خرید و فروش اینترنتی نوزاد در هرمزگان !پدرِ نوزاد فروش در بندرعباس دستگیر شد


سردارغلامرضا جعفری فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا و برخورد با صفحه خرید و فروش نوزاد در هرمزگان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای استان قرار گرفت.

سردار جعفری گفت: طی اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، فرد مجرم که با وعده خرید و فروش نوزاد در فضای مجازی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد در بندرعباس شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

به گفته سردار جعفری، متهم ابتدا منکر بزه انتسابی شد، ولی پس از مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به جرم خود اعتراف کرد و گفت: فرزند نوزادی داشتیم که بیمار بود و به علت نداشتن توان مالی با انتشار مشخصاتش در فضای مجازی توانستیم اورا به فروش برسانیم تا افراد دیگری از او مراقبت کنند وبعد فکر کردیم که می‌توانیم از این طریق کسب درآمد نیز کنیم.

دستگیری عامل خرید و فروش نوزاد در هرمزگان

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر این موضوع که قانون‌گذار در ماده ١١ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان این اقدام را مجرمانه تلقی کرده است به شهروندان توصیه کرد؛ به تبلیغات دروغین افراد سودجو در فضای مجازی توجه نکنند.

سردار جعفری گفت: کاربران فضای مجازی در صورت مواجهه با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش کنند.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir


نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب