آشنایی با بازیگر نقش جهاندخت در سریال مستورانتیتربرتر: رویا میرعلمی قبل از بازی در سریال مستوران و ایفای نقش جهاندخت در سریال های تاریخی حضور نداشت اما بازیگری کاملا مطرح، حرفه ای و توانا است که با سابقه و کارنامه پربار تئاتری و همچنین بازی در سینما و تلویزیون شناخته می شود. در ادامه بیوگرافی این بانوی هنرمند را مرور کرده ایم.

بازیگر نقش جهان دخت در سریال مستوران کیست

بازیگر نقش جهان دخت در سریال مستوران کیست بازیگر نقش جهان دخت در سریال مستوران کیست

رویا میرعلمی بازیگر سینما و تلویزیون ایران متولد ۱۰ شهریور ۱۳۵۷ در قزوین است است که با بازی در سریال در شمعدانی و لیسانسه ها و دلدادگان به شهرت رسید. او فارغ التحصیل کارشناسی طراحی صحنه از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است و بیشتر فعالیت های او در حوزه تئاتر است. و حالا در جدیدترین اثر هنری در سریال مستوران در نقش جهان به ایفای نقش پرداخته است.

نقشی که بسیار مورد توجه رسانه ها قرار گرفته و از همان قسمت های اول پخش این سریال بین مخاطبان و بینندگان سریال معروف گشته  و به خوبی از پس نقش خود برامده است.

سوابق بازیگری رویا میرعلمی

رویا میرعلمی در ابتدای دهه ۹۰ با بازی در سریال موفق زمانه، به شهرت رسید و پس از آن در آثار تلویزیونی پرشماری از جمله دلدادگان، ترور خاموش و فوق لیسانسه‌ها ایفای نقش کرده است. او که بیشتر به خاطر بازی در آثار طنز شهرت دارد، حالا در سریال مستوران باید یک نقش جدی را ایفا کند.

خانم میرعلمی سال ها پیش با حسین کیانی ازدواج کرده و یک پسر به نام کارن دارد.

بازی در نقش جهاندخت در سریال مستوران

بازی در نقش جهاندخت در سریال مستوران بازی در نقش جهاندخت در سریال مستوران

جام جم نوشت: رویا میرعلمی در  سریال مستوران نقش جهاندخت که می شود گفت شخصیت منفی قصه است را بازی می کند. گریم و لباس ویژه او هم هرچه بیشتر به شکل گیری این کاراکتر و رساندن فضایی که دارد کمک کرده است. با این حال تا امروز در تلویزیون خیلی کم او را در قالب یک نقش تاریخی دیده ایم، اتفاقی که البته در تئاتر به وفور برایش رخ داده و همین ماجرا تا حدی در ایفای نقش جهاندخت هم به یاری اش آمده است او درباره جزئیات شخصیت جهاندخت در گفت وگو با قاب کوچک، بیان کرد: جهاندخت شاید در قصه نقش زن منفی ماجرا را داشته باشد اما من به او  این طور نگاه نمی کنم و در مورد کارهایی که با انجام می دهد به او حق میدهم، یعنی در برابر جهاندخت حق به جانب هستم و از او دفاع می کنم، چراکه در درون همه ما تمام این رفتارها مثل حسادت، رفاقت و هر چه بگویید، هست. حال بستگی به مدیریت هر کسی دارد که آنها را چطور کنترل کند.

میرعلمی ادامه داد: جهاندخت در سریال مستوران بخشی از وجودش را نمی تواند مدیریت کند و آن بیرون می زند. در ادامه همان بخش باعث می شود اتفاقاتی را در داستان رقم بزند. با این حال جهاندخت در جایی عاشق است، گاهی فارغ می شود، گاهی مهربان است و کاملا یک انسان به تمام معناست. جوری بازی کردم که بیننده هم به او حق بدهد، در واقع این نقش را کاملا حق به جانب ایفا کردم.

نزدیک شدن به شخصیتی که برای چند سده پیش است هم از موضوعاتی بود که میرعلمی در پاسخ به آن گفت: مهم ترین چیزی که وجود دارد، قصه پردازی است، در درجه اول برای من مهم نیست کار در چه فضایی رخ می دهد بلکه شخصیت و قصه ای که قرار است روایت شود، اهمیت دارد. در ادامه قصه را می خوانم، شخصیت را می شناسم و می گویم او قرار است در این فضا زندگی کند. بعد هم بحثهای مختلف روان شناختی، جامعه شناسی، فضاسازی و ترکیب آن بانقش مطرح می شود

 بازیگر نقش جهاندخت در سریال مستوران افزود: همچنین درست است که ما وارد یک فضای تاریخی خیلی دور می شویم اما نباید فراموش کنیم که آدم ها آدمند و زندگی ها هم همان زندگی هستند. اتفاقا ما باید مخاطب را با این نوع نگاه جذب کنیم. این ماجرا برای من خیلی مهم بود که زندگی در بازی ام جریان داشته باشد و مرا تبدیل به انسانی نکند که بیننده بگوید او چرا این طور حرف می زند و راه می رود؟!

او در آخر درباره بازخوردی که مردم خواهند داشت، خاطرنشان کرد: سریال مستوران در واقع ملودرامی است که لباس تاریخی تن کرده. همچنین در مستوران هیچ بحث ایدئولوژیک وجود ندارد و قصه یکسری آدمها و زندگی هاست که به افسانه و تخیل و رویاپردازی نویسنده گره خورده است، اتفاقی که آن را جذاب تر هم می کند و مخاطب را با خود همراه می کند.

مطالب مرتبط: بازیگر نقش پیمان در سریال افرا کیست؟ بازیگر نقش صبا در سریال افرا کیست؟

فیلم شناسی رویا میرعلمی

فیلم شناسی رویا میرعلمی فیلم شناسی رویا میرعلمی
سینما شهر قصه (۱۳۹۸) خواب زده‌ها (۱۳۹۲) آقا یوسف (۱۳۸۹) بیداری (۱۳۸۷) صبح روز هفتم (۱۳۸۷) برادر (۱۳۸۷)

سریالها 

مستوران     مسعود آب پرور، سیدجمال سیدحاتمی    ۱۴۰۱ شبهای مافیا    سعید ابوطالب    ۱۳۹۹ نمایش خانگی صفر بیست و یک    سیامک انصاری,جواد رضویان    ۱۳۹۹ شبکه سه سرزده    بهادر اسدی    ۱۳۹۹ شبکه یک فوق لیسانسه‌ها    سروش صحت    ۱۳۹۸ شبکه سه ترور خاموش    احمد معظمی    ۱۳۹۸ شبکه یک شش قهرمان و نصفی    حسین قناعت    ۱۳۹۸ شبکه پنج دلدادگان    منوچهر هادی    ۱۳۹۷ شبکه سه لیسانسه ها    سروش صحت    ۱۳۹۵–۱۳۹۶ شبکه سه شمعدونی    سروش صحت    ۱۳۹۴ شبکه سه عصر پاییزی    اصغر نعیمی    ۱۳۹۲ زمانه    حسن فتحی    ۱۳۹۱ شبکه سه حیرانی    امید بنکدار,کیوان علی‌محمدی    ۱۳۹۰ نمایش (اجراها)[نیازمند منبع] وقتی کبوترها ناپدید شدند (۱۳۹۸) مادر (۱۳۹۸) تراس (۱۳۹۸) زندانی خیابان دوم (۱۳۹۶) روز عقیم (۱۳۹۶) اتاق (۱۳۹۶) سعدی تابستان سی‌ودو (۱۳۹۵) همسایه ی آقا (۱۳۹۵) راپورت‌های شبانه دکتر مصدق (۱۳۹۵) ناسور (۱۳۹۵) جان گز (۱۳۹۴) مضحکه شبیه قتل (۱۳۹۴) مادر مانده (۱۳۸۸) اهل قبور (۱۳۸۸) مهر هفتم (۱۳۸۸) بیداری خانهٔ نسوان (۱۳۸۷) آتن-مسکو (۱۳۸۷) خواب بیوقت حوریه (۱۳۸۷) بیداری خانه نسوان (۱۳۸۷) طناب (۱۳۸۵) همسایهٔ آقا (۱۳۸۵) تکیهی ملت (۱۳۸۴) دن کامیلو (۱۳۸۴) حرفی به جای حرفی دیگر (۱۳۸۲) قرمز و دیگران (۱۳۸۲) تیاتر اجباری (۱۳۸۳) پنهانخانه پنج در (۱۳۷۹) خیشخانه (۱۳۷۸) بازیخانه (۱۳۷۸) واقعه در مجلس سودابه خوانی (۱۳۷۸)

جوایز رویا میرعلمی

جوایز رویا میرعلمی جوایز رویا میرعلمی

  کاندید بهترین بازیگر زن در کانون منتقدان تئاتر ایران سال 96 برای بازی در نمایش مضحکه شبیه قتل کاندید بهترین بازیگر زن در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر برای نمایش ناسور جایزه دومین بازیگری زن برای بازی در نمایش جان گز از پانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت جایزه اول بازیگری برای نمایش زمان لرزه ازبیست و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر جایزه اول بازیگری تله تئاتر بچه های من بچه های آفریقا از بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر جایزه سوم بازیگری برای نمایش رژیسورها نمی میرند از نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر هفت بار کاندیدای بهترین بازیگر تئاتر در جشن بازیگر خانه تئاتر برای نمایش های تکیه ملت ، بیداری خانه نسوان ، همسایه آقا ، همه فرزندان خانم آغا ، ورود آقایان ممنوع ، شایعات

 

آنچه دیگران میخوانند: بازیگر نقش حافظ در سریال هم سایه کیست؟ بازی شیدا خلیق در سریال هم سایه

گردآورنده: علیرضا یوسفی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب