جایگزین سیدجلال در پرسپولیس کیست؟تیتربرتر: مدافع سابق سرخ‌پوشان با تمجید از خرید جدید این تیم عنوان کرد: مرتضی پورعلی گنجی مدافعی است که روحیه جنگندگی زیادی دارد و یک‌ شبه سیدجلال است. نوع درگیری و شجاعانه بازی کردن او چه در تکل و برخورد، مثل سیدجلال است. مرتضی بازیسازی را هم به‌خوبی بلد است و باتجربه است و چون تجربه بین المللی دارد، می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. حتی گولسیانی و سایر مدافعان علی نعمتی، فرشاد فرجی و وحدت حنانوف، جزو مدافعان خوب هستند. پرسپولیس در سال‌های قهرمانی، خط دفاعی خیلی خوبی داشت و این فصل نیز همین‌طور است.

بهترین جانشین سیدجلال در پرسپولیس

بهترین جانشین سیدجلال در پرسپولیس بهترین جانشین سیدجلال در پرسپولیس

محمد نصرتی درباره عملکرد سرخپوشان در فصل نقل و انتقالات گفت:‌ به نظرم پرسپولیس امسال خیلی خوب یارگیری کرده و بازیکنان با کیفیتی به خدمت گرفته است. پرسپولیس در همه خطوط بازیکنان خوبی جذب کرده اما به نظر من وجود یک مهاجم گلزن و شش دانگ در ترکیب پرسپولیس دیده می شود. سرخپوشان در فصل گذشته موقعیت های زیادی را از دست داند و باید در این فصل دیگر این اتفاق رخ ندهد.

وی افزود: به نظر من همه بازیکنان خوب و باکیفیت هستند. بیرانوند، پورعلی گنجی، رفیعی و صادقی جزو بازیکنان کلاس بالای فوتبال ایران هستند و هر تیمی آرزوی داشتن چنین ستاره هایی را دارد.

نصرتی در پاسخ به این سوال که پورعلی گنجی می تواند جانشین خوبی برای سیدجلال حسینی باشد، توضیح داد: پورعلی گنجی یک مدافع بسیار با تجربه است و خیلی می تواند به خط دفاعی سرخپوشان کمک کند. او برای حضور در ترکیب تیم ملی برای جام جهانی قطر، سرشار از انگیزه است و مطمئن باشید بهترین گزینه برای جانشینی سید جلال است.

مربی سابق تراکتور درباره پیش بینی پرسپولیس در فصل جدید لیگ برتر عنوان کرد: تیم تمرینات خود را به موقع آغاز کرده و به نظرم امسال عزم این تیم برای قهرمانی است. پرسپولیس ثبات خوبی دارد و بی جهت ۵ فصل متوالی قهرمانی را بدست نیاورده است. گرچه فوتبال غیر قابل پیش بینی است ولی به نظر من تیم گل محمدی با اقتدار در لیگ برتر نتیجه خواهد گرفت و مدعی اول قهرمانی است.

محمد نصرتی در خصوص خبر حضور او در کادر فنی پرسپولیس اظهار داشت: هر پیشنهادی که به من بشود از آن استقبال می کنم. شغل من مربیگری است و دوست دارم کارم را به نحو احسنت انجام دهم. اگر پرسپولیس باشد بسیار خوشحال می شوم در کادر فنی تیم حضور داشته باشم.

مربی فصل گذشته تراکتور در پایان گفت: فصل گذشته در بدترین شرایط بحرانی در تراکتور کار کردم و به لطف خدا و تلاش بازیکنان توانستیم در بازیهای پایانی نتایج خوبی کسب کنیم. کار کردن در تیم های بزرگ سختی های خودش را دارد ولی عملکرد تیم باعث رضایت مربیان خواهد شد که نشان داد ماموریت ما در تراکتور موفقیت آمیز بود.

بیوگرافی مرتضی پور علی گنجی

بیوگرافی مرتضی پور علی گنجی بیوگرافی مرتضی پور علی گنجی

مرتضی پورعلی گنجی متولد 30 فروردین 1371 در بابل است.

تحصیلات مرتضی پور علی گنجی

دانشجوی لیسانس رشته تربیت بدنی است، در روستای پایین‌ گنج‌ افروز بابل بدنیا آمده و از توپ جمع کنی به سطح اول فوتبال ایران و آسیا رسیده است.

ازدواج مرتضی پورعلی گنجی

مرتضی پورعلی گنجی 26 ساله می گوید هنوز به ازدواج فکر نمی کند.

شروع فوتبالی مرتضی پورعلی گنجی

در مقطع راهنمایی توسط سرمربی تیم مدرسه به منتخب بابل معرفی می شود که با این تیم قهرمان استان مازندران می شوند و از 12 سالگی تا 14 سالگی عضو تیم جوانان پیکان بابل می شود.

سپس در سال 1386 در تست باشگاه پاس از بین 25 نفر بابلی، قبول می شود و عضو جوانان تیم شده و همزمان توسط دوستی مهر برای تیم ملی جوانان انتخاب می شود، سپس وارد جوانان نفت و بزرگسالان این تیم شد و از سال 93 مدتی در باشگاه تیانجین تدا چین و سپس در حال حاضر در السد قطر و همبازی ژاوی می باشد.

مطالب مرتبط: حذف ایران از جام جهانی 2022 قطر شایعه یا واقعیت  واکنش ها به صعود قاطع ایران به جام جهانی 2022 قطر

بازی‌های ملی مرتضی پورعلی‌گنجی

بازی‌های ملی مرتضی پورعلی‌گنجی بازی‌های ملی مرتضی پورعلی‌گنجی

مرتضی پورعلی‌گنجی پس از بازی در رده‌های سنی ایران، پیش از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، در اردوهای آمادگی پیش از این جام برای نخستین بار توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و در فهرست پایانی تیم‌ ملی برای حضور در این رقابت‌ها هم حضور داشت. و نخستین بازی ملی‌اش را در بازی دوستانه پیش از این رقابت، در برابر عراق انجام داد. درخشش در این بازی موجب شد تا کی‌روش در همه بازی‌های این جام به او بازی دهد. در پایان مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، او در فهرست تیم منتخب مرحله گروهی این مسابقات از سوی کمیته برگزاری مسابقات جا گرفت.

مرتضی پورعلی‌گنجی در جام جهانی 2018 

مرتضی پورعلی‌گنجی گنجی یکی از نفرات اصلی خط دفاعی در راه جام جهانی ۲۰۱۸ بود به گونه ای که در بیشتر مسابقات این دیدار ها به میدان رفت و همچنین توانست با تیم ملی کشورمان ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کند.

وی یکی از نفرات اصلی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ بود به گونه ای که در هر سه مسابقات این دیدار به صورت فیکس به میدان رفت و در این مسابقات بازی های بسیار درخشانی از خود ارائه داد و از ستون های دفاعی تیم ملی کشورمان ایران در این تورنمنت مهم جهانی بود و پس از انجام بازی های درخشان پیشنهاد های زیادی از اروپا به دست وی رسید و بعد از آن به باشگاه اوپن بلژیک رفت.

مرتضی پورعلی‌گنجی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در هر شش مسابقه تیم ملی به صورت فیکس به میدان رفت و توانست با تیم ملی به نیمه نهایی راه یابد به طوری که تا قبل از نیمه نهایی جام ملت های آسیا ایران تیم ملی کشورمان ایران هیچ گلی را دریافت نکرد.

تعداد بازی های مرتضی پورعلی‌گنجی در تیم ملی

مرتضی پورعلی‌گنجی ۳۹ بازی ملی به همراه ۲ گل ملی در کارنامه دارد.

بازی مرتضی پورعلی‌گنجی در باشگاه خارجی

بازی مرتضی پورعلی‌گنجی در باشگاه خارجی بازی مرتضی پورعلی‌گنجی در باشگاه خارجی

مرتضی پورعلی‌گنجی پس از بازی‌های جام ملت‌های آسیا در استرالیا از باشگاه‌های مختلف خارجی پیشنهاد بازی دریافت کرد و در نهایت در اسفندماه ۱۳۹۳ درحالی که با تیم باشگاه فوتبال نفت تهران در پایان هفته ۲۱ صدرنشین لیگ برتر بود، به پیشنهاد تیان جین چین پاسخ مثبت داد و رسماً با دریافت ۵۰۰ هزار دلار و برای مدت یک فصل به این تیم چینی پیوست.

مرتضی پورعلی‌گنجی در السد

مرتضی پورعلی‌گنجی در سال ۲۰۱۶ با امضای قراردادی رسمی به مدت یک سال به تیم السد قطر پیوست.

مرتضی پورعلی‌گنجی در اوپن بلژیک

مرتضی پورعلی‌گنجی در تاریخ ۱۶ اوت ۲۰۱۸ با عقد قراردادی دو ساله به تیم اوپن بلژیک پیوست.

مصاحبه با مرتضی پورعلی گنجی

مصاحبه با مرتضی پورعلی گنجی مصاحبه با مرتضی پورعلی گنجی

بعد از دو تا گلی که در تیم ملی زدم شادی گل هایم را شبیه راموس تشبیه کردند، فعلا که اسم راموس روی من است و سعی می کنم از او الگو برداری کنم، والیبال رو خیلی دوست دارم و زمانی که بچه بودم همیشه این رشته را بازی می کردم الانم هر دو رشته فوتبال و والیبال رو دوست دارم

اگر به گذشته برگردیم و فوتبالیست نمی شدم حتما الان یک کارمند بودم، چون درسم هم خوب بود فکر می کنم کارمند بانک می شدم.

کم و بیش آهنگ گوش می دهم و اگر فرصتی باشد فیلم می بینم، بیشتر وقتی که در خانه هستم فوتبال تماشا می کنم، در بین هنرپیشه ها هم از بازی امین حیایی لذت می برم، برای پرسپولیس احترام قائلم و راستش این تیم را دوست دارم اما نه برای الان، شاید روزی که با تجربه تر شدم و بعد از پایان دوران اوج فوتبالیم در اروپا برای پرسپولیس هم بازی کنم !

آنچه دیگران میخوانند: گروه ایران در سید بندی جام جهانی 2022 قطر ماجرای درگیری پایان رافت با مازیار زارع+ فیلم مصاحبه

گردآورنده: شایان صفرزاده

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب