۱ تا ۵ رتبه بندی معلمان به قرار زیر است:

رتبه‌های پنجگانه، این رتبه‌ها جدای از رتبه بندی معلمان هستند.

رتبه ۱ رتبه بندی معلمان

دارای ۲سال سابقه تجربی:

تجربه مرتبط: ۲سال

دوره ضمن خدمت: ۱۲۰ساعت

حداقل میانگین ارزشیابی ۲سال منتهی به رتبه: ۷۵%

حداقل امتیاز ارزشیابی هر سال: ۷۰%

حداقل امتیازات صلاحیت‌های معلمی: ۶۰%

حداقل امتیاز هر یک از صلاحیت ها: ۵۰%

در کسب رتبه ۱، تجربه غیر مرتبط (تعجیل خدمت در مناطق کمتر توسعه یافته، تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی، دوره مهارت آموزی پیمانی ماده ۲۸ و سربازی و … تاثیر #ندارد..

رتبه ۲ رتبه بندی معلمان

دارای ۶سال سابقه تجربی:

تجربه مرتبط: ۴سال

تجربه غیر مرتبط: ۲سال

حداقل ۴سال سنوات تجربی (جایگزین ۴ سال توقف شده است

دوره ضمن خدمت بین دو رتبه: ۱۸۰ساعت

حداقل میانگین ارزشیابی بین دو رتبه: ۸۰%

حداقل امتیاز ارزشیابی هر سال: ۷۵%

حداقل امتیازات صلاحیت‌های معلمی: ۶۵%

حداقل امتیاز هر یک از صلاحیت ها: ۵۵%

دانشجو معلمان که بعد از ۹۵/۰۷/۰۱ استخدام قطعی شده اند، چهار سال بعد استخدام قطعی یعنی در سال ۹۹ مشمول رتبه ۲ می‌شوند.

رتبه ۳ رتبه بندی معلمان

دارای ۱۲ سال سابقه تجربی:

تجربه مرتبط (یک دوم): —> ۶سال

تجربه غیر مرتبط: —> ۶سال

حداقل ۳سال توقف در رتبه ۲ یا پایه

دوره ضمن خدمت بین دو رتبه: ۱۵۰ساعت

حداقل میانگین ارزشیابی بین دو رتبه: ۸۵%

حداقل امتیاز ارزشیابی هر سال: ۸۰%

حداقل امتیازات صلاحیت‌های معلمی: ۷۰%

حداقل امتیاز هر یک از صلاحیت ها: ۶۵%

رتبه ۴ رتبه بندی معلمان

دارای ۱۸سال سابقه تجربی:

تجربه مرتبط (یک دوم): —> ۹سال

تجربه غیر مرتبط: —> ۹سال

حداقل ۳سال توقف در رتبه ۳ یا ارشد

دوره ضمن خدمت بین دو رتبه: ۱۲۰ساعت

حداقل میانگین ارزشیابی بین دو رتبه: ۹۰%

حداقل امتیاز ارزشیابی هر سال: ۸۵%

حداقل امتیازات صلاحیت‌های معلمی: ۷۵%

حداقل امتیاز هر یک از صلاحیت ها: ۷۰%

رتبه ۵ رتبه بندی معلمان

دارای ۲۴ سال سابقه تجربی:

تجربه مرتبط (یک دوم): —> ۱۲سال

تجربه غیر مرتبط: —> ۱۲سال

حداقل ۳سال توقف در رتبه ۴ یا خبره

دوره ضمن خدمت بین دو رتبه: ۱۰۰ساعت

حداقل میانگین ارزشیابی بین دو رتبه: ۹۰%

حداقل امتیاز ارزشیابی هر سال: ۸۰%

حداقل امتیازات صلاحیت‌های معلمی: ۸۵%

حداقل امتیاز هر یک از صلاحیت ها: ۸۰%

انواع تجربه

تجربه مرتبط

سابقه تدریس (مدیریت ومعاونت) تمام وقت

تجربه غیرمرتبط

تعجیل (خدمت در مناطق کمترتوسعه یافته)

سوابق خدمت غیررسمی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، شهید رجایی، دوره مهارت آموزی موضوع ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان سربازی و…

منبع: پیشنهاد ویژه

رتبه‌بندی معلمان برای ترمیم حقوق فرهنگیان نیست (بروزرسانی در تاریخ 8 تیر 1401)

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: رتبه‌بندی معلمان براساس آن چیزی که در قانون تصویب شده باید هدفش ارتقای کیفیت آموزش باشد و به عنوان ترمیم حقوق نباید دیده شود. باید به گونه‌ای باشد که این افت که در آموزش و پرورش طی سنوات قبلی ایجاد شده را ترمیم کنند و انگیزه‌ای برای آموزش در آموزش و پرورش باشد.

مسعود میرکاظمی در پاسخ به این سوال که مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چه زمانی پرداخت می‌شود، بیان کرد:

این قانون است و هرچه قانون حکم کند همین کار را انجام می‌دهند. صندوق تامین اجتماعی در اختیار دولت نیست. طبق قانون است و خارج از قانون اقدامی صورت نمی‌گیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با آغاز پرداختی‌های مرتبط با رتبه‌بندی معلمان اظهار داشت: در مورد رتبه‌بندی معلمان براساس آن چیزی که در قانون تصویب شده باید ارتقای کیفیت آموزش هدف باشد و به عنوان ترمیم حقوق نباید دیده شود. باید به گونه‌ای باشد که این افت که در آموزش و پرورش طی سنوات قبلی ایجاد شده را این ترمیم کنند و انگی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب